Nawigacja

 • Festyn Rodzinny 2018

  Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej im.prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach organizowany jest od kilku lat na początku czerwca. Jest on połączeniem Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Ma na celu integracje całej społeczności szkolnej i mieszkańców okolicznych wsi. W tym roku po raz kolejny w czasie festynu zaprezentowaliśmy dorobek artystyczny naszych uczniów. Był to wspaniały koncert połączony z tańcem. Występy rozpoczęły się spektaklem pt. "Historia Piosenką Opowiedziana".  Następnie uczniowie wszystkich klas zaprezentowali śpiewem i tańcem swoje całoroczne osiągnięcia. Po występach artystycznych przyszedł czas na zawody sportowe – był to turniej rodzinny, w którym puchar Dyrektora szkoły zdobyli: Mateusz i Grzegorz Religa (wnuk i syn Patrona Szkoły). Przez cały czas trwania festynu licznie przybyłym gościom czas umilała muzyka, a na zakończenie festynu przyszedł czas na zabawę taneczną przy muzyce p. Roberta Staniaka. Całej imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, malowanie twarzy, fotobudka, wata cukrowa, zjeżdżalnia dmuchana, kule wodne, trampoliny na linach, pokaz pierwszej pomocy Żyrardowskiego Powiatowego WOPR oraz pogadanka dotycząca bezpieczeństwa w trakcie wakacji, przeprowadzona przez Policję. W międzyczasie można było się posilić na licznie zorganizowanych przez rodziców  stoiskach takich jak: grill, słodka kawiarenka i pierogarnia. Wszystko to było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz sponsorów.

 • Wojewódzki Finał Festiwalu o Zdrowiu - sukces naszych uczniów!

  7 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury i Sztuki na Scenie Teatralnej w Siedlcach  uczniowie naszej szkoły a jednocześnie reprezentanci Powiatu Żyrardowskiego brali udział w  Wojewódzki Finale Piosenki o Zdrowiu.  W tegorocznej edycji Finału Festiwalu brało udział 18 laureatów etapów powiatowych: solistów i zespołów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu 9 powiatów województwa mazowieckiego.  Nasi uczniowie osiągnęli historyczny dla szkoły sukces!

  Marta Cuper wraz z zespołem tanecznym w składzie: Oliwia Jarosz, Olga Podolska i Wiktoria Strzelczyk zdobyły I miejsce w województwie, w kategorii szkół podstawowych. Natomiast w kategorii gimnazjum Mateusz Strzelczyk otrzymał wyróżnienie w postaci Nagrody Kuratora Oświaty. Uczniów przygotowały: wokal - Magdalena Piekarska, choreografia - Agnieszka Sybilska. Zarówno Jury, jak i zebrani słuchacze nie kryli zachwytu występami uczniów naszej szkoły.

 • Konferencja w Gdańsku - Solidarna Szkoła

  W dniach 4/5 czerwca ośmioro uczniów naszej szkoły:  Oliwia Jarosz, Olga Podolska, Wiktoria Strzelczyk, Marta Cuper, Julia Ciężka, Agata Dukaczewska, Aleksandra Karlińska i Mateusz Strzelczyk wraz z dwoma opiekunami: p.Magdaleną Piekarską oraz p.Agnieszką Sybilską brało udział w podsumowaniu Projektu Solidarna Szkoła, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

  Nasza szkoła dzięki aktywności i realizowanym działaniom spełniła kryteria Certyfikatu   Solidarnej Szkoły i była jedną z 10 placówek, z całej Polski, zakwalifikowanych przez ekspertów z Centrum Edukacji Obywatelskiej do dwudniowej konferencji.

  Podczas pobytu w Gdańsku uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych dotyczących solidarności, motywacji i wartości patriotycznych. W trakcie konferencji mieli możliwość prezentacji swojej szkoły i regionu. Promowali działania projektowe, które realizowane były w trakcie roku szkolnego 2017/2018. Kulminacyjnym punktem była Gala, w trakcie której uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali finałowy projekt szkolny „Historia Piosenką Opowiedziana”  oraz otrzymali Certyfikat Solidarnej Szkoły.

