Nawigacja

 • Wielkanoc 2018

   

   

   

  Z okazji Wielkiej Nocy, niosącej nadzieję i odrodzenie życia,

  prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia

  wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i radości,

   oraz przeżycia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół

  Niech radość Zmartwychwstania

  Podobny obraz
  zagości w naszych sercach,

  napełniając je wiarą, nadzieją i miłością,

  Wesołego Alleluja…

   

  Społeczność

  Szkoły Podstawowej im. prof. Z. Religi

  w Miedniewicach

 • Sprawozdanie z Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 zorganizowanego w naszej szkole

  W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach aktywnie włączyła się do obchodów DBI. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas obchodów chcieliśmy podkreślić, że każdy może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i kulturalnym. Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach zorganizowała Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Nasze działania:

  1. Zgłoszenie szkoły do programu inicjatywy DBI 2018;
  2. Umieszczenie plakatów DBI i informacji o DBI na szkolnej stronie internetowej oraz na gazetkach szkolnych;
  3. Przeprowadzenie lekcji wychowawczych o tematyce bezpiecznego Internetu w klasach I - VII;
  4. Przygotowanie i przeprowadzenie apelu o DBI 2018 (06.02.2018r.), na którym zostały zaprezentowane:
  • Pogadanka o zasadach bezpiecznego korzystania Internetu
   w szkole i w domu (prezentacja multimedialna),
  • Inscenizacja na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku
   o zawieraniu nowych znajomości w sieci,
  • Piosenka o zasadach zachowania w sieci –ułożona i wykonana przez uczniów,
  1. Przeprowadzenie konkursów: wiedzy oraz plastycznego
   o bezpiecznym Internecie oraz wyłonienie Mistrzów Bezpiecznego Internetu.

  Podejmowane działania zaangażowały wszystkich uczniów i nauczycieli. Przeprowadzone zajęcia, konkursy oraz apel uświadomiły uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz nauczyły umiejętności zachowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych, wykazały potrzebę stosowania zasad bezpieczeństwa oraz zasad netykiety w Internecie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem i poprzez właściwe zachowania będą tworzyć kulturę szacunku w sieci.

  Link do filmu z przedstawienia o zawieraniu nowych znajomości w sieci:

  https://youtu.be/XvuHVD1bMXU

  Link do zdjęć z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 w naszej szkole:

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?#gallery/430

 • Festiwal Internetowy - " Kto na ochotnika? Solidarny wolontariat!"

  27 marca uczniowie naszej szkoły brali udziała w Festiwalu Internetowym "Kto na ochotnika? Solidarny wolontariat!" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Z festiwalowymi zadaniami zmagała się klasa IV.

  Festiwal był interaktywną formą edukacyjną, w której uczniowie brali zdalnie udział we wspólnej zabawie online. Dzięki wykonywaniu zadań umieszczonych na platformie CEO poszerzyli swoją wiedzę, wykonywali praktyczne działania oraz mieli okazję poznać innych aktywnych młodych ludzi, którzy biorą udział w projektach i działają na rzecz swojej społeczności lokalnej i szkolnej. Na festiwal składało się 6 zadań do wykonania przez uczniów i uczennice – zadania pojawiały się na platformie co 30 minut. Przykładowymi zadaniami było: stworzenie żywej rzeźby prezentującej wybrane słowo związane z solidarnością, skonstruowanie krzyżówki pojęciowe, czy też zaplanowanie zmian w przestrzeni naszej szkoły.

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski - sukces Julii

  Dnia 26 marca 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "A to Polska właśnie" z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. W konkursie tym wzięła udział uczennica naszej szkoły Julia Ciężka z klasy VII. Julia wyrecytowała fragment Koncertu Jankiela z „Pana Tadeusza” i zdobyła „Nagrodę” w kategorii dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

 • Spotkanie ze Świadkami Historii

  W sobotę17 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami byli gośćmi w Stowarzyszeniu Historycznym "Solidarność" Huta Warszawa. W trakcie wizyty uczniowie mieli możliwość prowadzenia wywiadów z członkami "Solidarności" m.in. Jackiem Lipińskim (sekretarzem ds. organizacyjnych KZ „S” Pracowników Huty Warszawa oraz przyjacielem bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Andrzejem Bindugą, Karolem Szandurskim, Jerzym Wattsonem. Uczniowie i nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem wypowiedzi Świadków Historii.

  Spotkanie z członkami "Solidarności" stało się jedną z inspiracji oraz dodatkowym motywem projektu Solidarna Szkoła, w którym od bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział poprzez działania społeczne i historyczne dotykające tematyki solidarności.

               

 • Dzień Patrona

  Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, jak co roku upamiętnili Patrona Szkoły prof. Zbigniewa Religę. W trakcie apelu ponownie przypomniano życiorys Profesora, a także rozstrzygnięto konkursy.

