Nawigacja

 • Dyskoteka

  W czwartek, 8 lutego, odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla klas IV - VII. Karnawałowy nastrój podkreśliły wspaniałe układy taneczne, świetne konkursy i smaczny poczęstunek. Wszyscy doskonale się bawili i jeszcze długo po skończonej dyskotece mieli dobre humory. 

  Zdjęcia są w zakładce Album Fotograficzny.

 • Tydzień Edukacji Informatycznej

  W dniach od 5 lutego do 9 lutego odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Informatycznej. W poniedziałek 5 lutego 2018r. rozpoczęliśmy  informatyczne zmagania konkursem z ogólnych wiadomości o informatyce. Zostali wyłonieni Mistrzowie Klasowi z ogólnej wiedzy informatycznej. We wtorek 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. W tym dniu odbył się apel, podczas którego została przedstawiona prezentacja z zasadami bezpiecznego Internetu. Klasa VII wystąpiła w inscenizacji o zawieraniu znajomości przez Internet. Dodatkowo wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z którego zostali wyłonieni Mistrzowie Klasowi z wiedzy o bezpiecznym Internecie. Środa - 7 luty to Dzień z Programowaniem, Animacją i Grafiką. W tym dniu odbyły się następujące konkursy: konkurs na multimedialny komiks w języku Scratch (kl. IV-VII), konkurs na prezentację multimedialną o zastosowaniach komputera w życiu codziennym (kl. III), konkurs na projekt graficzny w programie Paint „Kartka walentynkowa”(kl. I-II) oraz konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Komputer” (kl. „0”). Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził czwartek – Dzień z Robotyką pod hasłem „Jestem kontrolerem”. W tym dniu odbyły się warsztaty z robotyki. Klasa IV prowadziła warsztaty dla klasy „0”, Klasa V prowadziła warsztaty dla klasy I, klasa VI prowadziła warsztaty dla klasy II, a klasa VII prowadziła warsztaty dla klasy III. W piątek 9 lutego odbył się apel podsumowujący konkursy, zostały wręczone dyplomy i nagrody, klasa „0” zaprezentowała piękny plakat „Mój przyjaciel komputer”, a uczniowie klasy III pokazali swoje prezentacje multimedialne.
  Dzięki aktywnemu udziałowi w tym projekcie, uczniowie naszej szkoły zgłębili tajniki wiedzy informatycznej, poznali świat robotów, dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z internetu. Wszystkim uczestnikom, nauka połączona z zabawą sprawiła ogromną radość i satysfakcję.

  Zdjęcia są w zakładce Album Fotograficzny.

 • DBI 2018 w naszej szkole odbędzie się 6 lutego

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 
  Więcej informacji można odnaleźć na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

 • Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2018/2019

  Postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wiskitki na rok szkolny 2018/2019

  Uchwala_Rady_Gminy.tif

  Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Wiskitki_z_25.01.2018_r_001.tif

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  14 stycznia uczniowie naszej szkoły: Julia Ciężka, Julia Lewandowska, Łukasz Czuba, Mateusz Strzelczyk oraz Krzysztof Twaróg pod opieką p.Pyszko brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nasza młodzież nie bacząc na niesprzyjające warunki atmosferyczne z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę pieniędzy.

 • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

  Przed feriami, dnia 12 stycznia, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.

 • Apel - podsumowanie pracy w I półroczu 2017/2018

  Dnia 11 stycznia odbył się apel, na którym została podsumowana praca w I półroczu 2017/2018 oraz została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

  Zdjęcia znajduja się w zakładce Album Fotograficzny.

 • Koncert Kolęd i Pastorałek

  7 grudnia zespół muzyczno-wokalny naszej szkoły wystąpił w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej prezentując Kolędy i Pastorałki.

  Uczniowie śpiewali zarówno kolędy znane takie jak: "Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi", "Cicha noc", jak również pastorałki "Ja do Ciebie Mały Jezu", "Mario, czy Ty wiesz?", "Żeglarska kolęda". Wśród wykonawców pojawili się również instrumentaliści: Kacper Owczarek - grający na akordeonie oraz Paulina Jarosz i Oliwia Zmorzyńska - wykonujące kolędę na dzwonkach chromatycznych.

