• Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada obchodziliśmy w klasie „0”  Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście były tematyczne zabawy, zajęcia plastyczne, pląsy. Niestety w tym roku, z uwagi na obostrzenia i bezpieczeństwo, dzieci nie mogły przyprowadzić swoich ulubionych misiów, ale i tak było wesoło i sympatycznie. Klasa V zrobiła maluchom niespodziankę i połączyła się z młodszymi kolegami za pomocą Internetu. Uczniowie opowiedzieli historię powstania pluszowego misia, wyrecytowali pięknie wiersze o puchatych przyjaciołach oraz przypomnieli przedszkolakom bajki, których bohaterami są misie. Wspólnie z klasą „0” zaśpiewali piosenkę „Jadą, jadą misie”. Na pamiątkę tego dnia każdy przedszkolak otrzymał odznakę „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz pamiątkowy dyplom.

• Informacja dla Uczniów i Rodziców

• Przerwa świąteczna w naszej szkole będzie od 23 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. W związku z tym nauczanie zdalne dla klas I - VIII będzie kontynuowane do 22 grudnia 2020 r. Jeżeli nic się nie zmieni to od 4 stycznia do 17 stycznia będą ferie zimowe. Prawdopodobnie do nauczania stacjonarnego wrócimy 18 stycznia.

• Dzień Tolerancji

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

W tym roku, z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, tylko dzieci z klasy "0" wzięły udział w krótkich warsztatach poświęconych tolerancji i szacunkowi do innych.

• 11 Listopada

• Społeczność naszej szkoły, mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, pamięta o Święcie Niepodległości. Z tej okazji przygotowano gazetki okolicznościowe.

• Święto Niepodległości w zerówce

• Z okazji Święta Niepodległości dzieci z zerówki poznały symbole narodowe: hymn, flagę i godło naszej Ojczyzny. Poznały również legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Uwieńczeniem tematu były wykonane przez dzieci godła Polski oraz kotyliony w barwach narodowych.

• Świetlica szkolna

• Od dnia 09.11. 2020 r.- 29.11.2020 r. klasy I-III przechodzą na edukację zdalną. Przedłużono także naukę zdalną dla klas IV-VIII do 29.11.2020 r. Świetlica szkolna będzie działała tylko dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej.

• Ważna informacja - nauczanie zdalne.

• Od dnia 09.11. 2020 r.- 29.11.2020 r. klasy I-III przechodzą na edukację zdalną. Przedłużono także naukę zdalną dla klas IV-VIII do 29.11.2020 r. Zajęcia w tym czasie będą odbywały się dla wszystkich klas zgodnie z planem lekcji z wykorzystaniem dziennika elektronicznego Vulkan oraz platformy MC Teams. Każda jednostka lekcyjna będzie trwała 45 minut - ze względu na wytyczne bhp-30 minut z wykorzystaniem platformy Teams (on-line), a 15 minut praca samodzielna ucznia (w tym czasie nauczyciel będzie dostępny w ramach konsultacji). Informuję także, iż dzieci z oddziału przedszkolnego przychodzą do szkoły na zajęcia zgodnie z planem zajęć. Uczniowie z orzeczeniem będą uczęszczali do szkoły bez zmian wg dotychczasowego planu - stacjonarnie w szkole.

Świetlica szkolna będzie działała dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej. Obiady dla oddziału przedszkolnego i uczniów uczęszczających na zajęcia będą jak dotychczas. Proszę na bieżąco śledzić informacje na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym. Życzę Wszystkim zdrowia.

Bogumiła Kamińska