• "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

• Klasa 2 w ostatnim tygodniu poznawała przygody skarpetek z domu małej Be. Wykonano pacynki pierwszej gwiazdy skarpetek, a pozostałych bohaterów wykonano z papieru. Każda bohaterka otrzymała nowe imię, pasujące do przygody którą przeżyła. Praca z tą lekturą zaowocowała w bogate pomysły do realizacji, pobudziła kreatywne myślenie dzieci.

• Zabawa karnawałowo-walentynkowa w kl. "0"-III

• Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. W czwartek 11 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły dzieci z kl "0".  Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. W kolejnym dniu 12 lutego karnawał świętowały klasy I-III, każda z klas bawiła się oddzielnie.

• Kartki walentynkowe

• Uczniowie naszej szkoły wraz z p.A.Piorun stworzyli piękne kartki okolicznościowe z okazji zbliżających się Walentynek. Mogli wykazać się kreatywnością, bogatą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi.

• Walentynki w naszej szkole

• W tygodniu poprzedzającym Walentynki w naszej szkole zapanowała atmosfera: przyjaźni, sympatii i miłości. Nauczyciele wraz z dziećmi z klas "0"-III przygotowali przepiękne dekoracje walentynkowe. Świetlica stała się miejscem poczty walentynkowej i swym wystrojem zachęca do kreatywności przy tworzeniu kart walentynkowych.

Mimo zdalnej edukacji serdecznie zachęcamy uczniów klas IV - VIII do wykonywania walentynek i obdarowywania nimi osób, które darzą sympatią.

• Drzewa genealogiczne w klasie II

• Uczniowie klasy 2 wraz z rodzicami wykonali rodzinne drzewa genealogiczne, dzięki którym dzieci poznały swoich pradziadków, prapradziadków. Wspólna praca przybliżyła dzieciom historię rodzin. Ważne są nasze korzenie i jest to miłe kiedy dzieci pracują razem z Rodzicami.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem wydarzenia, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Nasi uczniowie z klas młodszych z okazji DBI mieli możliwość zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, dzięki filmikom edukacyjnym z serii Sieciaki. Po krótkim seansie był czas na dyskusje i pytania. Uczniowie klas IV-VIII zapoznali się z prezentacją multimedialną i dekalogiem internauty, po czym przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy biorąc udział w teście sprawdzającym.

• Lektura w pudełku – „W pustyni i w puszczy”

• Uczniowie klasy  VI  realizowali projekt edukacyjny Lektura w pudełku – „W pustyni i w puszczy”. Szóstoklasiści mieli za zadanie umieścić w ozdobionym pudełku wszystko to, co kojarzyło im się z przeczytaną lekturą np. rysunki, figurki. Uczniowie już na etapie czytania zastanawiali się, jakie rekwizyty będą im się kojarzyły z treścią powieści. Do najciekawszych rekwizytów należały: drzewo baobab, w którym zamieszkali Nel i Staś, chinina- lekarstwo potrzebne dla chorej Nel, figurki głównych bohaterów i zwierząt afrykańskich, roślinność oraz mapa z trasą, którą przemierzali bohaterowie lektury.  Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w doborze rekwizytów. Takie zadanie pozwoliło też na dodatkowe utrwalenie treści książki. Technika ta pozwoliła im pokazać własną wrażliwość i indywidualny odbiór dzieła literackiego. Uczniowie włożyli w to zadanie nie tylko mnóstwo pracy, ale też i serca. Niektóre przedmioty zaskakiwały oryginalnością, inne zaś kunsztem ręcznej roboty. Wykazali się też dużą wiedzą o przeczytanej  książce.

• Kodowanie w kl "0"

• Dzieci z oddziału przedszkolego korzystając z zestawu do kodowania poszerzały swoją wiedzę poprzez zabawę. Doskonaliły umiejętność ropoznawania i posługiwania się pojęciami: koloru, kształtu, wielkości i grubości. Odpowiednio ułożone na drzewie kartoniki wskazywały dzieciom drogę poruszania się "po drzewie". Poprzez ruch i działanie w przestrzeni wszyscy byli zachęceni do działania. Była to fascynująca zabawa w grupie, w dogodnej dla dzieci pozycji.

• Lekcja języka angielskiego w klasie 2

• W poniedziałek 1 lutego klasa 2 podczas lekcji języka angielskiego planowała swoje posiłki (breakfast, lunch, dinner, dessert, supper). Po zaplanowaniu posiłków na cały dzień uczniowie nazywali poszczególne produkty spożywcze oraz mówili które produkty lubią najbardziej.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w lekcji, która przebiegła w pysznej atmosferze .

• WOŚP

• Po raz kolejny nasza szkoła "zagrała" razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku hasłem przewodnim był "Finał z głową"- wsparcie laryngologii i otolaryngologii. W ramach akcji uczennice- wolontariuszki (Julka, Kinga, Karolina, Martyna, Weronika i Wiktoria) w niedzielne przedpołudnie zbierały do puszek pieniądze. Dziewczynom udało się zebrać pokaźne kwoty, za co w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Sztabu Żyrardów serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.