• Majowe Święta Narodowe

          • "Patrząc na flagę państwową dociekliwy umysł widzi nie tylko flagę, lecz samo państwo i niezależnie od jego symboli i insygniów widzi na fladze przede wszystkim formę rządów, pryncypia prawdy i historię narodu, który ją używa". Henry Ward Beecher

            2 maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień ten to przede wszystkim popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce.

            3 maja świętujemy uchwalenie konstytucji. Należy wspomnieć, iż była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie, zaraz po amerykańskiej. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za  święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas  zawieszone. Przywrócono je po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W 1951 roku święto zostało oficjalnie zniesione. Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce i dniem wolnym od pracy.

             

            Z uwagi na tak ważne Święta Państwowe zachęcamy najmłodszych uczniów do obejrzenia filmiku, przygotowanego przez IPN, który przypomni najważniejsze Polskie Symole Narodowe. 

             

          • Nauczanie zdalne

          • Informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

            Informujemy również, że egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca 2020r.

          • Dyżur Pedagoga

          • Szanowni Państwo,

            w związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że Pedagog szkolny służy pomocą uczniom i Rodzicom codziennie w godzinach od 8.00 do 09.00 pod telefonem 503 833 388.

             

            Pedagog szkolny

            Agnieszka Sybilska

          • Mazowiecka Policja Apeluje!

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

             

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

            Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

            Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

            Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

            Wyłączeni z tego obowiązku będą:

            - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

            - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

             

            Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

             

            Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

            Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

            Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

            Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

            •  

            Drodzy uczniowie!
            Mazowiecka Policja apeluje:

             

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

            Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

            Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

            Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

            Unikajcie miejsc publicznych!

            Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

          • Komunikaty Mazowieckiej Policji do Rodziców i uczniów

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

             

            Drodzy uczniowie!

            W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

          • Informacje dla rodziców

          • Szanowni Państwo

            W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20.03.2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 25 marca 2020 rozpoczynamy pracę nad realizacją programu nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciele są zobowiązani zwrócić szczególną uwagę na:

            a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,

            b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,

            c) możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,

            d) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,

            e) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć;

            Pracować będziemy według zmodyfikowanego tygodniowego planu lekcji, dokumentowanie działań odbywa się w dokumentacji nauczyciela.

            Zgodnie z rozporządzeniem zostanie zmodyfikowany zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych klasach, dostosowany będzie do aktualnej sytuacji i możliwości technicznych.

            Główne kanały komunikacji tj.: poczta e - mail, sms-y, klasowe i przedmiotowe grupy na Facebooku (messenger).

            Wkrótce zostanie uruchomiona platforma e-podręczniki dla każdego ucznia, o czym zostaniecie państwo poinformowani przez wychowawców klas.

            Zgodnie z rozporządzeniem:

            § 2. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:

            1) z wykorzystaniem:

            a) materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl,

            b) materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,

            c) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,

            d) innych niż wymienione w lit. a–c materiałów wskazanych przez nauczyciela;

            2) przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia;

            3) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem;

            Chciałabym podkreślić, że według nowego rozporządzenia nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej realizują zajęcia:

            4) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi.


            Nauczyciele monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce według następujących wytycznych:

            • ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe i przesłane do nauczyciela                             w wyznaczonym terminie drogą on-line (w  klasach IV-VIII )
            • w klasach I-III formy oceniania i sprawdzania wiedzy ustalają nauczyciele
            • ocenianiu podlega aktywność uczniów wykazywana podczas lekcji on-line zarówno w formie przekazu video na żywo jak też w formie odpowiedzi kierowanych do nauczyciela z wykorzystaniem czatu
            • zadania domowe przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą on-line

            • dodatkowe (związane z tematem przeprowadzonej lekcji), zlecone przez nauczyciela czynności  i prace wykonane przez uczniów.

            Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i zrozumienia zaistniałej sytuacji - trudnej zarówno dla nauczycieli, jak i dla Państwa. 

            Bogumiła Kamińska

            Dyrektor Szkoły




          • Informacje dla Rodziców

          • Jak zorganizować warunki do nauki w domu?

            1. Zaplanuj czas na naukę – przejrzyj zakres materiału, jeśli trzeba podziel go na mniejsze części. Ważne jest aby wyznaczyć godziny, podczas których dziecko będzie się uczyło. Należy uważać, by w tym czasie nic nie rozpraszało ucznia.
            2. Stwórz korzystne otoczenie – ważne jest, by dziecko pracowało przy biurku/stole, które jest prawidłowo oświetlone i odpowiednio dobrane do wzrostu ucznia. Zadbaj o to, by w pokoju panował porządek.
            3. Wykorzystaj do nauki wszystkie zmysły – najskuteczniej uczymy się w sposób „polisensoryczny”, co oznacza, że im więcej zmysłów pracuje przy nauce, tym szybciej i lepiej się uczymy. W związku z tym podczas pracy notuj, rysuj mapy myśli, śpiewaj rymowanki, mów na głos, a nawet wykonuj ćwiczenia fizyczne.
            4. Stwórz notatki (plany ramowe) – zapisuj tylko istotne wiadomości, korzystaj z form graficznych, bazuj na skojarzeniach.
            5. Rób  powtórki – dzięki systematycznym powtórzeniom najistotniejszych zagadnień z danego zakresu materiału łatwiej zapamiętać informacje, a co za tym idzie zostają one w pamięci na bardzo długi czas.
            6. Zadbaj o wypoczynek, relaks i dobry sen – nie należy przeciążać funkcji poznawczych naszych mózgów, gdyż może to prowadzić do trudności w zapamiętywaniu.

            Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?

            1. Wspieraj, nie wyręczaj – nauka jest zadaniem dziecka, Rodzic wspiera, doradza, sprawdza, ale nie wyręcza.
            2. Nagradzaj dziecko – nie chodzi jednak o nagrody rzeczowe, dla dziecka najważniejsza jest uwaga Rodzica, to jest dla niego największą nagrodą, dlatego też chwal swoją pociechę, baw się z nią, graj w gry planszowe itp.
            3. Doceniaj osiągnięcia dziecka – sprawdzaj wykonane przez dziecko prace, chwal za ich realizację. Należy pamiętać zasadę: ważny jest wysiłek i zaangażowanie, nie efekt końcowy.

            Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?

            1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu (godziny korzystania – kontroluj i egzekwuj).
            2. Udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści.
            3. Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.
            4. Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.
            5. Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.
          • Dyżur Psychologa

          • Szanowni Państwo,

            w związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że Psycholog szkolny służy pomocą uczniom i Rodzicom w czwartki w godzinach od 08.00 do 11.00 pod telefonem 663-889-033 lub e-mail magdalena.piekarska.szkola@wp.pl 

             

            Psycholog szkolny

            Magdalena Piekarska

          • Ważna informacja dla Rodziców

          • Od 16 marca do 25 marca następuje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W związku z tym szkoła będzie zamknięta. Prosimy w ważnych sprawach kontaktować się przez email szkoły miedniewice@wp.pl oraz telefonicznie 468569324 w godzinach od 8.00 do 12.00.

            Komunikaty bieżące proszę śledzić na stronie internetowej naszej szkoły

          • Informacja dla Rodziców

          • W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 marca do 25 marca br. szkoły i przedszkola nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dniach 12-13 marca w szkole odbywać się będą jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca uczniowie nie przychodzą do szkoły.

            Więcej informcacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

             

            Bardzo prosimy, aby zachęcali Państwo dzieci do samodzielnej nauki w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, w związkiu z tym przekażą wskazówki do samodzielnej pracy drogą e-mail lub sms.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.