Nawigacja

 • Zajęcia w klasie VII w ramach programu Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości

  Uczniowie klasy VII aktywnie uczestniczyli w zajęciach w ramach programu "Wychowanie przez czytanie  -z książką w świat wartości". 

  Zdjęcia znajdują w zakładce Album Fotograficzny.

 • Nasza Paczka Solidarności - Paczka dla Kombatanta

  Pamiętając o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali paczki dla kombatantów znajdujących się na Kresach.

  Każda z klas "0" - VII zorganizowała zbiórkę produktów, do każdej paczki dołączyliśmy kartę z życzeniami oraz opłatek. Łącznie przygotowaliśmy osiem paczek, które już wyruszyły w drogę do naszych rodaków na Kresach.

  Inicjatywa ta połączona była z przypomnieniem dzieciom i młodzieży naszej szkoły o Paczkach Solidarności, które otrzymywali ich przodkowie (rodzice, dziadkowie) w czasach PRL-u.

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?#gallery/398

 • Dzień Tolerancji

  16 listopada, w naszej szkole, odbył się apel dotyczący Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Było to tym samym podsumowanie działań prowadzonych w naszej placówce przez cały, mniniony tydzień.

  Uczniowie wysłuchali prezentacji i aktywnie uczestniczyli w prowadzonej dyskusji. Na koniec wspólnie z nauczycielami odśpiewali piosenkę pt."Tolerancja" Stanisława Sojki oraz obejrzeli film "Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji" (film przygotowany na zlecenie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy ze stołeczną Policją).

 • Wolontariat - schronisko w Korabiewicach

  15 listopada uczniowie klas IV-VII odwiedzili schronisko w Korabiewicach. Była to okazja do poznania struktury organizacji schroniska, zapoznania się z pracą weterynarza, czy też wolontariusza. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania zwięrząt znajdujących się w schronisku (psów, koni, krów, świń) oraz usłyszenia historii o nich.

  Punktem końcowym wizyty było wręczenie Dyrektor schroniska darowizny od naszych uczniów, która uzyskana została dzięki zbiórce kasztanów i żołędzi.

  Zapraszamy do fotorelacji w albumie fotograficznym.

 • Przedstawienie "Szkolne Mrowisko"

  15 listopada uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym, w Centrum Kultury w  Żyrardowie, pt."Szkolne Mrowisko".

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Tydzień Tolerancji

  Nasza szkoła aktywnie przygotowuje się do Dnia Tolerancji, który przypada 16 listopada. Aby w pełni świadomie uczestniczyć w tym dniu, przez cały tydzień, w każdej klasie zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące następujących zagadnień: czym jest tolerancja, w jaki sposób możemy być tolerancyjni, jak należy postępować.

  Podsumowaniem działań będzie apel, który odbędzie się 16 listopada.

  Zapraszamy do fotorelacji w albumie fotograficznym.

 • 11 Listopada - Solidarnie, niepodlegle...

  10 Listopada odbyła się w naszej szkole Akademia Szkolna poświęcona świętu - 11 Listopada. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewali wspólnie hymn Polski, następnie  wysłuchano występu szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego. Kolejnym etapem przedstawienia były quizy, zagadki i ćwiczenia (składanie rogatywki), śpiewanie pieśni patriotycznych przez zespoły klasowe, jak również przez radę pedagogiczną. Uczniowie mieli możliwość w przystępny sposób przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości.

  Tego dnia podsumowano również wyniki szkolnego konkursu plastycznego, oraz szkolnego konkursu na najlepszy, patriotyczny wystrój klasy.

   

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

 • Znaki drogowe są kolorowe - bezpiecznie z nimi w zgodzie żyć

  W ramach programu B&N uczniowie klasy IV wykonali projekt "Znaki drogowe są kolorowe - bezpiecznie z nimi w zgodzie żyć". Na technice wykonali kolaż, a na informatyce prezentacje multimedialne. Uczniowie nauczyli się rozróżniać i nazywac znaki oraz ich przestrzegać.

 • XX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Żyrardowie

  7 listopada dwóch uczniów naszej szkoły reprezentowało społeczność szkolną na XX Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Żyrardowie.

  W kategorii klas I-III: Sebastian Jarosz (uczeń klasy II) zdobył wyróżnienie.

  W kategorii klas IV-VI: Marta Cuper  (uczennica klasy V) zdobyła miejsce III.

 • Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

  Nasza szkoła dnia  6 listopada 2017r. wzięła udział w kampanii profilaktycznej "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!"

  Ponieważ znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie - mazowiecka drogówka przygotowała kampanię profilaktyczną - Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !!!

