• 1 Listopada

• W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych społeczność Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach uczciła pamięć zmarłych składając na Grobie Nieznanego Żołnierza, zbiorowej mogile poległych w II wojnie światowej mieszkańców Miedniewic oraz grobie ks. Stanisława Nowakowskiego, założyciela i pierwszego proboszcza parafii, wiązanki ufundowane przez Wójta i Radę Gminy Wiskitki.

• Pamiętamy - 1 Listopada

• Jak co roku uczniowie klasy VIII z naszej szkoły odwiedzili cmentarz parafialny. Uporządkowany został grób nieznanego żołnierza oraz zapomniane mogiły zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu.

• Informacja dla Rodziców - nauczanie zdalne

• Od dnia 26.10. 2020 r.- 08.11.2020 r. klasy IV-VIII przechodzą na edukację zdalną. Zajęcia w tym czasie będą odbywały się zgodnie z planem lekcji z wykorzystaniem dziennika elektronicznego Vulkan oraz platformy MC Teams. Pragnę uspokoić wszystkich rodziców, iż uczniowie zostali przeszkoleni do pracy na tej platformie. Każda jednostka lekcyjna będzie trwała 45 minut - ze względu na wytyczne bhp-30 minut z wykorzystaniem platformy Teams (on-line), a 15 minut praca samodzielna ucznia (w tym czasie nauczyciel będzie dostępny w ramach konsultacji). Uczniowie z orzeczeniem oraz klasy 0-III będą funkcjonowali bez zmian wg dotychczasowego planu stacjonarnie w szkole. Świetlica szkolna dla klas 0-III będzie działała normalnie, obiady jak dotychczas. Proszę na bieżąco śledzić informacje na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.

Bogumiła Kamińska

• Europejski Tydzień Kodowania

• Tydzień Kodowania to inicjatywa, której celem jest zachęcanie dzieci, młodzieży, jak również dorosłych do nauki programowania. Również w naszej szkole, uczniowie mieli szansę uczestniczyć w zajęciach kodowania, mogli się przekonać, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W klasach I-III uczniowie uczestniczyli w zajęciach "Kodowanie na Dywanie", natomiast klasy starsze poszerzały swoje umiejętności podczas pracy z robotem Photon.

• Dzień Nauczyciela

• Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, dlatego skromne uroczystości związane z tym świętem przeżywaliśmy w naszej szkole w dniu wczorajszym. Tym razem bez tradycyjnych apeli, wystąpień i śpiewanych piosenek, ale w sposób równie ciekawy i wesoły. Uczniowie każdej klasy przygotowali dla swojego wychowawcy życzenia w formie rysunkowej, dzieląc wcześniej zadania i pomysły. Zaangażowała się każda osoba z danego oddziału. Delegacje uczniów odwiedziły dyrekcję, pozostałych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Nie zabrakło skromnych upominków i słodkości. Dziś ponownie ślemy wszystkim nauczycielom, a także innym pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia: wielu sukcesów zawodowych, codziennej motywacji,  spełnienia obranego celu a także, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.

• Instrukcja do logowania do dziennika elektronicznego

• Drodzy Rodzice od roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole od 12 października obowiązuje dziennik elektroniczny.

Poniżej znajduje się instrukcja, według której powinniście Państwo postąpić, abyście mogli korzystać z dziennika elektronicznego.

Rodzicu, gdy otrzymasz dostęp do dziennika elektronicznego:

Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawiskitki/ lub naciśnij na ten link: Dziennik elektroniczny
              Wyświetli się powitalna strona systemu.
            2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.
            3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
            4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
            5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.
            6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
            7. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.
              Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.
          • Ważne informacje dla Rodziców

• W związku z wzrostem zachorowań i żółtą strefą w całej Polsce oraz obostrzeniami odwołujemy zebrania klasowe w dniach 15 i 16 października.
            • Program wychowawczo-profilaktyczny oraz plan pracy szkoły wraz z kalendarzem, z którymi wychowawcy mieli zapoznać Rodziców zostaną umieszczone na stronie szkoły.
            • Dni wolne w roku szkolnym 2020/2021 to 25,26,27 maja (egzamin ósmoklasisty) oraz 4 czerwca (piątek po Bożym Ciele).
            • Loginy oraz instrukcja logowania dla Rodziców do dziennika elektronicznego zostaną najpóźniej przesłane w poniedziałek 12.10.
            • Instrukcja logowania do dziennika będzie umieszczona na stronie szkoły.
          • Europejski Tydzień Kodowania - "Code Week"

• W dniach od 10 do 25 października nasza szkoła będzie brała udział w społecznej inicjatywie państw europejskich „Code Week” (Europejskim Tygodniu Kodowania).

Do najciekawszych inicjatyw Code Weeku należeć będą:

• Kodowanie na dywanie - zajęcia dla najmłodszych
            • Zapoznanie z zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą
            • Ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia poprzez zajęcia z Photonem, magiczynym dywanem

Celem inicjatywy informatycznej jest pogłębianie świadomości uczniów jak ważna w dzisiejszych czasach jest praca z komputerem, jak za pomocą programowania możemy rozwijać umiejętności logicznego myślenia oraz jak poprzez zabawę możemy nauczyć się wielu ciekawych umiejętności informatycznych.