  Występ trwający około  godziny zgromadził szeroką publiczność, która w pełni wypełniła miedniewicki kościół. Wśród zgromadzonych znaleźli się: Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski, Radny Powiatu Franciszek Jankowski.

  Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym

 • Zebrania z Rodzicami "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"

  Na zebraniach z Rodzicami, dnia 11 stycznia, odbyły się pogadanki na temat cyfrowego bezpieczeństwa uczniów. Wychowawcy wykorzystali materiały ze strony cyfrowobezpieczni.pl.Te spotkania były kontynuacją rozmów podjętych na zebraniach wrześniowych. Wspólnie rodzice i wychowawcy zastanawiali się jak wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

 • Lekcja w kl. IV "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"

  W klasie IV odbyła się lekcja w ramach konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni" na temat bezpieczeństwa cyfrowego. Wychowawca klasy przeprowadził lekcję na podstawie scenariusza ze strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl 

 • Lekcja w kl. II "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"

  W klasie II odbyła się lekcja w ramach konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni" na temat bezpiecznego korzystania z komputera, tabletu, telefonu. Wychowawca klasy przeprowadził lekcję na podstawie scenariusza ze strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl "Ergonomia korzystania z urządzeń cyfrowych".

 • Lekcja w kl. VI "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"

  W klasie VI odbyła się lekcja w ramach konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni" na temat bezpiecznego wprowadzania haseł i loginów. Wychowawca klasy przeprowadził lekcję na podstawie scenariusza ze strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl "Hasła, Loginy i bezpieczne logowanie".

 • Multimedialna kartka świąteczna w programie Scratch

  Uczniowie klas V i VI na zajęciach komputerowych, w ramach programowania w języku Scratch, zaprojektowali kartki świąteczne. Dzięki kreatywności uczniów oraz umiejętności sprawnego programowania, powstały piękne animowane kartki świąteczne.

 • Zajęcia z robotyki

  Na lekcjach informatyki uczniowie uczą się wprawiać w ruch roboty. Zajęcia rozwijają kreatywność, twórcze myślenie oraz zdolności manualne. W trakcie zajęć uczniowie sterowali robotami. Roboty poruszały się za pomocą klaśnięcia dłoni, potrafiły wykryć przeszkodę i się od niej odbić, poruszały się za latarką oraz śledziły linie. Samodzielne sterowanie robotami dało uczniom wiele radości i satysfakcji z bycia „kontrolerem”.

 • Dzień zdrowego odżywiania w klasie VI

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.

 • Certyfikat uczestnictwa w Projekcie "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"

  Nasza szkoła, otrzymała Certyfikat udziału w Projekcie "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi" organizowanym przez Amnesty International.

 • Życzenia świąteczne

  Boże Narodzenie 2017

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa chwila…


  W tę noc świętą każda rodzina
  Czeka aż narodzi się Boża Dziecina
  Jest to czas wiary, pełen miłości
  Radość i szczęście w każdym domu gości
  To On, to Jezus, to maleńkie Dziecię
  Niech Wam da wszystko co najlepsze na świecie…

  Zdrowych i spokojnych Świąt 
  życzy 
  Społeczność Szkoły Podstawowej  im. prof. Z. Religi w Miedniewicach

   

   

   

 • Wigilia Szkolna

  Dnia 20 grudnia odbyła się w naszej szkole Wigilia Szkolna dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu gościliśmy Zastępcę Wójta p.Beatę Stępniewską, Radnego Powiatu Żyrardowskiego p.Franciszka Wojciecha Jankowskiego, Ojca Sławomira Denderskiego, emerytowanych pracowników, Radę Rodziców na czele z przewodniczącą Marzeną Szymczak.

  Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.

 • Wigilia dla Rodziców

  19 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia dla Rodziców uczniów z  kl."0"-III. Jak co roku najmłodsi przygotowali przedstawienie jasełkowe, które zarówno skłaniało do refleksji, jak i rozśmieszało. Uczniowie uświetnili swój występ kolędami i pastorałkami. Na koniec spotkania p.Dyrektor przekazała Rodzicom symboliczny opłatek, składając przy tym życzenia świąteczne i noworoczne.

  Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  Miedniewice 86
  96-315 Wiskitki
 • (46) 8569324

Galeria zdjęć