  Warto zaznaczyć, że oprócz zajęć w ECS uczniowie mieli możliwość zwiedzania Gdańska i Sopotu oraz wypoczynku na plaży nad morzem.

 • Zaproszenie na FESTYN RODZINNY - 17.06.2018.

  festyn2018_SPMIEDNIEWICE.pdf

  Szkoła Podstawowa im. prof. Z. Religi w Miedniewicach zaprasza na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się 17 czerwca 2018r. w godzinach od 12.00 do 17.00

  W programie:

  - Loteria fantowa, Malowanie twarzy
  - Słodka kawiarenka, Grill, Pierogarnia,

  - Gry i zabawy sportowe – Zawody rodzinne

  - Dmuchany plac zabaw

  - Pokaz udzielania pierwszej pomocy

  - Występy muzyczne i taneczne dzieci
  - Zabawa przy muzyce  - Zespołu muzycznego     

 • Warszawskie Targi Książki

  Już  po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie od zaprzyjaźnionej Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” na Warszawskie Targi Książki. W tym roku wybrały się klasy od zerówki do klasy trzeciej. Uczestniczyliśmy w Kanapie Literackiej, gdzie gwiazdy kina i teatru czytały fragmenty książek wydanych przez Fundację Dzieciom. Dużym zaskoczeniem okazała się obecność młodego człowieka, który zwrócił na siebie uwagę dużej rzeszy nastolatków. Okazało się, że po autograf do Janka Dąbrowskiego youtubera przybyło dużo jego fanek. Wśród czytających aktorów mogliśmy podziwiać kunszt pięknego czytania p. Artura Barcisia, p. Lucyny Malec, p. Hanny Śleszyńskiej, Joanny Moro i p. Krzysztofa Janczara.  Podczas spaceru  miedzy stoiskami mogliśmy dokonać zakupów książek i z workiem nowych wspomnień wróciliśmy zadowoleni do Miedniewic.

  Zdjęcia Warszawskie Targi Książki - Kanapa Literacka

 • Zajęcia na basenie

  Od marca klasa 3 naszej szkoły w pełnym składzie wzięła udział w Programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Program ten zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Podczas 10 godzin zajęciowych uczniowie pod okiem ratowników ćwiczyli różne  techniki pływania, które zaowocowały sukcesem na dużym basenie. Mamy nadzieję, że zostały zaszczepione iskierki umiejętnego organizowania czasu wolnego na basenie w ramach zdrowego stylu życia.

  Zdjęcia z basenu

 • Dzień Zdrowej Żywności

  28 maja w klasie 1 odbył się "Dzień zdrowego żywienia". Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do robienia smacznych, zdrowych kanapek. Po przyrządzeniu posiłku, uczniowie usiedli do smakowitego ,  "kolorowego" śniadania.

  Zdjęcia z Dnia Zdrowej Żywności w klasie I

 • Wycieczka Sochaczew - Tułowice

  9 maja klasa pierwsza wraz z klasą drugą pojechała na wycieczkę.do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po muzeum, opowiadając historię kolejnictwa w Polsce. Potem dzieci miały okazję przejażdżki kolejką wąskotorową do miejscowości Tułowice w Puszczy Kampinoskiej. Po spacerze urokliwym lasem, w specjalnie do tego celu przeznaczonym miejscu, zorganizowane zostało ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń.

  Zdjęcia z wycieczki Sochaczew - Tułowice

 • Dzień Dziecka - szkolne igrzyska sportowe

  Dnia pierwszego czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Uczniowie naszej szkoły swoje święto spędzili w sposób aktywny i relaksujący. Szkolne Igrzyska Sportowe nawiązywały do tradycji olimpijskich a więc odbyły się: ceremonia otwarcia, przemarsze, prezentacje klas-miast, w których odbywały się letnie igrzyska sportowe, a następnie odbyły się zawody sportowe. W zmaganiach postawiono na drużynowość, w związku z czym całe klasy brały udział w konkurencjach i zdobywały punkty do klasyfikacji. W przerwie między igrzyskami a meczem zorganizowano zdrowy i smaczny poczęstunek dla wszystkich uczniów. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały prezenty, które wywołały u nich największą radość.