  Mistrzami wiedzy o Patronie zostali:

  Kl I - Milena Janiak

  Kl II - Katarzyna Modelewska

  Kl III - Weronika Gmurek

  Kl IV - Oliwia Jarosz

  Kl V - Julia Lewandowska

  Kl VI - Oliwia Zmorzyńska

  Kl VII - Julia Ciężka

  Rozstrzygnięto również konkurs na "Najpiękniejszą Gazetkę o Patronie", który wygrała klasa III.

  Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego, który zaprezentował piosenki "z sercem".

  Zdjęcia w Albumie Fotograficznym

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?

 • XIII Szkolny Konkurs Recytatorski

  Zdjęcia w Albumie Fotograficznym

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?

 • Dziewiąta rocznica śmierci Patrona

  Dnia 8 marca delegacja szkoły (klasa V i VII) odwiedziła grób naszego Patrona w dziewiątą rocznicę śmierci. Delegacja w imieniu całej społeczności szkolnej oraz władz Gminy Wiskitki uczciła pamięć naszego Patrona składając kwiaty i zapalając znicze. Przy grobie, jak co roku spotkała się z rodziną Profesora, Jego przyjaciółmi i współpracownikami, delegacją Szkoły w Siedlcach, dyrektorem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu dr Janem Sarna, pacjentami profesora Religi, członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich płk Mirosławem Czechowskim. 

 • Wizyta w Ambasadzie Niemiec

  W lutym 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi z klasy siódmej zostali zaproszeni do Ambasady Niemiec w Warszawie.

  Budynek Ambasady Niemiec mieści się w centrum miasta, przy ul. Jazdów.  Uczniów wraz z opiekunami powitała w przestronnym foyer prowadząca później wykład Pani z Wydziału Prasowego Ambasady.

  Prezentacja dotycząca najważniejszych informacji oraz ciekawostek związanych z Niemcami odbyła się w sali konferencyjnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, najważniejszych informacji o Niemczech, jak wygląda praca w ambasadzie oraz gdzie mieszka ambasador. Po zakończonej prezentacji była okazja do zadawania pytań dotyczących Niemiec, czy pracy w ambasadzie.

  Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, by uwiecznić ten niezwykle ciekawy oraz niepowtarzalny dzień.

  Wizyta w Ambasadzie Niemiec w Warszawie stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat kraju, jakim są Niemcy.

   

   

 • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

  Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach pamiętając o Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych podjęli liczne działania, które miały na celu upamiętnienie bohaterów.

  Uczniowie klas starszych na lekcjach historii, w ramach godzin wychowawczych oraz na zajęciach komputerowych gromadzili materiały, oglądali filmy dotyczące Żołnierzy Wyklętych. Materiały te wykorzystali do przygotowania prezentacji upamiętniających Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

  W przeddzień 1 marca na korytarzu uczniowie wraz z opiekunem wykonali gazetkę pt.”Żołnierze Wyklęci”.

  Zwieńczeniem wszystkich działań był Apel pt. ”Cześć i Chwała Bohaterom” przygotowany przez uczniów klasy VII dla wszystkich uczniów szkoły.

  W trakcie Apelu przypomniano historię i przytoczono sylwetki wybranych Żołnierzy Wyklętych. Na zakończenie zaprezentowano piosenkę „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze” zespołu Forteca.

 • Sukces Julii Ciężkiej

  Julia Ciężka uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach,  z sukcesem przechodząc kolejne etapy konkursu kuratoryjnego z języka polskiego (na poziomie szkolnym i rejonowym), zakwalifikowała się w roku szkolnym 2017/2018 do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego (szkoły podstawowe).

  Konkursy te są organizowane z myślą o uczniach wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem nauczania.

  Julia od kliku lat interesuje się językiem polskim, rozwija swoje zainteresowania poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych oraz w konkursach m.in. recytatorskich, osiągając sukcesy. Dwa lata temu została laureatką III miejsca Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

 • Rok Ireny Sendlerowej - Pamiętamy!

  Rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej, w związku z tym nasza szkoła przystąpiła do działań, aby upamiętnić tę wybitną postać, która w trakcie trwania II wojny światowej uratowała ok.2500 dzieci.

  Uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetkę dotyczącą Ireny Sendlerowej, z której każde dziecko dowie się, kim była ta odważna kobieta. W klasach starszych uczniowie na lekcji historii, informatyki przygotowują prezentacje i prace o Sendlerowej.

  Klasy młodsze zapoznają się z sylwetką Ireny Sendlerowej poprzez odczytanie fragmentów książki "Listy w butelce - opowieść o Irenie Sendlerowej" Anny Czerwińskiej-Rydel.

 • Solidarna Szkoła - Książki Drugiego Obiegu

  Uczniowie klasy VII, zainteresowani tematyką czasów PRL-U i  historią solidarności, mieli możliwość zapoznania się z książkami drugiego obiegu. 

