• Akcja "Szkoła pamięta"

• W październiku nasza szkoła wzięła udział w akcji zainicjowanej przez MEN "Szkoła pamięta", której celem było upamiętnienie postaci i miejsc pamięci ważnych dla środowiska lokalnego poprzez zadbanie o te miejsca. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami porządkowali opuszczone i zaniedbane groby na pobliskim cmentarzu. W ramach tej akcji został uporządkowany m. in. grób ks. Nowakowskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• Dnia 19 października br. zostało zorganizowane szkolne ognisko z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka". Wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie piekli kiełbaski i ziemniaki. Było dużo zabawy, radości oraz pysznego jedzonka z pieczonym ziemniakiem w roli głównej. Z pewnością powtórzymy obchody tego święta za rok.

• Szkolny i Gminny Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęła cześć artystyczna,  stylizowana na popularny program telewizyjny. Nie brakowało dużej dawki humoru i dobrej zabawy. Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły pamiątkowe dyplomy, a chór zadbał o oprawę muzyczną. Następnie rozpoczęła się część bardziej oficjalna, w której p. dyrektor Bogumiła Kamińska wręczyła pracownikom szkoły nagrody i podziękowania. Nie zabrakło również przedstawicieli rady rodziców oraz jej przewodniczącej p. Wiolety Migdy, którzy dołączyli się do życzeń oraz zorganizowali poczęstunek.
            Dnia 16 października obchodziliśmy Gminny Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się w Szkole Podstawowej we Franciszkowie. Podczas tej uroczystości Wójt Gminy Wiskitki p. Rafał Mitura wręczył nagrody. Z naszej szkoły nagrodę Wójta Gminy Wiskitki otrzymały: p. dyrektor Bogumiła Kamińska oraz p. Małgorzata Ciężka. Serdecznie gratulujemy.

• Delegacja naszej szkoły z wizytą w Olsztynie

• Dnia 9 października delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości z okazji Jubileuszu 70 lecia Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. Gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień zdrowej żywności w klasie VII

• Dnia 7 pażdziernika uczniowie klasy VII przygotowali dzień zdrowego odżywiania. Samodzielnie wykonali zdrowe kanapki, sałatki oraz soki. Degustacja potraw przebiegła w miłej atmosferze co sprzyjało integracji klasy.

• Teatrzyk "Jak Felek uzależnienia przezwyciężył"

• W dniu 7 października bieżącego roku uczniowie klas 0 – VI uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Jak Felek uzależnienia przezwyciężył”. Sztuka miała charakter profilaktyczny – uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć i przekonać się jak łatwo jest się uzależnić od komputera. Oczywiście opowieść zakończyła się szczęśliwie – Felek zrozumiał, że ma problem z którym sam sobie nie poradzi i poprosił najbliższych o pomoc.

• Wycieczka do Bałtowa

• 3 października uczniowie klas I - V oraz grupa uczniów z klasy VII wyjechali do położonego w województwie świętokrzyskim Bałtowa na "Dni Pieczonego Ziemniaka, czyli uwalnianie ziemniaka z objęć ziemi i  oczyszczanie ogniem".  Bohaterem zajęć był ziemniak w różnych formach i odsłonach. Uczniowie poznali historię, tradycję i dzieła sztuki związane z tematem. Szukali ziemniaczanych skarbów ukrytych w miniaturach zamków polskich, uczestniczyli w grachi zabawach nawiązujących do wykopków. Uwieńczeniem wycieczki był wspólnie spędzony czas przy ognisku i degustacja pieczonych ziemniaków.

• Szkolny Klub Języka Angielskiego

• 2 października w ramach szerzenia czytelnictwa w naszej szkole, troje uczniów z  klasy VI przyszło na lekcję języka angielskiego do zerówki. Olga, Oliwia i Paweł należą do szkolnego klubu języka angielskiego „English Reading- starsi czytają młodszym po angielsku”. W ramach działalności klubu czytali zerówkowiczom opowiadanie w języku angielskim pt: „Curious George”. Czytanie wspomagane było prezentacją multimedialną w celu łatwiejszego zrozumienia tekstu. Zeróweczce bardzo się podobało, a szóstoklasiści obiecali, że jeszcze ich odwiedzą.