  Uczniowie w obecności Policji rozdawali naklejki kierowcom i informowali o zasadach bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

  Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu: B&N Bezpieczny i Niechroniony, w którym nasz szkoła uczestniczy.

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?#gallery/393

 • Warsztaty "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"

  W naszej szkole odbyły się dwa warsztaty w ramach projektu "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi". Nasi uczniowie pracując w grupach zapoznawali się z hasłami dotyczącymi wolności, równości, tolerancji, czy antydyskryminacji.

  W ramach projektu  zostanie również przeprowadzona szkolna akcja "Dbam i pamiętam o prawach człowieka!"

   

  Ze zdjęciami z warsztatów można już zapoznać się w albumie fotograficznym.

 • Solidarnie Pamiętamy!

  Uczniowie z klas VI-VII, w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych  solidarnie wyruszyli uprzątnąć i złożyć hołd poległym bohaterom: na grobie Nieznanego Żołnierza oraz na pobliskiej grobli Żołnierzy Polskich z czasów II wojny światowej. Tym samym podkreślili, że pamięć o bohaterach jest dla nich ważna.

  Warto również podkreślić, że kilku uczniów z klasy VII tj.: Kacper Owczarek, Krzysztof Twaróg oraz Mateusz Strzelczyk wykazało się dodatkową inicjatywą. Uprzątnęli wybrane przez siebie groby, które były zapomniane i opuszczone.

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?

 • Program "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości"

  Program "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości" jest częścią kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem programu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz przedstawienie uczniom pozytywnych wartości, wskazanie korzyści płynących z ich zastosowania w codziennym życiu. Skierowany jest do uczniów z klas 6 i 7 szkół podstawowych. W naszej szkole wkrótce odbędą się zajęcia z tego programu.

 • Akcja "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

  „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to akcja promująca noszenie elementów odblaskowych. Związana jest ze zmianą przepisów ruchu drogowego, które wprowadzają konieczność noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. W ramach akcji w naszej szkole pracownicy WORD w Płocku z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika przeprowadzili w klasie I pogadankę i rozdali elementy odblaskowe tzw. Wyprawkę dla pierwszoklasistów.

 • Certyfikat Programu "Wybieram Wodę"

 • Program "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi" (Amnesty International)

  "Jak zbudować świat, w którym fundamentalne prawa wszystkich ludzi są faktyczne przestrzegane? Pierwszy krok to edukacja na rzecz praw człowieka, drugi - mobilizacja lokalnych społeczności."

  Celem projektu, który będzie realizowany w naszej szkole jest mobilizowanie środowiska szkolnego i lokalnego do działań na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy.

  W ramach projektu przeprowadzone zostaną, co najmniej dwa warsztaty w klasach starszych mające przybliżyć uczniom tematykę równości, wolności i poszanowania dla inności.

 • Warsztaty "Wybieram Wodę!"

  Uczniowie klas III, V i VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w ramach programu "Wybieram Wodę!". W trakcie zajęć dowiedzieli się, jak ważne jest prawidłowe nawodnienie organizmu oraz jakie produkty należy spożywać, by dostarczyć oragnizmowi optymalną dawkę płynów.

  Zdjęcia z warsztatów w poniższym linku.

  https://spmiedniewice.edupage.org/album/?

 • Spotkanie z Policją

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego organizujemy spotkanie z Policją na temat bezpieczeństwa.  W ramach edukacji w tym kierunku, 18 października uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Wiskitki, panem Robertem Skomiałem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi zarówno w kontaktach bezpośrednich jak i w Internecie. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Pamiętając o Dniu Nauczyciela społeczność szkolna zorganizowała przedstawienie upamiętniające i przypominające, czym jest Dzień Edukacji Narodowej. Aby uroczystość nie miała tylko historycznego charakteru ale była również okazją do zintegrowania uczniów i nauczycieli przygotowano quiz, w którym wzięły udział dwie drużyny Nauczyciele kontra Uczniowie. Rywalizacja wywołała wiele radości, a przerwy muzyczne w wykonaniu chóru szkolnego rozkołysały szkolną publiczność.

 • Program - "WYBIERAM WODĘ!"

  Nasza Szkoła przystąpiła do  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Wybieram wodę” to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. 

  W klasach przeprowadzone zostaną warsztaty dotyczące prawidłowej gospodarki wodnej organizmu, uczniowie dowiedzą się, jak ważna jest woda, nie tylko dla człowieka ale dla całego ekosystemu. Dodatkowo poszerzą wiedzę na temat oszczędzania wody i sposobu jej ochrony.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  Miedniewice 86
  96-315 Wiskitki
 • (46) 8569324

Galeria zdjęć