• Komunikaty Mazowieckiej Policji do Rodziców i uczniów

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

             

            Drodzy uczniowie!

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

          • Informacje dla rodziców

          • Szanowni Państwo

            W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20.03.2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 25 marca 2020 rozpoczynamy pracę nad realizacją programu nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciele są zobowiązani zwrócić szczególną uwagę na:

            a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,

            b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,

            c) możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,

            d) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,

            e) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć;

            Pracować będziemy według zmodyfikowanego tygodniowego planu lekcji, dokumentowanie działań odbywa się w dokumentacji nauczyciela.

            Zgodnie z rozporządzeniem zostanie zmodyfikowany zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych klasach, dostosowany będzie do aktualnej sytuacji i możliwości technicznych.

            Główne kanały komunikacji tj.: poczta e - mail, sms-y, klasowe i przedmiotowe grupy na Facebooku (messenger).

            Wkrótce zostanie uruchomiona platforma e-podręczniki dla każdego ucznia, o czym zostaniecie państwo poinformowani przez wychowawców klas.

            Zgodnie z rozporządzeniem:

            § 2. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:

            1) z wykorzystaniem:

            a) materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl,

            b) materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,

            c) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,

            d) innych niż wymienione w lit. a–c materiałów wskazanych przez nauczyciela;

            2) przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia;

            3) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem;

            Chciałabym podkreślić, że według nowego rozporządzenia nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej realizują zajęcia:

            4) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi.


            Nauczyciele monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce według następujących wytycznych:

            • ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe i przesłane do nauczyciela                             w wyznaczonym terminie drogą on-line (w  klasach IV-VIII )
            • w klasach I-III formy oceniania i sprawdzania wiedzy ustalają nauczyciele
            • ocenianiu podlega aktywność uczniów wykazywana podczas lekcji on-line zarówno w formie przekazu video na żywo jak też w formie odpowiedzi kierowanych do nauczyciela z wykorzystaniem czatu
            • zadania domowe przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą on-line

            • dodatkowe (związane z tematem przeprowadzonej lekcji), zlecone przez nauczyciela czynności  i prace wykonane przez uczniów.

            Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i zrozumienia zaistniałej sytuacji - trudnej zarówno dla nauczycieli, jak i dla Państwa. 

            Bogumiła Kamińska

            Dyrektor Szkoły




          • Informacje dla Rodziców

          • Jak zorganizować warunki do nauki w domu?

            1. Zaplanuj czas na naukę – przejrzyj zakres materiału, jeśli trzeba podziel go na mniejsze części. Ważne jest aby wyznaczyć godziny, podczas których dziecko będzie się uczyło. Należy uważać, by w tym czasie nic nie rozpraszało ucznia.
            2. Stwórz korzystne otoczenie – ważne jest, by dziecko pracowało przy biurku/stole, które jest prawidłowo oświetlone i odpowiednio dobrane do wzrostu ucznia. Zadbaj o to, by w pokoju panował porządek.
            3. Wykorzystaj do nauki wszystkie zmysły – najskuteczniej uczymy się w sposób „polisensoryczny”, co oznacza, że im więcej zmysłów pracuje przy nauce, tym szybciej i lepiej się uczymy. W związku z tym podczas pracy notuj, rysuj mapy myśli, śpiewaj rymowanki, mów na głos, a nawet wykonuj ćwiczenia fizyczne.
            4. Stwórz notatki (plany ramowe) – zapisuj tylko istotne wiadomości, korzystaj z form graficznych, bazuj na skojarzeniach.
            5. Rób  powtórki – dzięki systematycznym powtórzeniom najistotniejszych zagadnień z danego zakresu materiału łatwiej zapamiętać informacje, a co za tym idzie zostają one w pamięci na bardzo długi czas.
            6. Zadbaj o wypoczynek, relaks i dobry sen – nie należy przeciążać funkcji poznawczych naszych mózgów, gdyż może to prowadzić do trudności w zapamiętywaniu.

            Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?

            1. Wspieraj, nie wyręczaj – nauka jest zadaniem dziecka, Rodzic wspiera, doradza, sprawdza, ale nie wyręcza.
            2. Nagradzaj dziecko – nie chodzi jednak o nagrody rzeczowe, dla dziecka najważniejsza jest uwaga Rodzica, to jest dla niego największą nagrodą, dlatego też chwal swoją pociechę, baw się z nią, graj w gry planszowe itp.
            3. Doceniaj osiągnięcia dziecka – sprawdzaj wykonane przez dziecko prace, chwal za ich realizację. Należy pamiętać zasadę: ważny jest wysiłek i zaangażowanie, nie efekt końcowy.

            Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

            1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu (godziny korzystania – kontroluj i egzekwuj).
            2. Udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści.
            3. Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.
            4. Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.
            5. Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.
          • Dyżur Psychologa

          • Szanowni Państwo,

            w związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że Psycholog szkolny służy pomocą uczniom i Rodzicom w czwartki w godzinach od 08.00 do 11.00 pod telefonem 663-889-033 lub e-mail magdalena.piekarska.szkola@wp.pl 

             

            Psycholog szkolny

            Magdalena Piekarska

          • Ważna informacja dla Rodziców

          • Od 16 marca do 25 marca następuje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W związku z tym szkoła będzie zamknięta. Prosimy w ważnych sprawach kontaktować się przez email szkoły miedniewice@wp.pl oraz telefonicznie 468569324 w godzinach od 8.00 do 12.00.

            Komunikaty bieżące proszę śledzić na stronie internetowej naszej szkoły

          • Informacja dla Rodziców

          • W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 marca do 25 marca br. szkoły i przedszkola nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dniach 12-13 marca w szkole odbywać się będą jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca uczniowie nie przychodzą do szkoły.

