• Konkurs na stroik świąteczny

          • Tradycyjnie, jak co roku w okresie bożonarodzeniowym organizowany jest w naszej szkole konkurs na stroik świąteczny. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo licznie wzięli w nim udział. W konkursie wzięło udział 61 uczniów. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Jury przyznało nagrody specjalne, nagrody oraz wyróżnienia.

          • Mikołajki w naszej szkole


          • Od godzin porannych w naszej szkole panował mikołajkowy nastrój. Wszyscy oczekiwali na przyjście Mikołaja w swoich odswiętnie przyozdobionych salach. Wreszcie Mikołaj się pojawił i wraz z p. Dyrektor odwiedzał dzieci w klasach wręczając im kalendarze Myszki Norki na 2020r. oraz słodkości. Po południu odwiedził naszych uczniów Mikołaj z Urzedu Gminy Wiskitki wraz ze swoimi Śnieżynkami obdarowując naszych uczniów słodkimi upominkami. Był to dzień pełen wrażeń. Dziękujemy naszym Mikołajom za spotkanie i prezenty.

          • Mikołajki

          • Dnia 4 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się do kina „Cinema City”   w Jankach. Wyjazd zorganizowany był z okazji mikołajek. Młodsi uczniowie oglądali film  pt „Kraina Lodu 2”, a starsze klasy wybrały seans filmowy pt „Jestem M. Misfit”. Wszystkim uczniom bardzo podobały się wybrane przez nich filmy.

          • Dzień Wolontariusza

          • Dnia 5 grudnia nasza szkoła uczciła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu na znak integracji i przynależności założyli białe koszulki czym łatwo „rzucali się” w oczy w gronie kolegów i koleżanek.  Ponadto  przygotowali na tę okoliczność apel, w którym wyjaśnili czym jest wolontariat i kto to jest wolontariusz, w jaki sposób i gdzie nim zostać oraz jakie korzyści niesie za sobą przynależność do grupy wolontariuszy. Pokrótce został przedstawiony także plan i działania naszego szkolnego koła. 

            Tego dnia Szkolny Klub Wolontariatu, z produktów zebranych przez nauczycieli oraz uczniów klas "0"- VIII, przygotowywał Paczki dla Kombatantów. Inicjatywa przeprowadzona była w ramach Akcji „Paczka na Kresy” organizowanej przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

          • Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE)

          • Nasza szkoła 2 grudnia 2019 roku została ostatecznie przyłączona do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Celem OSE jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

            Ogólnopolska Sieć Edukacyjna umożliwi: 

            • dostęp szerokopasmowego internetu,
            • podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów,
            • wspomaganie procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie,
            • wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.
          • Ślubowanie klasy I

          • 29 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klasy I. Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni Goście: Pan Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki, Pani Magdalena Cętkowska – Sekretarz Gminy Wiskitki, Pani Ewa Brzezińska -  Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji
            w Wiskitkach, Inspektor ds. promocji i kultury Gminy Wiskitki Pan Mariusz Cierpikowski, o. Krzysztof Oniszczuk – Proboszcz Parafii Miedniewice, Pani Wioletta Migda – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Bogumiła Kamińska – Dyrektor szkoły oraz wszyscy nauczyciele uczący w szkole. Wychowankowie Pani Katarzyny Piechowskiej – Godos uroczyście ślubowali być sumiennymi i pilnymi uczniami. Swoje przyrzeczenie poprzedzili wspaniałym spektaklem słowno – muzycznym, który prowadziła mądra sowa z klasy IV.  Pierwszoklasiści dobrze odpowiadali na zadawane im pytania przez sowę, w związku z czym otrzymali w nagrodę złote klucze. Po występie i Ślubowaniu wreszcie stali się  pełnoprawnymi uczniami szkoły. Pasowane dzieci otrzymały od Pana Wójta kuferki z przyborami szkolnymi, od Rady Rodziców maskotki, zaś od Ojca Proboszcza figurki w postaci aniołków. Również rodzice podarowali dzieciom drobne upominki, duże ołówki ozdobione kokardą. Po uroczystości wszyscy Goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I, na którym zagościł przepyszny tort.

