• Wybory do SU

          • W piątek 27 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Apel wyborczy został poprzedzony krótkimi prezentacjami kandydatów, którzy w sposób słowny, plakatowy lub hasłowy zachęcali do oddania swojego głosu właśnie na nich. Ostatecznie w wyniku głosowania zwyciężył Dawid Borowiec i to on zostal nowym przewodniczącym Rady SU. Jego zastępcą będzie Julia Lewandowska (druga liczba głosów). Ponadto w prezdydium znajdą się jeszcze: Paweł Radziwon, Oliwia Jarosz oraz Sebastian Jarosz. Jako opiekuna Samorządu Uczniowskiego społeczność szkolna wybrała pana Mariusz Pyszko.

          • Laureatka konkursu "Opiekun Stypendysty Roku 2018/2019

          • Magdalena Kozłowska, nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole została tegoroczną laureatką konkursu „Opiekun Stypendysty Roku 2018/2019” organizowanego przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. W ubiegłym szkolnym sprawowała ona opiekę nad stypendystką Julią Ciężką, która realizowała projekt z języka angielskiego (w ramach programu stypendialnego Samorządu Mazowsza „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”).

            18 września pani Magdalena wzięła udział w gali wręczenia nagród przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, gdzie stanęła jako laureat wśród trzech pozostałych laureatów z rejonu warszawskiego. Warto podkreślić, że pozostali laureaci byli nauczycielami z warszawskich liceów i szkół podstawowych. Tym bardziej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy z uczniami.

          • Wycieczka do Niepokalanowa

          • Dnia 14.09.2019 grupa 35 dzieci z naszej szkoły pod opieką Pana Tomasza Skopa uczestniczyła w III Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci organizowanym przez Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Organizatorzy zapewnili dzieciom moc atrakcji. Były zjeżdżalnie, kulki, malowanie twarzy, szlak rycerski, poczęstunek, a wszystko po uroczystej Mszy Św. celebrowanej przez biskupa Wojciecha Osiala. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i z pewnością pojadą za rok. Dziękujemy p. Wójtowi Rafałowi Miturze za udostępnienie autokaru szkolnego.

          • Akademia Młodego Obywatela - warsztaty społeczno-obywatelskie

          • W dniach 9-12 września 2019 roku uczniowie klasy VII, pod opieką p. M.Piekarskiej oraz p.T, Skopa, brali udział w 4-dniowych warsztatach społeczno-obywatelskich. Młodzież doskonaliła wiedzę i umiejętności z zakresu patriotyzmu, tolerancji, poznawała kulturę i tradycję innych wyznań m.in. Żydów (wizyta w synagodze), Muzułman (wizyta w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej, meczecie), protestantów (wizyta w kościele protestanckim), Katolików (spotkanie z ks.Wojciechem Drozdowiczem). Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzać i  poznać funkcjonowanie Sądu Najwyższego, Pałacu Prezydenckiego oraz prześledzić historię żydów polskich podczas wizyty w Muzeum Polin. Dodatkowo uczniowie klasy VII brali udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. W czasie wolnym, po planowych zajęciach opiekunowie organizowali młodzieży czas wolny, m.in.wizytę w  Pałacu w Wilanowie, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, na Bulwarach Wiślanych, czy Łazienkach Królewskich.  Młodzież miała okazję podziwiać Stare Miasto nocą z perspektywy prawo i lewobrzeżnej Warszawy.  

            Poszerzając wiedzę społeczną, obywatelską i historyczną uczniowie uczyli się, jak rozmawiać ze świadkami historii. Teraz tę wiedzę wykorzystają do tworzenia wywiadów z wybranymi osobami (najstarszymi, które znają). Finałem działań będzie publikacja spisanych przez nich reportaży i wydanie ich w formie książki.

            Należy podkreślilć, iż wyjazd był bezpłatny, zorganizowany przez Fundację Edukacyjną im.Jana Karskiego.

          • Akcja "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!"

          • Dnia 9 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli aktywny udział w akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” Akcja ta odbyła się na przejściu dla pieszych przed szkołą gdzie uczniowie,  trzymając plakaty z wizerunkiem zebry, wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymywali pojazdy i  zwracali uwagę kierowców na prawidłowe zachowanie w okolicy przejścia dla pieszych.

            Odbyła się również pogadanka wygłoszona przez funkcjonariuszkę Policji dotycząca prawidłowego zachowania się na drodze, noszenia elementów odblaskowych i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

          • Narodowe Czytanie w naszej szkole

          • Dnia 06.09.2019r. w naszej szkole odbyło się “Narodowe Czytanie”.  Już po raz ósmy w ramach tej akcji czytane są w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku jest to zbiór zatytułowany Nowele polskie. Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; Dym – Maria Konopnicka; Katarynka – Bolesław Prus; Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz; Orka – Władysław Stanisław Reymont; Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski; Sachem – Henryk Sienkiewicz; Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

            Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bogumiła Kamińska witając wszystkich przybyłych gości. Nauczyciele języka polskiego i biblioteki: p. Marzena Iwanowska, p. Katarzyna Piechowska-Godos, p. Agnieszka Olszanowska przybliżyły  uczestnikom co to jest nowela i pokrótce zapoznały z tematyką nowel polskich, które były zaprezentowane podczas dzisiejszego spotkania. Następnie fragmenty utworów czytali zaproszeni goście: proboszcz o. Krzysztof Oniszczuk, pan Tomasz Skop – Radny Gminy Wiskitki, pani Wioletta Lewandowska – przedstawiciel Gminy Wiskitki i jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców, pani dyrektor naszej szkoły Bogumiła Kamińska, przedstawiciel Grona Pedagogicznego pan Mariusz Pyszko oraz przedstawiciel uczniów Wiktoria Jakubaszek z klasy VII.

            Fragmenty czytanych nowel zasygnalizowały uczestnikom, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • Dnia 2 września w naszej szkole odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Po wakacyjnej przerwie wszystkich zgromadzonych uczniów i rodziców powitała Dyrektor szkoły - p. Bogumiła Kamińska. W uroczystości uczestniczyła Sekretarz Gminy Wiskitki - p. Magdalena Cętkowska, która w imieniu władz Gminy Wiskitki życzyła uczniom udanego nowego roku szkolnego. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.