  Zdjęcia z Dnia Dziecka

 • IX Gminny Przegląd Taneczny

  Dnia 30 maja odbył się w naszej szkole IX Gminny Przegląd Taneczny, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Wiskitki. Na parkiecie zaprezentowało się ponad 100 uczniów. Koordynatorem tej imprezy była Agnieszka Sybilska - instruktor tańca w naszej szkole. Jurorami przeglądu byli: Beata Stępniewska z Gminy Wiskitki, Rafał Karbowiak - założyciel szkoły tańca "Pasjonat" w Sochaczewie, Bogumiła Kamińska - dyrektor szkoły, Angelika Rybicka - instruktor fitness, Ewa Piekarska - nauczyciel w-f w Wiskitkach. Po prezentacjach tanecznych i podsumowaniu przez jurorów odbyły się warsztaty dla wszystkich uczestników z tańca towarzyskiego prowadzone przez instruktora ze Szkoły Tańca "Pasjonat" w Sochaczewie Jakuba Kraskę i warsztaty zumby prowadzone przez Angelikę Rybicką - instruktora fitness. Na zakończenie gościnnie wystąpiły trzy pary z sochaczewskiej szkoły tańca "Pasjonat". Wszystkie pokazy taneczne zrobiły wielkie wrażenie na jurorach i wszystkich zebranych. Dla wszystkich uczestników i gości został przygotowany słodki poczęstunek ufundowany przez Gminę Wiskitki oraz drobne upominki otrzymane od sponsora - firma Bon Bon Buddies.
  Za rok odbędzie się X Jubileuszowy Gminny Przegląd Taneczny, na który już dzisiaj zapraszamy.

  Zdjęcia z Przeglądu Tanecznego

   

 • Konkurs o bezpieczeństwie

  Od wielu lat jesteśmy szkołą Promującą Zdrowie i w ramach tej promocji co roku zajmujemy się szeroko rozumianym bezpieczeństwem ( na drodze, w szkole, udzielaniem pierwszej pomocy, znajomością służb do, których możemy się zwrócić w razie kłopotów  itp.).

   Tak też było  i w tym roku. Dnia 17 maja w klasach II-VII odbyły się konkursy dotyczące bezpieczeństwa, które miały na celu utrwalenie zdobytych przez cały rok wiadomości i umiejętności, a także pozwoliły wyłonić klasowych mistrzów wiedzy o bezpieczeństwie.

    W tym roku mistrzami zostali :

  Klasa II - Mikołaj Migda

  Klasa III - Mikołaj Biegański

  Klasa IV - Oliwia Jarosz, Olga   Podolska

  Klasa V - Karolina Zielińska

  klasa VI – Natalia Błażejewska

  klasa VII - Krzysztof Twaróg

     Gratulujemy zwycięzcom. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas spotkania z policją.

 • RODO

  W zakładce Informacje dla Rodziców znajdują się informacje dotyczące ochrony danych osobowych.

 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu - kolejny sukces naszych uczniów!

  17 maja w Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się XVI Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, na którym to uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Wiskitki. Uczniowie zmagali się w dwóch kategoriach:

  W kategorii klas I -VI - reprezentantką była Marta Cuper wraz z Zespołem Tanecznym w składzie: Oliwia Jarosz, Olga Podolska, Wiktoria Strzelczyk.

  W kategorii gimnazjum/klasy VII- reprezentantem był Mateusz Strzelczyk.

  Łącznie rywalizowało ze sobą 11 zespołów, w tym 2 z etapu gimnazjalnego. Jak się okazało nasi uczniowie nie mieli sobie równych! Komisja jednogłośnie wskazała, że zwycięzcami Festiwalu jest Marta Cuper z Zespołem (w kategorii I-VI) i Mateusz Strzelczyk (w kategorii gimnazjum).  Uczniów przygotowały: p. Magdalena Piekarska - wokal, p. Agnieszka Sybilska - choreografia.