  Publikacje te powstały w Polsce w okresie PRL poza oficjalnym ruchem wydawniczym. Książki i czasopisma drugoobiegowe publikowane bez zezwolenia cenzury w nielegalnych, zakonspirowanych drukarniach, rozprowadzano bez tzw. „debitu” – zezwolenia cenzury, przy pomocy indywidualnych kolporterów.

  Nasi uczniowie dotarli do osoby, która w czasach PRL-u była kolporterem owych książek, dzięki czemu otrzymali przykładowe publikacje min."Pożoga", "Dlaczego i jak wywołać wojnę", "Wolne wybory 1947", "Bohaterski Miś",  oraz oryginalne przypinki min. "Solidarność", "ks.Jerzy Popiełuszko", "Niezależne Zrzeszenie Studentów'".

  Dzięki pozyskanym eksponatom oraz uzyskanych od ich właściciela informacji uczniowie mieli możliwość poznania historii bezpośrednio od jej świadka.

  Więcej zdjęć w Albumie Fotograficznym.

 • Zbiórka elektrośmieci "Odpad zdasz - życie dasz"

  Nasza szkoła aktywnie włączyła się w pomoc dla Natalki Kostrzewy - dziewczynki, która walczy o życie z glejakiem IV stopnia. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy okolicznych miejscowości stanęli na wysokości zadania organizując zbiórkę elektrośmieci.

  Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć można w Albumie Fotograficznym

  http://spmiedniewice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=435

  oraz na stornie Emka S.A klikając w link:

  https://www.facebook.com/emka.zyrardow/photos/pcb.883029241876103/883029195209441/?type=3&theater

 • Dyskoteka

  W czwartek, 8 lutego, odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla klas IV - VII. Karnawałowy nastrój podkreśliły wspaniałe układy taneczne, świetne konkursy i smaczny poczęstunek. Wszyscy doskonale się bawili i jeszcze długo po skończonej dyskotece mieli dobre humory. 

  Zdjęcia są w zakładce Album Fotograficzny.

 • Tydzień Edukacji Informatycznej

  W dniach od 5 lutego do 9 lutego odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Informatycznej. W poniedziałek 5 lutego 2018r. rozpoczęliśmy  informatyczne zmagania konkursem z ogólnych wiadomości o informatyce. Zostali wyłonieni Mistrzowie Klasowi z ogólnej wiedzy informatycznej. We wtorek 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. W tym dniu odbył się apel, podczas którego została przedstawiona prezentacja z zasadami bezpiecznego Internetu. Klasa VII wystąpiła w inscenizacji o zawieraniu znajomości przez Internet. Dodatkowo wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z którego zostali wyłonieni Mistrzowie Klasowi z wiedzy o bezpiecznym Internecie. Środa - 7 luty to Dzień z Programowaniem, Animacją i Grafiką. W tym dniu odbyły się następujące konkursy: konkurs na multimedialny komiks w języku Scratch (kl. IV-VII), konkurs na prezentację multimedialną o zastosowaniach komputera w życiu codziennym (kl. III), konkurs na projekt graficzny w programie Paint „Kartka walentynkowa”(kl. I-II) oraz konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Komputer” (kl. „0”). Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził czwartek – Dzień z Robotyką pod hasłem „Jestem kontrolerem”. W tym dniu odbyły się warsztaty z robotyki. Klasa IV prowadziła warsztaty dla klasy „0”, Klasa V prowadziła warsztaty dla klasy I, klasa VI prowadziła warsztaty dla klasy II, a klasa VII prowadziła warsztaty dla klasy III. W piątek 9 lutego odbył się apel podsumowujący konkursy, zostały wręczone dyplomy i nagrody, klasa „0” zaprezentowała piękny plakat „Mój przyjaciel komputer”, a uczniowie klasy III pokazali swoje prezentacje multimedialne.
  Dzięki aktywnemu udziałowi w tym projekcie, uczniowie naszej szkoły zgłębili tajniki wiedzy informatycznej, poznali świat robotów, dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z internetu. Wszystkim uczestnikom, nauka połączona z zabawą sprawiła ogromną radość i satysfakcję.

  Zdjęcia są w zakładce Album Fotograficzny.

 • DBI 2018 w naszej szkole odbędzie się 6 lutego

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 
  Więcej informacji można odnaleźć na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

 • Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2018/2019

  Postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wiskitki na rok szkolny 2018/2019

  Uchwala_Rady_Gminy.tif

  Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Wiskitki_z_25.01.2018_r_001.tif

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  14 stycznia uczniowie naszej szkoły: Julia Ciężka, Julia Lewandowska, Łukasz Czuba, Mateusz Strzelczyk oraz Krzysztof Twaróg pod opieką p.Pyszko brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nasza młodzież nie bacząc na niesprzyjające warunki atmosferyczne z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę pieniędzy.

 • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

  Przed feriami, dnia 12 stycznia, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  Miedniewice 86
  96-315 Wiskitki
 • (46) 8569324

Galeria zdjęć