• Jasełka szkolne 2019

          • 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście. W trakcie spotkania uczniowie klas starszych z naszej szkoły wystawili jasełka przygotowane przez nauczycieli: Tomasza Skopa, Marzenę Iwanowską oraz Magdalenę Piekarską. Jasełka wprowadziły wszystkich w radosny nastrój świąteczny i były wstępem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          • Akcja MEN "Razem na Święta"

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

            W ramach akcji uczniowie i nauczyciele:

            • przekazują własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia,
            • organizują przedświąteczne spotkanie (koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność,
            • odwiedzają nauczycieli i pracowników szkoły będących na emeryturze,
            • organizują zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt,
            • wspierają organizacje oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.
          • Akademia Młodego Obywatela - podsumowanie

          • 16 grudnia naszą szkołę odwiedził p.Jakub Jaskółowski przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej im.Jana Karskiego. Podczas wizyty podsumował projekt - Akademię Młodego Obywatela, w którym udział brali uczniowie kl VII (we wrześniu w ramach projektu uczniowie uczestniczyli w kilkudniowych warszatach w Warszawie, które były inspiracją do postawionego przed młodzieżą zadania, mianowicie, uczniowie zebrali i opracowali historie najstarszych mieszkańców miejscowości, z których pochodzą. Zostały one opublikowane w książce "Miejsce urodzenia”.)

            W trakcie spotkania odbyły się warsztaty dotyczące tematyki fake news, podczas których młodzież dowiedziała się m.in. w jaki sposób należy wyszukiwać źródeł wiedzy i czy emocje mają wpływ na rozumienie faktów.

            Zwieńczeniem  warsztatów było wręczenie Certyfikatu udziału w Projekcie  - Akademii Młodego Obywatela.

             

          • "Sąd na książką"

          •  W poniedziałek 9.12 uczniowie klasy V w ramach zajęć teatralnych przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie poświęcone czytelnictwu. Występ miał formę Teleexpresu. Ekipa telewizyjna odwiedziła szkołę, by sprawdzić jak wygląda stan czytelnictwa wśród uczniów. Udała się z ukrytą kamerą do wypożyczalni oraz czytelni biblioteki szkolnej. Jedna z migawek ekipy telewizyjnej przedstawiła relację z rozprawy sądowej na temat toczącego się sporu: Czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka? Prokurator udowadniał, iż książka w obecnej rzeczywistości jest nam niepotrzebna, w dobie komputerów wypada z gry. Natomiast obrońca oraz jego świadkowie udowadniali, że książka nigdy nie straci swojego znaczenia, pomaga nam w nauce, rozbudza ciekawość świata, uczy poprawności pisania oraz ma bardzo wiele innych zalet. Ostatecznie jednak spór "czy książka jest nam potrzebna ?" rozwiązał sędzia, który ogłosił, iż książka zawsze zostanie z nami, należy ją czytać i szanować.

            Niech powyższe stwierdzenie stanowi przesłanie dla nas wszystkich.

          • Konkurs na stroik świąteczny

          • Tradycyjnie, jak co roku w okresie bożonarodzeniowym organizowany jest w naszej szkole konkurs na stroik świąteczny. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo licznie wzięli w nim udział. W konkursie wzięło udział 61 uczniów. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Jury przyznało nagrody specjalne, nagrody oraz wyróżnienia.

          • Mikołajki w naszej szkole


          • Od godzin porannych w naszej szkole panował mikołajkowy nastrój. Wszyscy oczekiwali na przyjście Mikołaja w swoich odswiętnie przyozdobionych salach. Wreszcie Mikołaj się pojawił i wraz z p. Dyrektor odwiedzał dzieci w klasach wręczając im kalendarze Myszki Norki na 2020r. oraz słodkości. Po południu odwiedził naszych uczniów Mikołaj z Urzedu Gminy Wiskitki wraz ze swoimi Śnieżynkami obdarowując naszych uczniów słodkimi upominkami. Był to dzień pełen wrażeń. Dziękujemy naszym Mikołajom za spotkanie i prezenty.