  Dzięki wygranej nasi uczniowie stali się reprezentantami Powiatu Żyrardowskiego w dalszym etapie Festiwalu - etapie wojewódzkim, który odbędzie się 7 czerwca.

 • Solidarna Szkoła - konferencja w Gdańsku

  Nasza szkoła od IX 2017 roku realizowała projekt  CEO "Solidarna Szkoła", w ramach którego prowadzone były działania o tematyce historyczno-społecznej. Podsumowaniem projektu był  występ pt."Historia Piosenką Opowiedziana" zaprezentowany na forum społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości ze Stowarzyszenia "Solidarność" Huta Warszawa, jak i władz lokalnych.

  Wszelkie efekty zadań realizowanych przez rok szkolny 2017/2018 oceniane były przez ekspertów z  Centrum Edukacji Obywatelskiej, którzy na zakończenie projektu, który prowadzi 65 szkół w całej Polsce, wybierają ok.15 najbardziej aktywnych i zaangażowanych szkół. Nagrodą jest otrzymanie Certyfikatu Solidarnej Szkoły a także udział w dwudniowej konferencji w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

  Nasza szkoła otrzymała informację o zakwalifikowaniu na konferencję! Dlatego też 4-5 czerwca ośmioro uczniów: Oliwia Jarosz, Olga Podolska, Wiktoria Strzelczyk, Marta Cuper, Julia Ciężka, Agata Dukaczewska, Aleksandra Karlińska i Mateusz Strzelczyk wraz z dwoma opiekunami: p.Magdaleną Piekarską oraz p.Agnieszką Sybilską wyruszają do ECS w Gdańsku, gdzie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, konferencjach a także będą promować swoją szkołę.

 • XI Festiwal Piosenki Międzynarodowej w Guzowie - sukces naszych uczniów!

  16 maja odbył się XI Festiwal Piosenki Mędzynarodowej w Guzowie, naszą szkołę reprezentowali:

  Klasy I-III, piosenka anglojęzyczna:

  Zespół w składzie: Sebastian Jarosz (kl II), Julia Migda (kl III), Patrycja Zielińska (kl III) - wykonali piosenkę "Mama Mia" zdobywając I miejsce w swojej kategorii.

  Klasy IV-VII, piosenka anglojęzyczna:

  Solistka: Marta Cuper (kl V) - wykonująca piosenkę "Hallelujah" zdobyła I miejsce w swojej kategorii.

  Klasy IV-VII, piosenka niemiecka:

  Zespół w składzie: Julia Ciężka (kl VII), Kacper Owczarek (kl VII), Mateusz Strzelczyk (kl VII) - wykonali piosenkę "Biene Maia" zdobywając I miejsce w swojej kategorii.

   

 • Pasowanie na czytelnika

  We wtorek 15 maja odbyło się "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy I. Pani Małgorzata Szpura, bibliotekarka szkolna, zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami wypożyczania książek i korzystania z księgozbioru. "Pani książka"- uczennica klasy V Marta Cuper  przekazała uczniom prośby, jakie mają książki do czytających. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia, uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe książeczki do czytania. Przy tej okazji został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą zakładkę przeprowadzany w klasie "O". Wszystkie zakładki były tak piękne, że otrzymały wyróżnienie i stały się nagrodami dla "świeżo upieczonych czytelników" z klasy I.

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny

 • Sukces klasy "0"

  W dniu 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im .Aleksandra Kamińskiego w Guzowie odbył się  VI Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej .Przesłuchania konkursowe odbyły się w kategoriach zespoły i soliści podzielonym na grupy wiekowe. Uczniowie klasy „0” naszej szkoły pod opieką p.Anny Szwed również wzięli udział w tym festiwalu .Zakończył się on dla naszych najmłodszych dużym sukcesem .Zdobyliśmy I miejsce w kategorii zespoły 5-6 lat z piosenką „Maszeruje wiosna”, którą wykonały; Natalka Głowacka, Amelka Krzysiak, Ania  Radziwon i Ola Szymańska. Powiodło się nam także w kategorii solistów. Ania Radziwon swoją brawurowo wykonaną piosenką „Drzwi do kariery” podbiła serca publiczności i jury zdobywając I miejsce w kategorii 6 latków. Uczniowie zadowoleni z nagrodami i dyplomami wrócili do szkoły.

