• XVI SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          • 15 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się XVI SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Tym razem ze względu na sytuację epidemiczną, konkurs został przeprowadzony w zmienionej formule, na podstawie przesłanych nagrań.

            Celem konkursu było wzbogacenie biernego i czynnego języka ucznia, kształtowanie wyrazistości mowy, odkrywanie i rozwijanie predyspozycji recytatorskich oraz ukazywanie wartości płynących z czytania książek. Komisja w swojej ocenie brała pod uwagę odpowiednią interpretacją tekstu, siłę głosu, wyrazistość mowy oraz dobór tekstu. Utwory były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury wyłoniło następujących zwycięzców w trzech kategoriach.

            w kategorii klas I -III

            I miejsce – Julia Mołga  z klasy III

            II miejsce – Anna Radziwon z klasy III

            III miejsce – Zuzanna Daniluk  z klasy III i Laura Kowalska z klasy II

             

            w kategorii klas VI -VI

            I miejsce – Mikołaj Migda  z klasy V

            II miejsce – Weronika Gmurek z klasy VI

            III miejsce – Milena Janiak   z klasy IV

             

            w kategorii klas VII - VIII

            I miejsce – Oliwia Jarosz  z klasy VII

            II miejsce – Paweł Radziwon z klasy VII

            III miejsce – Wiktoria Jakubaszek  z klasy VII

             

            Komisja Konkursowa XXII Małego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Żyrardowskiego na poziomie gminnym wyłoniła laureatów wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły

            w kategorii klas VII - VIII

            I miejsce – Paweł Radziwon z klasy VII

            II miejsce – Oliwia Jarosz  z klasy VII

            III miejsce – Wiktoria Jakubaszek  z klasy VII

             

            Paweł Radziwon i Oliwia Jarosz będą reprezentowali naszą Gminę w eliminacjach powiatowych.

             

             

          • Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich do zbiórki monet w ramach Góry Grosza 2021

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły swoimi działaniami zamierzają wesprzeć Towarzystwo Nasz Dom- organizatora zbiórki "Góra Grosza". Tegoroczna XXI edycja ze względu na pandemię ma zmienioną formę. Tym razem wszyscy chętni zbierają monety w swoich domach, a kiedy nastąpi możliwość bezpiecznego powrotu do placówki, zebrane pieniądze będzie można oddać wolontariuszom.

            Ze swojej strony chcielibyśmy w kilku punktach nakreślić jak powinna wyglądać zbiórka: - zbieramy TYLKO nominały groszowe, a więc:1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr. - zachęcamy do segregowania monet od razu, tzn. zbierania je nominałami w oddzielnych torebkach/puszkach/woreczkach. Przed oddaniem groszy będzie trzeba je zliczyć, tzn. na kartce zapisać ile monet mamy o nominale 1gr, ile monet o nominale 2gr, i tak dalej oraz oddać je w ODDZIELNYCH torebkach/puszkach/woreczkach - Szkolne Koło Wolontariatu odpowiednio wcześnie powiadomi o terminie przynoszenia monet Już w tej chwili serdecznie dziękujemy wszystkim za przystąpienie do tej szczytnej akcji. Pozdrawiamy- wolontariusze wraz z opiekunem :)

          • Wizyta na Powązkach w 12 rocznicę śmierci prof. Z. Religi

          • Dnia 8 marca delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach dwunastej rocznicy śmierci prof. Z. Religi - Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki i Patrona naszej szkoły. W spotkaniu na Powązkach, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, uczestniczyli tylko  Dyrektor naszej szkoły p. Bogumiła Kamińska, oraz p.Tomasz Skop.  Delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicz.

            Przy grobie Profesora miało miejsce krótkie spotkanie z Rodziną Profesora, Dyrektorem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu p.Janem Sarną, Członkami Stowarzyszenia Lotników Polskich płk Mirosławem Czechowskim i Jerzym Dawyniakiem. 

            Ponadto w obchodach uczestniczyły delegacje szkół noszących imię prof. Zbigniewa Religi m.in. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Kutnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. 

            Nasza pamięć o Profesorze jest wciąż żywa. Mimo niepsrzyjających okoliczności związanych z pandemią wiele osób odwiedziło grób Profesora i symbolicznie uczciło jego pamięć.

          • Dzień Patrona

          • W tym roku, 8 marca, mija 12 lat od śmierci naszego Patrona. Uczniowie i pracownicy szkoły pamiętają o Profesorze Zbigniewie Relidze, który był i jest dla nas wzorem do naśladowania. Mimo pandemii w każdej klasie powstały gazetki upamiętniające Profesora, natomiast na godzinach wychowawczych odbędą się lekcje utrwalające wiedzę o Profesorze Zbigniewie Relidze.

          • Dzień kobiet - prace uczniów

          • Z okazji dnia kobiet uczniowie, pod czujnym okiem p.A.Piorun, wykonali kwiaty z krepiny. Wymagało to od nich skupienia i precyzji, a efekt pracy zaskoczył wszystkich! Gratulujemy uczniom i opiekunowi.

          • Makiety skrzyżowań w wykonaniu uczniów klasy IV

          • Uczniowie klasy IV w ramach zajęć zdalnych z techniki wykonali makiety skrzyżowań. Z pewnością ułatwiło im to naukę zasad poruszania się po drogach. Makiety są bardzo starannie wykonane. Zawierają znaki drogowe, sygnalizatory świetlne oraz modele pojazdów. Wykonanie makiet z pewnością uatrakcyjniło zajęcia z techniki.

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – to święto państwowe, obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy pod koniec drugiej wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu walczyli o wolność Polski , o uniezależnienie jej od wpływów ZSRS.

            Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci, najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani "zaplutymi karłami reakcji..."

            Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z koncertem "Młodzi Niezłomnym".