Informacje dot. oddziału przedszkolnego - Zarządzenie Dyrektora Szkoły
Informacje dot. oddziału przedszkolnego - Zarządzenie Dyrektora Szkoły
Działalność żłobka, przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie gminy Wiskitki
Majowe Święta Narodowe
"Patrząc na flagę państwową dociekliwy umysł widzi nie tylko flagę, lecz samo państwo i niezależnie od jego symboli i insygniów widzi na fladze przede wszystkim formę rządów, pryncypia prawdy i historię narodu, który ją używa". Henry Ward Beecher
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień ten to przede wszystkim popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce.
3 maja świętujemy uchwalenie konstytucji. Należy wspomnieć, iż była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie, zaraz po amerykańskiej. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone. Przywrócono je po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W 1951 roku święto zostało oficjalnie zniesione. Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce i dniem wolnym od pracy.
Z uwagi na tak ważne Święta Państwowe zachęcamy najmłodszych uczniów do obejrzenia filmiku, przygotowanego przez IPN, który przypomni najważniejsze Polskie Symole Narodowe.
Oferta edukacyjna dla uczniów kl VIII
Nauczanie zdalne
Informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.
Informujemy również, że egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca 2020r.
Dyżur Pedagoga
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że Pedagog szkolny służy pomocą uczniom i Rodzicom codziennie w godzinach od 8.00 do 09.00 pod telefonem 503 833 388.
Pedagog szkolny
Agnieszka Sybilska
Życzenia Wielkanocne
Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 9 do 14 kwietnia 2020 r.
Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Komunikaty Mazowieckiej Policji do Rodziców i uczniów
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
Informacje dla rodziców
Szanowni Państwo
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20.03.2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 25 marca 2020 rozpoczynamy pracę nad realizacją programu nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciele są zobowiązani zwrócić szczególną uwagę na:
a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
c) możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
d) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
e) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć;
Pracować będziemy według zmodyfikowanego tygodniowego planu lekcji, dokumentowanie działań odbywa się w dokumentacji nauczyciela.
Zgodnie z rozporządzeniem zostanie zmodyfikowany zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych klasach, dostosowany będzie do aktualnej sytuacji i możliwości technicznych.
Główne kanały komunikacji tj.: poczta e - mail, sms-y, klasowe i przedmiotowe grupy na Facebooku (messenger).
Wkrótce zostanie uruchomiona platforma e-podręczniki dla każdego ucznia, o czym zostaniecie państwo poinformowani przez wychowawców klas.
Zgodnie z rozporządzeniem:
§ 2. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:
1) z wykorzystaniem:
a) materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl,
b) materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych,
c) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii,
d) innych niż wymienione w lit. a–c materiałów wskazanych przez nauczyciela;
2) przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia;
3) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem;
Chciałabym podkreślić, że według nowego rozporządzenia nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej realizują zajęcia:
4) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko lub ucznia w domu – w przypadku dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, edukacją wczesnoszkolną, wczesnym wspomaganiem rozwoju, zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Nauczyciele monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce według następujących wytycznych:
- ocenianiu podlegają wykonane przez uczniów zadania domowe i przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą on-line (w klasach IV-VIII )
- w klasach I-III formy oceniania i sprawdzania wiedzy ustalają nauczyciele
- ocenianiu podlega aktywność uczniów wykazywana podczas lekcji on-line zarówno w formie przekazu video na żywo jak też w formie odpowiedzi kierowanych do nauczyciela z wykorzystaniem czatu
zadania domowe przesłane do nauczyciela w wyznaczonym terminie drogą on-line
dodatkowe (związane z tematem przeprowadzonej lekcji), zlecone przez nauczyciela czynności i prace wykonane przez uczniów.
Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i zrozumienia zaistniałej sytuacji - trudnej zarówno dla nauczycieli, jak i dla Państwa.