 • Sukces na Gminnym Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Anglojęzycznej

  26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej Dla Uczniów Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały Marta Cuper z klasy V i Julia Ciężka z klasy VII. Marta recytowała wiersz „I made a new password” Kenna Netsbitta oraz fragment powieści „Harry Potter and the Philosopher’s Stone” autorstwa J.K. Rowling.

  Julia recytowała wiersz Mai Angelon  pod tytułem “I know why the caged bird sing” i fragment Hamleta Williama Shakespeara. Mimo dużej konkurencji Julia zajęła pierwsze miejsce, a Marta trzecie. Gratulujemy!!!

 • Wielki sukces małych piłkarzy

  Drużyna w składzie: Łukasz Matusik, Paweł Radziwon, Bartosz Łapiński, Igor Krzysiak, Łukasz Modelewski, Maksymilian Wojciechowski, Jan Muller, Oskar Nowiński oraz Bartosz Szymański wystąpiła w wojewódzkich finałach turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion. O Puchar Tymbarku”.  Nasi chłopcy przeszli jak burza pierwszy etap, wygrywając wszystkie mecz i pewnie sięgając po pierwsze miejsce w turnieju, dające prawo reprezentowania powiatu żyrardowskiego w finałach wojewódzkich. Wspomniany finał wojewódzki odbył w Miętnem dnia 25 kwietnia. Turniej był niezwykle mocno obsadzony w czołowe zespoły z całego Mazowsza. Chłopcy dali z siebie wszystko i walczyli w każdym meczu, ale tym razem nie udało nam się zająć miejsca premiowanego awansem. Pomimo braku wyniku sportowego, dzień ten chłopcy spędzili w bardzo miły sposób. Brali udział w licznych konkursach, zabawach i prezentacjach a także zostali obdarowani pamiątkami i gadżetami.

 • Spotkanie z dr Sarną i Rodziną Patrona szkoły

  Dnia 8 maja br. odbyło się w naszej szkole spotkanie upamiętniające postać profesora Zbigniewa Religi pt. „Nasz Patron – Pamiętamy”. Tego dnia odwiedzili nas syn Grzegorz z rodziną i dyrektor FRK w Zabrzu dr Jan Sarna. Oprócz osób bliskich Profesorowi w uroczystości uczestniczyli sekretarz Gminy Wiskitki Wiesława Zdunek, dyrektor GCE Ewa Brzezińska, proboszcz tutejszej parafii Krzysztof Oniszczuk, była dyrektor szkoły Ewa Kotowska oraz przedstawiciele Rodziców.
  Spotkanie to miało przede wszystkim na celu przypomnieć i przybliżyć sylwetkę Profesora. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Bogumiła Kamińska, która powitała wszystkich Gości i zapoznała z programem. Następnie wystąpił dr Jan Sarna, który opowiedział o swojej współpracy z profesorem Zbigniewem Religą i działalnością fundacji. Potem zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w piosenkach o zdrowiu i profesjonalnych układach tanecznych. Występy bardzo podobały się całej publiczności. Gościom zostały wręczone symboliczne upominki (m.in. zdjęcia z wizyt w naszej szkole). Na zakończenie wystąpił dr Grzegorz Religa – kardiochirurg, który opowiadał o profilaktyce chorób serca. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali o tym, jak dbać o zdrowie, aby w przyszłości nie mieć problemów z sercem. Zwieńczeniem tego dnia było spotkanie Rady Pedagogicznej z Gośćmi, na którym już zaczęliśmy planować obchody 20 – lecia nadania szkole imienia, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku.

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  Miedniewice 86
  96-315 Wiskitki
 • (46) 8569324

Galeria zdjęć