• 10 rocznica śmierci Patrona naszej szkoły - Powązki
          • 10 rocznica śmierci Patrona naszej szkoły - Powązki

          • Dnia 8 marca delegacja naszej szkoły i gminy Wiskitki wzięła udział w obchodach dziesiątej rocznicy śmierci prof. Z. Religi - Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki i Patrona naszej szkoły. W spotkaniu na Powązkach uczestniczyli: Wójt Gminy Wiskitki p. Rafał Mitura, Dyrektor naszej szkoły p. Bogumiła Kamińska, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Wioletta Lewandowska, była Dyrektor szkoły p. Ewa Kotowska oraz Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. Uczniowie w imieniu władz samorządowych Gminy Wiskitki i całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicz.
            Przy grobie Profesora nasza delegacja miała okazję spotkać się z Rodziną Profesora, delegacją Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu z dyrektorem Janem Sarną, Głównym Inspektorem Sanitarnym dr Jarosławem Pinkasem, Prezesem Stowarzyszenia Transplantacji Serca Jarosławem Cyryngierem, Członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich płk Mirosławem Czechowskim, przyjaciółmi Profesora, pacjentami po przeszczepie serca oraz wychowankami naszego Patrona - znanymi profesorami medycyny. W obchodach 10 rocznicy śmierci prof. Z. Religi uczestniczył również Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który zaprosił naszą delegację na otwarcie wystawy "Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk", która zostanie otwarta 20 marca w Senacie RP. 
            W czasie pobytu na Powązkach, do grobu podchodziło również wiele osób, składających kwiaty i zapalających znicze. Wizyta okazała się spotkaniem ludzi pamiętających o Profesorze Relidze.

            Dzień wcześniej 7 marca delegacja naszej szkoły spotkała się przy grobie prof. Z. Religi z prof. Marianem Zembalą i przedstawicielami kardiochirurgii.

            Te dwa spotkania były okazją do zaproszenia przyjaciół i osób związanych z Profesorem na obchody 20 lecia nadania naszej szkole imienia prof. Zbigniewa Religi, które odbędą sie w tym roku 7 czerwca.

            Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny

          • Obchody IV rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły

          • Dnia 7 marca 2013 roku w czwartą rocznicę śmierci prof. Z. Religi delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamietniającej prof. Zbigniewa Religi przy Alei 3 Maja 2 w Warszawie oraz odwiedziła na Powązkach grób swojego Patrona. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej i władz samorządowych Gminy Wiskitki złożyli kwiaty, zapalili znicz i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć przyjaciela szkoły i Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki. Mieli okazję spotkać się z synem, córką, żoną Profesora, Panem Jackiem Lipińskim, delegacjami szkół, które noszą także imię prof. Zbigniewa Religi, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na czele z dr Janem Sarną. W czasie naszego pobytu grób odwiedziło jeszcze wiele innych osób. Uroczystość odsłonięcia tablicy oraz wizyta na Powązkach pokazała jak wielu ludzi pamięta o Profesorze. Pamięć o naszym Patronie jest wciąż żywa. Na zawsze pozostanie On w naszej pamięci i sercach...

            Zdjęcia z uroczystości znajdują się w Albumie fotograficznym

          • Lekcja otwarta z matematyki w klasie II

          •        Dnia 5 lutego 2020  w ramach rozwijania kompetencji matematycznych uczniów odbyła się lekcja  otwarta z matematyki w klasie II. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni  klasy  Anna Szwed. Tematem lekcji  było dodawanie i odejmowanie w zakresie 30 bez i z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Uczniowie wraz z królem Liczydełkiem podróżowali po Krainie Liczbolandii wykonując  różnorodne polecenia  i zadania , które stawiał przed nimi  król. Byli na platformie  edukacyjne , tam  rozwiązywali guiz, aby uzyskać bilet, dzięki, któremu  mogli wyruszyć w podróż po Liczbolandii. Następnie musieli wykazać się znajomością zegara i dokonać obliczeń zegarowych ,aby mogli poinformować rodziców kiedy wrócą z podróży.  Musieli wykazać się umiejętnością obliczania okienek w działaniach matematycznych, rozwiązywaniem zadań o różnym stopniu trudności, czy liczeniem w pamięci podczas zwiedzania  Dzielnicy Dodawania i Odejmowania. Współpracując ze sobą  rozkodowywali szyfr króla Liczydełka  oraz musieli wykazać  się przedsiębiorczością w dokonywaniu zakupów – pamiątek z podróży. Na zakończenie rywalizowali ze sobą w grupach podczas gry matematycznej. Wszystko po to, aby zasłużyć na nagrodę króla Liczydełka czyli uzyskać medal „Mistrza Liczbolandii” lub  medal „Super Liczydełka”. Uczniowie otrzymali  od nauczyciela informację zwrotną  co jeszcze  muszą  poćwiczyć i zrobić, aby zostać świetnymi matematykami. Wszyscy  bawili się wspaniale wykazując się  wieloma  umiejętnościami ,a dzięki indywidualizacji pracy każdy uczeń  uzyskał sukces na miarę swoich możliwości.

