• Zabawa karnawałowa

          • 7 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W kolorowej scenerii, przy różnorodnej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, strażaków, smoków czy lekarzy. 

            Podczas zabawy każda z klas zaprezentowała się w wybranym przez siebie hicie muzycznym, uczestnicy mogli usłyszeć m.in.: "Miłość w Zakopanem", "Super Hero", "Przez Twe oczy", "Pszczółka Maja", "Mama ostrzegała".

            Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku.

          • Kibicowaliśmy w Bełchatowie

          • We wtorek 25 lutego odbył się wspólny wyjazd na mecz siatkarskiej Plusligi, w którym uczestniczyli uczniowie szkół z Miedniewic i Wiskitek. Na mecz udano się do Bełchatowa, gdzie miejscowa Skra podejmowała Jastrzębski Węgiel. Spotkały się dwa zasłużone dla polskiej siatkówki kluby, co podniosło rangę wyjazdu i zapewniło świetną atmosferę stworzoną zarówno przez zawodników jak i kibiców. Mieliśmy możliwość obejrzenia siatkówki na najwyższym poziomie, ponieważ gracze obydwu zespołów to reprezentanci kraju. Zobaczyliśmy jak wygląda cała organizacja meczu siatkarskiego, czego nie obejrzymy w telewizji. Mogliśmy doświadczyć kibicowania na trybunach, przez co poznaliśmy zasadę kulturalnego kibicowania i dopingowania. „Takie wyjazdy na pewno poszerzają świadomość sportową uczniów i rozbudzają w nich pasję. Chcielibyśmy organizować więcej tego typu wyjść” – powiedział organizator całego wyjazdu p. Mariusz Pyszko.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

          • Dnia 7 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 pod hasłem "Działajmy razem". Wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w tym wydarzeniu. W programie tego dnia było przedstawienie wystawione przez uczniów klasy VII oraz szkolne warsztaty nt. zasad bezpiecznego Internetu. A podczas zabawy karnawałowej został przeprowadzony konkurs na najlepsze wykonanie piosenki - hitu z Internetu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele bardzo aktywnie włączyli się w obchody tego dnia.

          • Warsztaty profilaktyczne

          • Dnia 4 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa.

            Warsztaty dla uczniów kl. V – VIII na temat „Profilaktyka uzależnień od telefonu komórkowego, Internetu, portali społecznościowych i substancji psychoaktywnych”.

            Warsztaty dla nauczycieli na temat „Profilaktyka uzależnień w szkołach”.

            Warsztaty dla rodziców na temat „Profilaktyka uzależnień od Internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych oraz substancji psychoaktywnych – jak przeciwdziałać ? Na co zwracać uwagę ?”

            Celem wszystkich warsztatów było uświadomienie jak dużym problemem jest uzależnienie od Internetu, telefonu i gier komputerowych. Nauczyciele i rodzice zostali także uwrażliwieni na problem łatwego dostępu do używek przez dzieci, a także dowiedzieli się co należy zrobić, aby uchronić dzieci przed zgubnym wpływem substancji psychoaktywnych na organizm.

          • Bezpieczeństwo na wsi oraz podczas ferii

          • Dnia 06.02.2020 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa na wsi dla wszystkich uczniów przeprowadzona przez Kierownika PT w Żyrardowie p. Beatę Stępniewską. Został wyświetlony film " Gra o zdrowie i bezpieczeństwo" - film który jest symulacją gry komputerowej. Zostały szczegółowo omówione zasady bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym przy użyciu maszyn rolniczych. Podsumowując spotkanie uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na temat bezpieczeństwa dzieci na wsi.  Uczniowie którzy byli aktywni i dobrze odpowiadali otrzymali nagrody. Na zakończenie p. B. Stępniewska zaprosiła uczniów do udziału w X edycji konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".

            Podczas tego spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas ferii zimowych.

            Na zakończenie apelu p. Dyrektor podsumowała I półrocze roku szkolnego 2019/2020.

          • Lekcja otwarta z matematyki w klasie II

          •        Dnia 5 lutego 2020  w ramach rozwijania kompetencji matematycznych uczniów odbyła się lekcja  otwarta z matematyki w klasie II. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni  klasy  Anna Szwed. Tematem lekcji  było dodawanie i odejmowanie w zakresie 30 bez i z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Uczniowie wraz z królem Liczydełkiem podróżowali po Krainie Liczbolandii wykonując  różnorodne polecenia  i zadania , które stawiał przed nimi  król. Byli na platformie  edukacyjne , tam  rozwiązywali guiz, aby uzyskać bilet, dzięki, któremu  mogli wyruszyć w podróż po Liczbolandii. Następnie musieli wykazać się znajomością zegara i dokonać obliczeń zegarowych ,aby mogli poinformować rodziców kiedy wrócą z podróży.  Musieli wykazać się umiejętnością obliczania okienek w działaniach matematycznych, rozwiązywaniem zadań o różnym stopniu trudności, czy liczeniem w pamięci podczas zwiedzania  Dzielnicy Dodawania i Odejmowania. Współpracując ze sobą  rozkodowywali szyfr króla Liczydełka  oraz musieli wykazać  się przedsiębiorczością w dokonywaniu zakupów – pamiątek z podróży. Na zakończenie rywalizowali ze sobą w grupach podczas gry matematycznej. Wszystko po to, aby zasłużyć na nagrodę króla Liczydełka czyli uzyskać medal „Mistrza Liczbolandii” lub  medal „Super Liczydełka”. Uczniowie otrzymali  od nauczyciela informację zwrotną  co jeszcze  muszą  poćwiczyć i zrobić, aby zostać świetnymi matematykami. Wszyscy  bawili się wspaniale wykazując się  wieloma  umiejętnościami ,a dzięki indywidualizacji pracy każdy uczeń  uzyskał sukces na miarę swoich możliwości.

                  Zajęcia zostały ocenione jako ciekawe. Uznano, że ich przebieg był zgodny ze scenariuszem. Zwracano uwagę na jasność przedstawionych celów i ich realizację w wysokim stopniu. Wystąpiło poinformowanie uczniów w formie słownej: jaki był cel  lekcji; czego powinni nauczyć się na lekcji; jakie są kryteria oceniania. Metody prowadzenia zajęć również uznano za właściwie dobrane. W trakcie zajęć miało miejsce ciągłe wzbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci. Uczniowie na zajęciach byli bardzo zaangażowani, dokładnie i w pełnym skupieniu wykonywali zadanie. Zwrócono również uwagę na stałe monitorowanie czynności uczniów, przekazywanie im na bieżąco informacji o postępach i efektach ich  pracy.

          • Gazetka szkolna "Hello Miedniewice"


          • Z radością informujemy, że ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki pt. „Hello Miedniewice”. Gazetkę redagują uczniowie klasy VII pod opieką p. Magdaleny Kozłowskiej.  Powstaje ona w ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego, na których realizowana jest innowacja pt. „English speaking world”.

            W gazetce można przeczytać o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej szkoły, różnego rodzaju ciekawostkach, a w kolejnych numerach znajdą się również wywiady z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Artykuły pisane są w języku polskim i angielskim.

            Serdecznie zapraszamy do lektury.

            hello_miedniewice_nr_1.pdf​​​​​​​