• Zbiórka elektrośmieci

• W miniony piątek (30.04) w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę elektrośmieci. Był to poniekąd finał akcji mającej na celu uświadamianie dzieci, jak poważnym problemem staje się zużyta elektronika, szczególnie kiedy składowana jest w nieodpowiednich miejscach. Niepotrzebne i zepsute sprzęty przekazaliśmy firmie Green Office Ecologic.

W zamian za nie nasza szkoła otrzyma bon na sprzęt sportowy. "Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci. Tak naprawdę wszyscy zyskaliśmy. Zdobyliśmy lub poszerzyliśmy swoją wiedzę w kwestii problemu jakim są zużyte sprzęty w naszych domach. Co z nimi zrobić, gdzie i dlaczego powinniśmy je składować. Pozbyliśmy się często zalegającego w garażu, niepotrzebnego, zepsutego odkurzacza, telewizora, komputera, itp. Na koniec szkoła w ramach podziękowania od firmy otrzyma bon na sprzęt sportowy. Stało się tak, ponieważ waga naszej zbiórki przekroczyła 1 tonę. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i cieszę się, że można na Państwa liczyć w kwestiach organizacyjnych."- powiedział szkolny koordynator zbiórki p. M. Pyszko.

• Wiwat maj, trzeci maj!

• Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie kalasy VII, w ramach projektu edykacyjnego z muzyki, przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony tematyce patriotyzmu i Konstutucji 3 maja.