          • Mikołajki

          • Dnia 4 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się do kina „Cinema City”   w Jankach. Wyjazd zorganizowany był z okazji mikołajek. Młodsi uczniowie oglądali film  pt „Kraina Lodu 2”, a starsze klasy wybrały seans filmowy pt „Jestem M. Misfit”. Wszystkim uczniom bardzo podobały się wybrane przez nich filmy.

          • Dzień Wolontariusza

          • Dnia 5 grudnia nasza szkoła uczciła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu na znak integracji i przynależności założyli białe koszulki czym łatwo „rzucali się” w oczy w gronie kolegów i koleżanek.  Ponadto  przygotowali na tę okoliczność apel, w którym wyjaśnili czym jest wolontariat i kto to jest wolontariusz, w jaki sposób i gdzie nim zostać oraz jakie korzyści niesie za sobą przynależność do grupy wolontariuszy. Pokrótce został przedstawiony także plan i działania naszego szkolnego koła. 

            Tego dnia Szkolny Klub Wolontariatu, z produktów zebranych przez nauczycieli oraz uczniów klas "0"- VIII, przygotowywał Paczki dla Kombatantów. Inicjatywa przeprowadzona była w ramach Akcji „Paczka na Kresy” organizowanej przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”.

          • Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE)

          • Nasza szkoła 2 grudnia 2019 roku została ostatecznie przyłączona do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Celem OSE jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

            Ogólnopolska Sieć Edukacyjna umożliwi: 

            • dostęp szerokopasmowego internetu,
            • podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów,
            • wspomaganie procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie,
            • wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach.
          • Ślubowanie klasy I

          • 29 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klasy I. Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni Goście: Pan Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki, Pani Magdalena Cętkowska – Sekretarz Gminy Wiskitki, Pani Ewa Brzezińska -  Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji
            w Wiskitkach, Inspektor ds. promocji i kultury Gminy Wiskitki Pan Mariusz Cierpikowski, o. Krzysztof Oniszczuk – Proboszcz Parafii Miedniewice, Pani Wioletta Migda – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Bogumiła Kamińska – Dyrektor szkoły oraz wszyscy nauczyciele uczący w szkole. Wychowankowie Pani Katarzyny Piechowskiej – Godos uroczyście ślubowali być sumiennymi i pilnymi uczniami. Swoje przyrzeczenie poprzedzili wspaniałym spektaklem słowno – muzycznym, który prowadziła mądra sowa z klasy IV.  Pierwszoklasiści dobrze odpowiadali na zadawane im pytania przez sowę, w związku z czym otrzymali w nagrodę złote klucze. Po występie i Ślubowaniu wreszcie stali się  pełnoprawnymi uczniami szkoły. Pasowane dzieci otrzymały od Pana Wójta kuferki z przyborami szkolnymi, od Rady Rodziców maskotki, zaś od Ojca Proboszcza figurki w postaci aniołków. Również rodzice podarowali dzieciom drobne upominki, duże ołówki ozdobione kokardą. Po uroczystości wszyscy Goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I, na którym zagościł przepyszny tort.

          • Andrzejki

          • W środę 27.11 w naszej placówce obchodziliśmy tzw. "szkolne andrzejki". Tego dnia na korytarzach pojawiły się elementy oraz ozdoby nawiązujące do sztuki wróżenia i kojarzące się z popularnymi "andrzejkami". Tradycyjnie w czasie przerw uczniowie, nauczyciele i pracownicy mogli za pomocą wróżb dowiedzieć sie o swojej przyszlości, przyszlej żonie/mężu, karierze czy pomyślności finansowej. Obchody zwieńczyła dyskoteka w której udział wzięli uczniowie najpierw klas młodszych, a następnie starszych. Szczególne podziękowania należą się Szkolnemu Kołu Wolontariatu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu "andrzejek". Była to ich pierwsza wspólna inicjatywa (dekoracje, oprawa, wróżby, stroje, muzyka) i trzeba przyznać, że spisali się na medal.

          • "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

          • Dnia 22 listopada 2019 roku przedstawiciele  Urzędu Marszałkowskiego odwiedzili naszych pierwszoklasistów.  W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” dzieci otrzymały wyprawkę, w skład której weszły  elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie. Odbyła się również pogadanka o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.