Bogumiła Kamińska
Dyrektor Szkoły
Informacje dla Rodziców
Jak zorganizować warunki do nauki w domu?
- Zaplanuj czas na naukę – przejrzyj zakres materiału, jeśli trzeba podziel go na mniejsze części. Ważne jest aby wyznaczyć godziny, podczas których dziecko będzie się uczyło. Należy uważać, by w tym czasie nic nie rozpraszało ucznia.
- Stwórz korzystne otoczenie – ważne jest, by dziecko pracowało przy biurku/stole, które jest prawidłowo oświetlone i odpowiednio dobrane do wzrostu ucznia. Zadbaj o to, by w pokoju panował porządek.
- Wykorzystaj do nauki wszystkie zmysły – najskuteczniej uczymy się w sposób „polisensoryczny”, co oznacza, że im więcej zmysłów pracuje przy nauce, tym szybciej i lepiej się uczymy. W związku z tym podczas pracy notuj, rysuj mapy myśli, śpiewaj rymowanki, mów na głos, a nawet wykonuj ćwiczenia fizyczne.
- Stwórz notatki (plany ramowe) – zapisuj tylko istotne wiadomości, korzystaj z form graficznych, bazuj na skojarzeniach.
- Rób powtórki – dzięki systematycznym powtórzeniom najistotniejszych zagadnień z danego zakresu materiału łatwiej zapamiętać informacje, a co za tym idzie zostają one w pamięci na bardzo długi czas.
- Zadbaj o wypoczynek, relaks i dobry sen – nie należy przeciążać funkcji poznawczych naszych mózgów, gdyż może to prowadzić do trudności w zapamiętywaniu.
Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?
- Wspieraj, nie wyręczaj – nauka jest zadaniem dziecka, Rodzic wspiera, doradza, sprawdza, ale nie wyręcza.
- Nagradzaj dziecko – nie chodzi jednak o nagrody rzeczowe, dla dziecka najważniejsza jest uwaga Rodzica, to jest dla niego największą nagrodą, dlatego też chwal swoją pociechę, baw się z nią, graj w gry planszowe itp.
- Doceniaj osiągnięcia dziecka – sprawdzaj wykonane przez dziecko prace, chwal za ich realizację. Należy pamiętać zasadę: ważny jest wysiłek i zaangażowanie, nie efekt końcowy.
Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci?
- Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu (godziny korzystania – kontroluj i egzekwuj).
- Udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści.
- Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.
- Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.
- Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.
Dyżur Psychologa
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że Psycholog szkolny służy pomocą uczniom i Rodzicom w czwartki w godzinach od 08.00 do 11.00 pod telefonem 663-889-033 lub e-mail magdalena.piekarska.szkola@wp.pl
Psycholog szkolny
Magdalena Piekarska
MEN - lekcje zdalne
Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie przekazujemy propozycje do zdalnej nauki - zdalne lekcje. Wychowawcy w porozumieniu z nauczycielami będą kontaktowac się co do treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.
Komunikat Wójta Gminy Wiskitki
Listy do Rodziców oraz uczniów w związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć
Ważna informacja dla Rodziców
Od 16 marca do 25 marca następuje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W związku z tym szkoła będzie zamknięta. Prosimy w ważnych sprawach kontaktować się przez email szkoły miedniewice@wp.pl oraz telefonicznie 468569324 w godzinach od 8.00 do 12.00.
Komunikaty bieżące proszę śledzić na stronie internetowej naszej szkoły
Informacja dla Rodziców
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 marca do 25 marca br. szkoły i przedszkola nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dniach 12-13 marca w szkole odbywać się będą jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Więcej informcacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Bardzo prosimy, aby zachęcali Państwo dzieci do samodzielnej nauki w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, w związkiu z tym przekażą wskazówki do samodzielnej pracy drogą e-mail lub sms.
Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Projekt "Z małych szkół w wielki świat"
Archiwum Aktualności