            Więcej informcacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

             

            Bardzo prosimy, aby zachęcali Państwo dzieci do samodzielnej nauki w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, w związkiu z tym przekażą wskazówki do samodzielnej pracy drogą e-mail lub sms.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

             

             

          • XV Szkolny Konkurs Recytatorski

          • Dnia 10 marca 2020r.  odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski . Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Celem konkursu było:

            • promowanie poezji i recytacji wśród uczniów
            • popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa
            • uwrażliwienie na piękno poezji
            • obycie z występami przed publicznością

            Przesłuchania odbyły się w 3 kategoriach wiekowych. Na ocenę Jury miały wpływ następujące czynniki:

            • interpretacja utworu
            • siła głosu
            • ogólny wyraz artystyczny

            Jury, którego przewodniczącą była p. dyrektor Bogumiła Kamińska dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców.

            Kategoria klas I – III

            miejsce I – Amelia Krzysiak i Anna Radziwon (kl. II)

            miejsce II – Zuzanna Dukaczewska (kl. III)

            miejsce III – Gabriela Feder (kl. III)

            wyróżnienie: Kacper Płuciennik (kl. III) i Laura Kowalska (kl. I)

            Kategoria klas IV – VI

            miejsce I –Paweł Radziwon (kl. VI)

            miejsce II – Olga Podolska  (kl. VI)

            miejsce III – Julia Migda (kl. V)

            wyróżnienie: Nikola Jakubaszek  (kl. V) i Sebastian Jarosz (kl. IV)

            Kategoria klas VII – VIII

            miejsce I – Wiktoria Jakubaszek (kl.VII)

            miejsce II – Emilia Pęśko (kl.VIII)

            miejsce III – Lena Podolska (kl. VII)

            wyróżnienie: Paulina Jarosz (kl. VIII) i Angelika Bandyra (kl. VIII)

            Wszyscy zwycięzcy  konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Obchody 11-rocznicy śmierci Patrona

          • Dnia 8 marca delegacja naszej szkoły i Gminy Wiskitki wzięła udział w obchodach jedenastej rocznicy śmierci prof. Z. Religi - Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki i Patrona naszej szkoły. W spotkaniu na Powązkach uczestniczyli: Skarbnik Gminy Wiskitki p. Wioleta Migda, Dyrektor GCE w Wiskitkach p.Ewa Brzezińska, Dyrektor naszej szkoły p. Bogumiła Kamińska, była Dyrektor szkoły p. Ewa Kotowska oraz Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. Uczniowie w imieniu władz samorządowych Gminy Wiskitki i całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicz. Przy grobie Profesora nasza delegacja miała okazję spotkać się z Rodziną Profesora, delegacją Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu z dyrektorem Janem Sarną, Głównym Inspektorem Sanitarnym dr Jarosławem Pinkasem, Prezesem Stowarzyszenia Transplantacji Serca Jarosławem Cyryngierem, Członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich płk Mirosławem Czechowskim, przyjaciółmi Profesora, pacjentami po przeszczepie serca. Ponadto w obchodach uczestniczyły szkoły noszące imię prof. Zbigniewa Religi m.in. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Kutnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Wizyta okazała się spotkaniem ludzi pamiętających o Profesorze Relidze.

            Dnia 17 marca w dzień imienin prof.Z.Religi społeczność szkoły organizuje coroczny Dzień z Patronem. Jest to okazja do wspomnień o Profesorze i uczczenia Jego pamięci. 

          • Apel dot. profilaktyki zdrowotnej

          • Dnia 5 marca odbył się apel na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

            Na apelu p.M.Piekarska przedstawiła zasady postępowania w sytuacji ewentualnego zagrożenia koronawirusem i zalecanych środkach ochronnych (zasady te były przedstawione na spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Warszawie,w którym uczestniczyła).

            Każdy uczeń otrzymał kartę informacyjną zawierającą podstawowe informacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z koronawirusem.

            Podczas apelu p.M.Pyszko przedstawił zasady bezpiecznego zachowania w trakcie przerw na korytarzach szkolnych, w toaletach i szatniach.

          • Zajęcia z pielęgniarką - zasady higieny

          • Dnia 28 lutego pielęgniarka szkolna przeprowadziła z uczniami zajęcia na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Przypomniała uczniom instrukcję mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej. 

          • Konferencja podsumowująca akcję "Paczka na Kresy"

          • Dnia 28.02 w Urzędzie Dzielnicy Warszawa- Bielany odbyła się konferencja podsumowująca akcję ,,Paczka na Kresy" w której wzięło udział 220 szkół z terenu województwa mazowieckiego. Podczas spotkania zostaliśmy nagrodzeni upominkami i podziękowaniami wręczonymi przez konsula generalnego RP w Grodnie oraz przedstawicieli mniejszości polskiej na Białorusi i Litwie.

          • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, ponieważ tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

            Pamiętając, o tak ważnej dacie, 2 marca odbył się apel upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W trakcie apelu,  przybliżono sylwetki bohaterskich żołnierzy, którzy ginęli za sprzeciwianie się narzuconemu systemowi komunistycznemu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment filmu animowanego, dot. Żołnierzy Wyklętych, pt. "Ludobójstwo".Ponadto na dolnym korytarzu przygotowano gazetkę.

            Dnia 8 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Panteon – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych znajdujący się na Warszawskich Powązkach. Nauczyciel historii p.T.Skop przybliżył uczniom sylwetki bohaterów podziemia niepodległościowego.