                  Zajęcia zostały ocenione jako ciekawe. Uznano, że ich przebieg był zgodny ze scenariuszem. Zwracano uwagę na jasność przedstawionych celów i ich realizację w wysokim stopniu. Wystąpiło poinformowanie uczniów w formie słownej: jaki był cel  lekcji; czego powinni nauczyć się na lekcji; jakie są kryteria oceniania. Metody prowadzenia zajęć również uznano za właściwie dobrane. W trakcie zajęć miało miejsce ciągłe wzbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci. Uczniowie na zajęciach byli bardzo zaangażowani, dokładnie i w pełnym skupieniu wykonywali zadanie. Zwrócono również uwagę na stałe monitorowanie czynności uczniów, przekazywanie im na bieżąco informacji o postępach i efektach ich  pracy.

          • Obchody III rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły

          • Dnia 8 marca 2012 roku w trzecią rocznicę śmierci prof. Z. Religi delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach odwiedziła na warszawskich Powązkach grób swojego Patrona. Na miejscu czekała na nich żona Profesora Pani Anna Religa. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej i władz samorządowych Gminy Wiskitki złożyli kwiaty, zapalili znicz i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć przyjaciela szkoły i Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki. Przy grobie mieli okazję spotkać się z synem i córką Profesora, Panem Jackiem Lipińskim, delegacją Medycznej Szkoły Policealnej z Siedlec, która od  listopada 2011r. nosi także imię prof. Zbigniewa Religi, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na czele z dr Janem Sarną. W czasie naszego pobytu grób odwiedziło jeszcze wiele innych osób.  Wizyta na Powązkach pokazała jak wielu ludzi pamięta o Profesorze. Pamięć o naszym Patronie jest wciąż żywa. Na zawsze pozostanie On w naszej pamięci i sercach…

            Kolejnym etapem obchodów III rocznicy śmierci Patrona była uroczystość ogólnoszkolna zorganizowana dnia 9 marca „Dzień z Patronem”. W tym dniu wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Z. Religi w Miedniewicach wzięli udział w lekcji otwartej i quizie o Patronie, wytypowani uczniowie przygotowali i przedstawili prezentacje multimedialne o życiu i pracy Profesora. Klasa „0” zaprezentowała kolorowe portrety swojego Patrona. Uczniowie recytowali także wiersze o Profesorze Zbigniewie Relidze autorstwa swojego starszego rodzeństwa - absolwentów naszej szkoły.  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.

          • Gazetka szkolna "Hello Miedniewice"


          • Z radością informujemy, że ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki pt. „Hello Miedniewice”. Gazetkę redagują uczniowie klasy VII pod opieką p. Magdaleny Kozłowskiej.  Powstaje ona w ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego, na których realizowana jest innowacja pt. „English speaking world”.

            W gazetce można przeczytać o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej szkoły, różnego rodzaju ciekawostkach, a w kolejnych numerach znajdą się również wywiady z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Artykuły pisane są w języku polskim i angielskim.

            Serdecznie zapraszamy do lektury.

            hello_miedniewice_nr_1.pdf​​​​​​​

          • Dzień zdrowego żywienia w klasie V

          • Dnia 17 stycznia klasa V w ramach „Dnia zdrowego odżywiania” przygotowała  pyszne i zdrowe kanapki. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w to zadanie. Degustacja potraw przebiegła w miłej atmosferze. Miejmy nadzieję, że te witaminy dodadzą im energii na resztę roku szkolnego.

          • Realizacja projektu "Wzór na ścisłe"

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Wzór na ścisłe”, w ramach którego nauczyciele podnoszą swoje kompetencje w rozpoznawaniu możliwości i wspieraniu rozwoju naukowym uczniów i uczennic, rozbudzają w nich zainteresowania naukowe w zakresie przedmiotów ścisłych i technologii informatycznych, tworzenia przestrzeni do nauki bez uprzedzeń.

