• Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

• 25 listopada obchodzi swoje święto niezastąpiona zabawka wszystkich dzieci – pluszowy miś. W naszej szkole tego dnia klasa V przygotowała dla najmłodszych „urodziny misia”. Dzieci  przyniosły  swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczku.  Zabawa była doskonała, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o swoich ulubieńcach. Oprócz zabawy,  pląsów i zajęć plastycznych dzieci z klasy „0” miały okazję poznać historię pluszowego misia  oraz ciekawostki o pluszowych bohaterach znanych bajek tj. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, czy Gumisie. Na pamiątkę tego dnia Pani Dyrektor ufundowała najmłodszym maskotkę  - pluszowego misia. Dzień upłynął w sympatycznej i ciepłej atmosferze.

• Tydzień Edukacji Globalnej

• W dniach 18-22 listopada w naszej szkole realizowany był Tydzień Edukacji Globalnej, którego tegoroczna edycja nosiła tytuł "TEG 2019! Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką TEG, która opisana była na gazetce szkolnej, na dolnym korytarzu. W ramach lekcji języka angielskiego w kl VII przeprowadzony został temat: Climate change. Zadaniem uczniów było zapoznanie się ze słownictwem związanym ze zmianami klimatycznymi na świecie oraz dopasowanie odpowiednich definicji do tego słownictwa. W klasach VI, VII oraz VIII zaprezentowany oraz omówiony został film pt."Bangladesz - Efekt Domina", mówiący o nierównościach społecznych, finansowych, edukacyjnych, które występują w krajach tzw.trzeciego świata.

• Podróż Małego Księcia

• Uczniowie kl. VII na lekcji j. polskiego w ramach klasowego projektu zapoznali się z treścią lektury „Mały Książę. Opowiadali o fascynacji głównego bohatera, poznali postać autora, wykonali prezentację multimedialną na temat podróży Małego Księcia, wykonali planety, na których gościł bohater książki, a następnie zaprezentowali swoje prace. Udział w projekcie pozwolił im lepiej poznać ich umiejętności, możliwości, a jednocześnie przygody Małego Księcia. Ta wzruszająca pełna magii historia małego chłopca poucza, że najważniejszymi wartościami w życiu są miłość, dobroć i prawda. Tworząc, w oparciu o tekst prace plastyczne, uczniowie rozwijali własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabywali umiejętność radzenia sobie, dobierania narzędzi i materiałów, potrzebnych do realizacji projektu.

• Tydzień Tolerancji - "inny nie znaczy gorszy"

• Od 12 do 15 listopada cała społeczność szkolna uroczyście i zarazem radośnie obchodziła Szkolny Tydzień Tolerancji. W klasach uczniowie wraz z wychowawcami omawiali tematykę tolerancji, wspólnie odpowiadali na pytania i zagadnienia kluczowe: "Czy kolor skóry ma znaczenie? Inna religia, czy jest gorsza niż moja? Osoby z niepełnosprawnością są takie, jak ja, nie należy icih odrzucać."itp.

W ramach Tygodnia Tolerancji społeczność szkolna integrowała się poprzez kolory ubioru w ramach akcji „Tolerancja jest modna!”  - w środę odbył się Dzień Serdeczności – kolor czerwony, w czwartek  Dzień Szacunku – kolor biały.

W ramach działań każda klasa przygotowywała pod kierunkiem wychowawcy plakat – z jedną dużą, widoczną literą. Z przygotowanych liter stworzono napis "TOLERANCJA"

Ponadto klasy zaangażowały się w projekt „Stonoga tolerancji”. Na dolnym korytarzu przygotowano kolorową, wesołą stonogę – na każdym z jej członów delegacje klas przyklejały „łapki” z odpowiedziami na różnorodne pytania, m.in.: lubię świat i ludzi – dlaczego?, optymizm i uśmiech – czemu są ważne?, ciekawość świata – to…?, tolerancja – co to jest?, równość, równe traktowanie – dlaczego jest potrzebne?, integracja – do czego się przydaje?, empatia – co to takiego?, akceptacja – czemu jest ważna?, niezależność – w jaki sposób łączy się z tolerancją?, szacunek – dlaczego jest ważny?, itd..

• Święto Niepodległości - 11 Listopada

• W minionych dniach społeczność naszej szkoły obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości trwały trzy dni:

• 8 listopada szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu", w której to o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski;
            • 11 listopada chór szkolny prezentował pieśni i piosenki patriotyczne podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, a poczet sztandarowy brał udział w części oficjalnej uroczystości;
            • 12 listopada społeczność szkolna uczciła Święto Niepodległości podczas apelu szkolnego, w trakcie którego uczniowie wysłuchali pieśni patriotycznych a także sprawdzili swoją wiedzę o Ojczyźnie.

Obchody Święta Niepodległości rozbudziły w uczniach kreatywność, dzięki czemu klasy szkolne przystorojone zostały symbolami patriotycznymi. Przygotowane dekorcje a także konkurs z nimi związany noszą tytuł "Biało-czerwona w każdym oknie".

• Wieczór filmowy

• 8 listopada w Szkole Podstawowej w Miedniewicach w ramach obchodów Narodowego Świeta Niepodległości odbył się patriotyczny wieczór filmowy. Podczas wspólnego oglądania filmów historycznych klasy VI, VII, VIII obejrzaly dwa filmy, pierwszy to ,,1920- bitwa warszawska", drugi ,,Kamienie na szaniec". W przerwie miedzy filmami dzieci pokrzepiały się pyszną pizzą.

• XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej 2019

• Festiwal odbył się 8 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas IV-VI - Sebastian Jarosz, w kategorii klas VII-VIII - Martyna Jakubaszek. Obydwoje zaprezentowali swoje talenty muzyczne, tym samym Martyna otrzymała nagrodę specjalną -wyróżnienie przyznane przez NSZZ "Solidarność" Oddział Żyrardów, Sebastian otrzymał dyplom uczestnictwa w festiwalu.

• Akcja "Szkoła do hymnu"

• Nasza szkoła postanowiła włączyć się w akcję "Szkoła do hymnu" zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. 8 listopada, w piątek,  o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.