• Koncert na 100 - lecie Parafii w Miedniewicach

• Dnia 22 czerwca w ramach obchodów 100 - lecia Parafii w Miedniewicach uczniowie naszej szkoły wystąpili z uroczystym montażem słowno - muzycznym ukazującym historię istnienia Sanktuarium i powstania naszej Parafii. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem talentu artystycznego naszych uczniów. Występ dostarczył wielu wzruszeń i emocji.

• "W świecie iluzji..." - wycieczka dla klas: II, IV, V i VI

• W dniu 17 czerwca uczniowie klasy II, IV, V i  VI wraz z wychowawcami pojechali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach.

Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania najbardziej popularnego miejsca na Farmie, a mianowicie Latającej Chaty Tajemnic, w której nie sposób było ustać w jednym miejscu. Kolejnym ciekawym eksponatem był lewitujący kran, który w niewiadomy sposób wisiał w powietrzu i leciała z niego woda. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam przejażdżki na tratwie oraz Tunel Zapomnienia, gdzie niejednemu zakręciło się w głowie. Świetną atrakcją okazała się jazda w Zakręconym Domku czy  wizyta w Lustrzanym Labiryncie, w którym wielu z nas ... zabłądziło! Jednak wyszliśmy z niego uśmiechnięci! Spacerując po Farmie mieliśmy jeszcze okazję podziwiać iluzyjne eksponaty, takie jak: studnia nieskończoności, ścieżka złudzeń, meble olbrzyma, czy Grobowiec Faraona, w którym poznaliśmy historię jednego z najbardziej tajemniczych władców Egiptu. Chwilą wytchnienia był ciepły posiłek, który dodał nam sił na ostatnią z atrakcji, czyli to co dzieci lubią najbardziej, a mianowicie...park trampolin, karuzele i zakup pamiątek! Tak właśnie zakończyliśmy naszą podróż po świecie iluzji. Chociaż nie odkryliśmy wszystkich tajemnic magii, to zwiedzanie tych licznych atrakcji dało nam niezapomniane przeżycia.

• Leśna lekcja przyrody z kołem łowieckim "Krogulec"

• 10 czerwca uczniowie klas IV – VI udali się na niecodzienną lekcję przyrody do Koła Łowieckiego „Krogulec” w Hipolitowie. Pan myśliwy w ciekawy sposób poszerzył nam wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemów leśnych i zależności w nich panujących a także form ochrony przyrody i zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska przez działalność ludzką oraz czynniki naturalne. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści o lesie, jego składzie, mieszkających w nim zwierzętach i o pracujących w lesie ludziach. Myśliwy z wielką pasją opowiadał o prawach, obyczajach i etyce łowieckiej. Mieliśmy również okazję poznać tajemnice sygnałów myśliwskich, które zaprezentował nam sygnalista myśliwski. Nagrodą za cierpliwość była pieczona kiełbaska, a także czas wolny na zabawę. Nasza wycieczka była wspaniałą przygodą, dzięki której poszerzyliśmy swoją wiedzę o przyrodzie.

• Dnia 21 maja 2019 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Każdemu czytelnikowi pani dyrektor wręczyła  pamiątkową książeczkę i dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

• Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Guzowie

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Guzowie. Reprezentantami naszej szkoły byli:

- w kategorii klas I-III piosenka w języku angielskim - Maja Zielińska oraz Sebastian Jarosz - uzyskali I miejsce

- w kategorii klas VII-VIII piosenka w języku niemieckim - Mateusz Strzelczyk oraz Kacper Owczarek - uzyskali I miejsce