            W związku z realizacją zadań projektowych przeprowadzono lekcję „Wyzwania globalne w ujęciu matematycznym” w klasie VI. W trakcie pracy omówiono pojęcie śladu wodnego. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem próbowali zmierzyć się z problemem, jakim jest nadmierne zużycie oraz niedobory wody. Obliczyli ślad wodny ze swojego śniadania, przy okazji utrwalili sobie działania na ułamkach, zamianę jednostek, szacowanie wagi danych produktów.Dostrzegli jak ważna jest odpowiedzialna konsumpcja wody. 

            Zajęcia były bardzo interesujące i z pewnością uświadomiły uczniom, jak ważnym problemem jest nadmierne zużycie wody i jej niedobór oraz właściwe gospodarowanie jej zasobami.

          • Najukochańsi goście z wizytą w naszej szkole – Babcie i Dziadziusiowie

          • Dnia 22 stycznia uczniowie kl.0-III tradycyjnie gościli swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Przygotowali dla nich program, w którym przedstawili  historię swoich dziadków – jak byli mali, jak dorastali, jak się w sobie zakochiwali np.: jeden dziadek grał babci pod balkonem na puzonie, drugi wiercił dziurę w desce, aby spotkać się z ukochaną. Uczniowie opowiadali, jak ich dziadkowie się później pobierali  i jak obecnie wygląda nowoczesna babcia, która już nie założy kapcia, chodzi do fryzjera, pięknie się ubiera, zamiast kremu z czekoladą jabłka i sałatę zjada, no bo utyć nie wypada, a  współczesny dziadziuś to super facet, który do wielu rzeczy ma talent, a do tego  wygląda jak Jams Bond. Na zakończenie wnuczęta złożyły swoim dziadkom życzenia zdrowia, radości, pieniędzy bez liku, kłopotów wcale i super zabaw w karnawale. Obdarowali swoich najukochańszych dziadków samodzielnie wykonanymi upominkami i zaprosili na kawkę i słodki poczęstunek. Dziadkowie byli zachwyceni swoimi wnukami i już z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • Jak co roku nasi uczniowie chętnie zgłosili się jako wolontariusze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja prowadzona przez osoby ze Szkolnego Klubu Wolontariatu miała dwa etapy:  w piątek 10 stycznia pieniądze do puszek zbierane były na terenie naszej placówki. Uczniowie i nauczyciele chętnie wrzucali monety i banknoty, a na ubraniu niemal każdego widniało słynne czerwone serduszko. W Niedzielę 12 stycznia, w dniu finału WOŚP, pieniądze zbierane były na terenie Miedniewic. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę inicjatywę.  

          • Koncert kolęd w Domu Pomocy Społecznej

          • W środę 8 stycznia, chór naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Piekarskiej oraz p. Mariusza Pyszko udał się do Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie, aby zaprezentować repertuar kolęd i pastorałek. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Szkolnym Klubem Wolontariatu a wspomnianym Domem. Trwający ok. 40 min. koncert przypadł do gustu pensjonariuszom. W czasie trwania występów, widać było uśmiechy, wewnętrzną radość oraz nieśmiałe włączanie się do wspólnego kolędowania a po zakończeniu dzieci i nauczyciele otrzymali dużo pochwał. Bezpośrednio po koncercie nasi uczniowie wręczyli wszystkim własnoręcznie przygotowane karty z życzeniami z okazji nowo rozpoczętego roku. Dom Pomocy Społecznej także przygotował niespodziankę. Wszyscy występujący oraz opiekunowie otrzymali słodkie upominki i zostali zaproszeni na poczęstunek. Mamy nadzieję, że niebawem znów będziemy mogli ze sobą współpracować.         

          • Koncert Kolęd i Pastorałek 2020

          • 6 stycznia 2020 r. zespół muzyczno-wokalny naszej szkoły wystąpił w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej prezentując Kolędy i Pastorałki.

            Uczniowie śpiewali zarówno kolędy znane takie jak: "Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi", "Cicha noc", jak również pastorałki "Żeglarska Kolęda", "Mario, czy Ty wiesz?", "Kolęda Maryi". Wśród wykonawców pojawili się również instrumentaliści z klasy VI wykonujący kolędy na dzwonkach chromatycznych.

            Występ trwał około  godziny, zgromadził szeroką publiczność, która w pełni wypełniła miedniewicki kościół. Wśród zgromadzonych znaleźli się: Wójt Gminy Wiskitki Rafał Mitura z małżonką, Sekretarz Gminy Wiskitki Magdalena Cętkowska, Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki Paweł Dziemiańczyk z małżonką, Dyrektor GCE w Wiskitkach Ewa Brzezińska, oraz rodzina naszgo Patrona dr Grzegorz Religa z rodziną. 