          • Andrzejki

          • W środę 27.11 w naszej placówce obchodziliśmy tzw. "szkolne andrzejki". Tego dnia na korytarzach pojawiły się elementy oraz ozdoby nawiązujące do sztuki wróżenia i kojarzące się z popularnymi "andrzejkami". Tradycyjnie w czasie przerw uczniowie, nauczyciele i pracownicy mogli za pomocą wróżb dowiedzieć sie o swojej przyszlości, przyszlej żonie/mężu, karierze czy pomyślności finansowej. Obchody zwieńczyła dyskoteka w której udział wzięli uczniowie najpierw klas młodszych, a następnie starszych. Szczególne podziękowania należą się Szkolnemu Kołu Wolontariatu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu "andrzejek". Była to ich pierwsza wspólna inicjatywa (dekoracje, oprawa, wróżby, stroje, muzyka) i trzeba przyznać, że spisali się na medal.

          • "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

          • Dnia 22 listopada 2019 roku przedstawiciele  Urzędu Marszałkowskiego odwiedzili naszych pierwszoklasistów.  W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” dzieci otrzymały wyprawkę, w skład której weszły  elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie. Odbyła się również pogadanka o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

          • 25 listopada obchodzi swoje święto niezastąpiona zabawka wszystkich dzieci – pluszowy miś. W naszej szkole tego dnia klasa V przygotowała dla najmłodszych „urodziny misia”. Dzieci  przyniosły  swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczku.  Zabawa była doskonała, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o swoich ulubieńcach. Oprócz zabawy,  pląsów i zajęć plastycznych dzieci z klasy „0” miały okazję poznać historię pluszowego misia  oraz ciekawostki o pluszowych bohaterach znanych bajek tj. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, czy Gumisie. Na pamiątkę tego dnia Pani Dyrektor ufundowała najmłodszym maskotkę  - pluszowego misia. Dzień upłynął w sympatycznej i ciepłej atmosferze.

          • Tydzień Edukacji Globalnej

          • W dniach 18-22 listopada w naszej szkole realizowany był Tydzień Edukacji Globalnej, którego tegoroczna edycja nosiła tytuł "TEG 2019! Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką TEG, która opisana była na gazetce szkolnej, na dolnym korytarzu. W ramach lekcji języka angielskiego w kl VII przeprowadzony został temat: Climate change. Zadaniem uczniów było zapoznanie się ze słownictwem związanym ze zmianami klimatycznymi na świecie oraz dopasowanie odpowiednich definicji do tego słownictwa. W klasach VI, VII oraz VIII zaprezentowany oraz omówiony został film pt."Bangladesz - Efekt Domina", mówiący o nierównościach społecznych, finansowych, edukacyjnych, które występują w krajach tzw.trzeciego świata.

          • Podróż Małego Księcia

          • Uczniowie kl. VII na lekcji j. polskiego w ramach klasowego projektu zapoznali się z treścią lektury „Mały Książę. Opowiadali o fascynacji głównego bohatera, poznali postać autora, wykonali prezentację multimedialną na temat podróży Małego Księcia, wykonali planety, na których gościł bohater książki, a następnie zaprezentowali swoje prace. Udział w projekcie pozwolił im lepiej poznać ich umiejętności, możliwości, a jednocześnie przygody Małego Księcia. Ta wzruszająca pełna magii historia małego chłopca poucza, że najważniejszymi wartościami w życiu są miłość, dobroć i prawda. Tworząc, w oparciu o tekst prace plastyczne, uczniowie rozwijali własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabywali umiejętność radzenia sobie, dobierania narzędzi i materiałów, potrzebnych do realizacji projektu.  

          • Tydzień Tolerancji - "inny nie znaczy gorszy"

          • Od 12 do 15 listopada cała społeczność szkolna uroczyście i zarazem radośnie obchodziła Szkolny Tydzień Tolerancji. W klasach uczniowie wraz z wychowawcami omawiali tematykę tolerancji, wspólnie odpowiadali na pytania i zagadnienia kluczowe: "Czy kolor skóry ma znaczenie? Inna religia, czy jest gorsza niż moja? Osoby z niepełnosprawnością są takie, jak ja, nie należy icih odrzucać."itp. 

            W ramach Tygodnia Tolerancji społeczność szkolna integrowała się poprzez kolory ubioru w ramach akcji „Tolerancja jest modna!”  - w środę odbył się Dzień Serdeczności – kolor czerwony, w czwartek  Dzień Szacunku – kolor biały.

