• Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach informuje, że szkoła nie będzie pośrednikiem w ubezpieczaniu dzieci w roku szkolnym 2020/2021. Obecne ubezpieczenie NNW obowiązuje do dnia 31 sierpnia 2020 r.

Decyzję o ubezpieczeniu dziecka podejmujecie Państwo indywidualnie i osobiście załatwiacie wszelkie formalności w wybranej firmie ubezpieczeniowej.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Ze względu na warunki atmosferyczne rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w budynku szkoły. Spotkania odbędą się według harmonogramu.

O godzinie 9.00:

• klasa "0" spotyka się w sali nr 4,
            • klasa I i II w sali nr 3,
            • klasa III na sali gimnastycznej,
            • klasa IV na świetlicy (sala nr 2).

O godzinie 10.30

• klasa V spotyka się w sali nr 4,
            • klasa VI w sali nr 3,
            • klasa VII na świetlicy (sala nr 2),
            • klasa 8 na sali gimnastycznej

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (dystans społeczny, maseczka).

• Religia - podręczniki

• Drodzy Rodzice:

1. Klasa I, II zakupuje podręcznik bez ćwiczeń (ćwiczenia są w podręczniku)

2. Klasy III - VI zakupują podręczniki oraz ćwiczenia

3. Klasy VII-VIII zakupują tylko podręczniki

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września (wtorek).

• Dla klas "0" - IV o godzinie 9.00
            • Dla klas V - VIII o godzinie 10.30

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (dystans społeczny, maseczka).

Msza św. odbędzie się 30 sierpnia (niedziela) o godzinie 9.30.

• Nowy program i podręcznik do nauczania religii

• Szanowni Rodzice,

Po przeprowadzeniu konsultacji z wieloma Katechetami, którzy pozytywnie zarekomendowali materiały opracowane przez kieleckie wydawnictwo JEDNOŚĆ, Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, podjął decyzję, że od nowego roku szkolnego 2020/2021 diecezja łowicka rezygnuje z dotychczasowych programów i podręczników do nauczania religii z Wydawnictwa św. Wojciecha w Poznaniu oraz Wydawnictwa WAM w Krakowie. W związku z powyższym, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu informuje, że decyzją Biskupa Ordynariusza, od nowego roku szkolonego 2020/2021 jedynymi obowiązującymi programami i podręcznikami do nauczania religii w szkołach na terenie naszej diecezji będą opracowane w Wydawnictwie JEDNOŚĆ w Kielcach. Poniżej znajdują się tytuły podręczników dla poszczególnych klas.

Wszystkie podręczniki wydawnictwa ,, Jedność” z Kielc

Klasa I - „POZNAJĘ BOŻY ŚWIAT”, red. Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

Klasa II - „IDZIEMY DO JEZUSA” red. ks. dr J. Czerkawski, E. Kondrak

Klasa III - „JEZUS JEST Z NAMI” red. ks. dr J. Czerkawski, E. Kondrak