          • Młodzi Przedsiębiorczy

          • W projekcie "Młodzi przedsiębiorczy" w roku szkolnym 2019/2020 bierze udział zespół Smart&Active z klasy VIII. W skład zespołu wchodzą cztery dziewczyny z klasy VIII: Angelika Bandyra, Paulina Jarosz, Emilia Pęśko i Oliwia Zmorzyńska. Na specjalnie zaprojektowanej platformie internetowej dziewczyny zmagają się z zadaniami z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i gospodarki rynkowej. Uczennice będą również zakładać i prowadzić wirtualną firmę. Pierwszym sukcesem zespołu jest ukończenie Wirtualnego Festiwalu Młodych Przedsiębiorczych. Wirtualny Festiwal to interaktywna grywalizacja, w której drużyny z różnych miejscowości uczestniczyły we wspólnej zabawie online. Festiwal składał się z 6 zadań, mających na celu pobudzenie w uczestnikach przedsiębiorczości.  Okazało się, że dziewczyny znakomicie poradziły sobie z zadaniami i za aktywność i wykonanie wszystkich zadań otrzymały dyplom i nagrody książkowe.

          • Choinka dobrych uczynków

          • W przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze z klasy VIII pomagali w rozwożeniu paczek dla osób starszych, samotnych i rodzin potrzebujących z naszej parafii. W tym roku 36 osób spędziło święta w cieplejszej atmosferze.

          • Jasełka szkolne 2019

          • 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście. W trakcie spotkania uczniowie klas starszych z naszej szkoły wystawili jasełka przygotowane przez nauczycieli: Tomasza Skopa, Marzenę Iwanowską oraz Magdalenę Piekarską. Jasełka wprowadziły wszystkich w radosny nastrój świąteczny i były wstępem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

          • Akcja MEN "Razem na Święta"

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

            W ramach akcji uczniowie i nauczyciele:

            • przekazują własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia,
            • organizują przedświąteczne spotkanie (koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność,
            • odwiedzają nauczycieli i pracowników szkoły będących na emeryturze,
            • organizują zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt,
            • wspierają organizacje oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.
          • Akademia Młodego Obywatela - podsumowanie

          • 16 grudnia naszą szkołę odwiedził p.Jakub Jaskółowski przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej im.Jana Karskiego. Podczas wizyty podsumował projekt - Akademię Młodego Obywatela, w którym udział brali uczniowie kl VII (we wrześniu w ramach projektu uczniowie uczestniczyli w kilkudniowych warszatach w Warszawie, które były inspiracją do postawionego przed młodzieżą zadania, mianowicie, uczniowie zebrali i opracowali historie najstarszych mieszkańców miejscowości, z których pochodzą. Zostały one opublikowane w książce "Miejsce urodzenia”.)

            W trakcie spotkania odbyły się warsztaty dotyczące tematyki fake news, podczas których młodzież dowiedziała się m.in. w jaki sposób należy wyszukiwać źródeł wiedzy i czy emocje mają wpływ na rozumienie faktów.

            Zwieńczeniem  warsztatów było wręczenie Certyfikatu udziału w Projekcie  - Akademii Młodego Obywatela.

             

          • "Sąd na książką"

          •  W poniedziałek 9.12 uczniowie klasy V w ramach zajęć teatralnych przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie poświęcone czytelnictwu. Występ miał formę Teleexpresu. Ekipa telewizyjna odwiedziła szkołę, by sprawdzić jak wygląda stan czytelnictwa wśród uczniów. Udała się z ukrytą kamerą do wypożyczalni oraz czytelni biblioteki szkolnej. Jedna z migawek ekipy telewizyjnej przedstawiła relację z rozprawy sądowej na temat toczącego się sporu: Czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka? Prokurator udowadniał, iż książka w obecnej rzeczywistości jest nam niepotrzebna, w dobie komputerów wypada z gry. Natomiast obrońca oraz jego świadkowie udowadniali, że książka nigdy nie straci swojego znaczenia, pomaga nam w nauce, rozbudza ciekawość świata, uczy poprawności pisania oraz ma bardzo wiele innych zalet. Ostatecznie jednak spór "czy książka jest nam potrzebna ?" rozwiązał sędzia, który ogłosił, iż książka zawsze zostanie z nami, należy ją czytać i szanować.

            Niech powyższe stwierdzenie stanowi przesłanie dla nas wszystkich.