            W ramach działań każda klasa przygotowywała pod kierunkiem wychowawcy plakat – z jedną dużą, widoczną literą. Z przygotowanych liter stworzono napis "TOLERANCJA"

            Ponadto klasy zaangażowały się w projekt „Stonoga tolerancji”. Na dolnym korytarzu przygotowano kolorową, wesołą stonogę – na każdym z jej członów delegacje klas przyklejały „łapki” z odpowiedziami na różnorodne pytania, m.in.: lubię świat i ludzi – dlaczego?, optymizm i uśmiech – czemu są ważne?, ciekawość świata – to…?, tolerancja – co to jest?, równość, równe traktowanie – dlaczego jest potrzebne?, integracja – do czego się przydaje?, empatia – co to takiego?, akceptacja – czemu jest ważna?, niezależność – w jaki sposób łączy się z tolerancją?, szacunek – dlaczego jest ważny?, itd..

          • Święto Niepodległości - 11 Listopada

          • W minionych dniach społeczność naszej szkoły obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości trwały trzy dni:

            • 8 listopada szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu", w której to o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski;
            • 11 listopada chór szkolny prezentował pieśni i piosenki patriotyczne podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, a poczet sztandarowy brał udział w części oficjalnej uroczystości;
            • 12 listopada społeczność szkolna uczciła Święto Niepodległości podczas apelu szkolnego, w trakcie którego uczniowie wysłuchali pieśni patriotycznych a także sprawdzili swoją wiedzę o Ojczyźnie.

            Obchody Święta Niepodległości rozbudziły w uczniach kreatywność, dzięki czemu klasy szkolne przystorojone zostały symbolami patriotycznymi. Przygotowane dekorcje a także konkurs z nimi związany noszą tytuł "Biało-czerwona w każdym oknie". 

          • Wieczór filmowy

          • 8 listopada w Szkole Podstawowej w Miedniewicach w ramach obchodów Narodowego Świeta Niepodległości odbył się patriotyczny wieczór filmowy. Podczas wspólnego oglądania filmów historycznych klasy VI, VII, VIII obejrzaly dwa filmy, pierwszy to ,,1920- bitwa warszawska", drugi ,,Kamienie na szaniec". W przerwie miedzy filmami dzieci pokrzepiały się pyszną pizzą.

          • XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej 2019

          • Festiwal odbył się 8 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas IV-VI - Sebastian Jarosz, w kategorii klas VII-VIII - Martyna Jakubaszek. Obydwoje zaprezentowali swoje talenty muzyczne, tym samym Martyna otrzymała nagrodę specjalną -wyróżnienie przyznane przez NSZZ "Solidarność" Oddział Żyrardów, Sebastian otrzymał dyplom uczestnictwa w festiwalu. 

          • Akcja "Szkoła do hymnu"

          • Nasza szkoła postanowiła włączyć się w akcję "Szkoła do hymnu" zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. 8 listopada, w piątek,  o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.  

          • Akcja "Szkoła pamięta"

          • W październiku nasza szkoła wzięła udział w akcji zainicjowanej przez MEN "Szkoła pamięta", której celem było upamiętnienie postaci i miejsc pamięci ważnych dla środowiska lokalnego poprzez zadbanie o te miejsca. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami porządkowali opuszczone i zaniedbane groby na pobliskim cmentarzu. W ramach tej akcji został uporządkowany m. in. grób ks. Nowakowskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

          • Dzień Pieczonego Ziemniaka

          • Dnia 19 października br. zostało zorganizowane szkolne ognisko z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka". Wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie piekli kiełbaski i ziemniaki. Było dużo zabawy, radości oraz pysznego jedzonka z pieczonym ziemniakiem w roli głównej. Z pewnością powtórzymy obchody tego święta za rok.

          • Szkolny i Gminny Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęła cześć artystyczna,  stylizowana na popularny program telewizyjny. Nie brakowało dużej dawki humoru i dobrej zabawy. Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły pamiątkowe dyplomy, a chór zadbał o oprawę muzyczną. Następnie rozpoczęła się część bardziej oficjalna, w której p. dyrektor Bogumiła Kamińska wręczyła pracownikom szkoły nagrody i podziękowania. Nie zabrakło również przedstawicieli rady rodziców oraz jej przewodniczącej p. Wiolety Migdy, którzy dołączyli się do życzeń oraz zorganizowali poczęstunek.
            Dnia 16 października obchodziliśmy Gminny Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się w Szkole Podstawowej we Franciszkowie. Podczas tej uroczystości Wójt Gminy Wiskitki p. Rafał Mitura wręczył nagrody. Z naszej szkoły nagrodę Wójta Gminy Wiskitki otrzymały: p. dyrektor Bogumiła Kamińska oraz p. Małgorzata Ciężka. Serdecznie gratulujemy.