• Projekt "Młodzi i Kompetentni"

• Konktynuując współpracę z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego nasza szkoła bierze udział w projekcie "Młodzi i kompetentni".  W ramch projektu uczniowie klasy VII uczestniczą w cyklu warsztatów (z uwagii na obecną sytuację epidemiologiczną obywają się one on-line), kótre mają na celu rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich.

Należy zaznaczyć, że "Młodzi i kompetentni” to kilkadziesiąt godzin warsztatów z trenerami, podczas których nasi uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności m.in. z zakresu:

● współpracy grupowej

● autoprezentacji

● krytycznego myślenia

● komunikacji i rozwiązywania konfliktów

● pracy zespołowej

Podczas warsztatów młodzież bierze udział w grach zespołowych, ćwiczeniach integrujących, pojawia się mnóstwo przestrzeni na dyskusję, przedstawianie swoich pomysłów, planowanie i realizację pomysłów w grupach.

W ramach projektu uczniowie zrealizują również własne projekty społeczne pod okiem swoich opiekunów, a na wiosnę 2021 roku będą mogli zaprezentować rezultaty swoich działań podczas spotkania podsumowującego projekt, które odbędzie się w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: