Nawigacja

 • Czym jest Solidarność? - lekcje rozpoczynające projekt Solidarna Szkoła

  25.09.2017

  W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu Solidarna Szkoła. Już na początku w projekt ten licznie zaangażowli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W pierwszych tygodniach września w klasach starszych odbyły się zajęcia mające na celu wypracowanie definicji słowa "solidarność" w oparciu o skojarzenia uczniów. Efektem prac było stworzenie map myśli, na bazie których powstała gazetka prezentująca rozumienie słowa "solidarność" przez naszych uczniów, która znajduje się na dolnym korytarzu.

 • Międzynarodowy Dzień Pokoju

  21.09.2017

  21 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Pamiętając o tak ważnej dacie,  w naszej szkole obyły się apele dla klas „0” – III oraz IV – VII,  przygotowane przez uczennice klasy VII Julię Ciężką i Zuzannę Panicz.

  Młodsi uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z ideą pokoju dzięki prezentacji oraz specjalnie przygotowanej bajce, która poruszała tematykę Międzynarodowego Dnia Pokoju. Należy podkreślić, iż najmłodsi przygotowali na apel flagi, podkreślając tym samym solidarność z obywatelami różnych państw świata.

  Starsi uczniowie z klas IV – VII wysłuchali krótkiej historii dotyczącej Międzynarodowego Dnia Pokoju, zapoznali się z celami ustanowienia tego dnia oraz charakterystycznymi symbolami.

  Podsumowaniem apelów było przypomnienie, jakie prawa i obowiązki posiada każdy uczeń.

 • Solidarne Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  12.09.2017

  12 września w naszej szkole odbyły się Solidarne Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory Opiekuna Samorządu. Każdy z reprezentantów klas I – VII mógł zaprezentować swoją kandydaturę, przedstawić program wyborczy a tym samym zachęcić wyborców do oddania głosu.

  Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja złożona z uczennic klasy VII oraz nauczyciela, którzy po zliczeniu głosów przedstawili wyniki całej społeczności szkolnej.

  Skład Samorządu:

  Przewodnicząca – Julia Ciężka 

  Zastępca – Mateusz Strzelczyk 

  Sekretarz – Krzysztof Twaróg 

  Członkowie Samorządu – Julia Lewandowska oraz Łukasz Czuba

  Opiekun Samorządu - p.Mariusz Pyszko

 • Badania stomatologiczne

  Dnia 14 wrzesnia wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii wykonali bezpłatne przeglądy stomatologiczne u uczniów naszej szkoły. Każdy dzielny pacjent został nagrodzony przyborami do higieny jamy ustnej.

  Link

  http://wiewiorkajulia.pl/badania-w-gminie-wiskitki/

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. (poniedziałek).
  Godz. 9.00 - Msza św.
  Godz. 10.00 - Uroczystość w szkole. 

 • Podsumowanie pierwszego roku innowacji pedagogicznej "Myślę, więc programuję"

  Wszystkie informacje są dostępne pod linkiem

  https://spmiedniewice.edupage.org/text9/?

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Dnia 23 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Sanktuarium w Miedniewicach, a dalsza część miała miejsce na terenie szkoły. W czasie zakończenia zostały wręczone uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie w tym roku szkolnym oraz życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji. Przekazała także życzenia od pana Wójta, Franciszka Grzegorza Miastowskiego. Po uroczystym zakończeniu wszyscy rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.

 • Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w naszej szkole

  Dnia 20 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu Cyfrowobezpeczni.pl        

  Informacja o tym wydarzeniu została umieszczona wcześniej na stronie naszej szkoły. 

  Szkolny  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego przebiegał zgodnie z ustalonym harmonogramem przez Szkolnego Mentora Bezpieczeństwa, którym jest p. Małgorzata Ciężka. Na spotkaniu klas I – III – Edukator p. Adam Jurkiewicz, który prowadził zajęcia, przedstawił założenia projektu Cyfrowobezpieczni.pl, w którym nasza szkoła bierze udział, omówił główne założenia  oraz zapoznał wszystkich ze stroną internetową cyfrowobezpieczni.pl. Edukator omawiał zagadnienia dotyczące cyfrowego bezpieczeństwa. Został również poruszony temat gier komputerowych (ich wad i zalet).

  Na Sali zostały wyeksponowane prace plastyczne naszych uczniów na temat Bezpieczeństwa w sieci. Dzień wcześniej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym wyłoniono 3 laureatów i dziewięć wyróżnień.

  Po spotkaniu na sali odbyły się 3 warsztaty z uczniami klas IV, V i VI. Na tych spotkaniach poruszane były również wcześniej zgłaszane problemy przez uczniów i nauczycieli:  Zawieranie znajomości w Internecie (zagrożenia),  Jak ograniczyć czas przy komputerze (profilaktyka uzależnień),  Zagrożenia płynące z Facebooka, polityka prywatności...

  Na spotkaniu z Radą Pedagogiczną został przedstawiony materiał w postaci prezentacji i fragmentów filmów. Nauczyciele dostali również wskazówki i materiały dotyczące prowadzenia spotkań z rodzicami.

  Podczas spotkania z Dyrektorem Szkoły zostały przekazane wszystkie materiały dotyczące projektu Cyfrowobezpieczni.pl : plakaty, broszury, płyty. 

  Dodatkowo została również przeprowadzona lekcja robotyki w klasie VI.

  Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wymyślono po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

  Realizując projekt szczególną wagę przywiązuje się do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Zaproponowane są systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

  W tym dniu cała społeczność szkolna była aktywna i zaangażowana podczas spotkań z edukatorem, bowiem wszyscy są zainteresowani tą problematyką. Wszystkim zależy na tym, aby nasza szkoła była cyfrowobezpieczna. Dlatego po wakacjach są zaplanowane zebrania z rodzicami oraz kolejne działania w tym zakresie.

  Wszystkie informacje na temat projektu znajdują się pod linkami:

  https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

  https://www.cyfrowobezpieczni.pl/szkoly/826-szkola-podstawowa-im-prof-zbigniewa-religi-w-miedniewicach

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.

 • Festyn Rodzinny

  Festyn Rodzinny w naszej szkole organizujemy od kilku lat na początku czerwca. Jest on połączeniem Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Ma na celu integracje całej społeczności szkolnej i mieszkańców okolicznych wsi. W tym roku po raz kolejny w czasie festynu zaprezentowaliśmy dorobek artystyczny naszych uczniów. Był to wspaniały koncert połączony z tańcem. Koncert rozpoczęły dzieci z klasy „0”.. Po  klasie „0” wystąpiły starsze klasy w repertuarze podsumowującym cały rok pracy. Po występach artystycznych przyszedł czas na zawody sportowe – był to turniej rodzinny, w którym puchar Dyrektora szkoły zdobyli: Agata i Krzysztof Twaróg. Przez cały czas trwania festynu licznie przybyłym gościom czas umilała muzyka, a na zakończenie festynu przyszedł czas na zabawę taneczną przy muzyce zespołu Romix - Piotr Staniak. Całej imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, malowanie twarzy, zjeżdżalnia dmuchana, kule wodne, kącik plastyczny dla najmłodszych, pokaz pierwszej pomocy Żyrardowskiego Powiatowego WOPR, pokaz fitness West Club Fitness Club Żyrardów. W międzyczasie można było się posilić na licznie zorganizowanych przez rodziców naszych uczniów stoiskach takich jak: grill, słodka kawiarenka, pierogarnia oraz orzeźwiające drinki i koktajle warzywno – owocowe. Podczas festynu mieszkańcy okolicznych wsi, rodzice, mają możliwość spotkania się oraz wymiany poglądów na temat nurtujących ich spraw. Oprócz mieszkańców gościliśmy w tym roku: Wójta Gminy Wiskitki – Franciszka Grzegorza Miastowskiego, Radnych Gminy Wiskitki - Sławomira Milczarka, Radnego Powiatu Żyrardowskiego – Franciszka Jankowskiego, Proboszcza Miejscowej Parafii – o. Krzysztofa Oniszczuka, Gminne Centrum Edukacji, byłą dyrektor szkoły – Ewę Kotowską. Wszystko to było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, oraz darczyńcom.

  Wszystkim serdecznie dziękujemy.

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny

 • Zielona Szkoła 2017

  W dniach 5 - 9 czerwca uczniowie naszej szkoły byli na zielonej szkole nad morzem (Niechorze - Kołobrzeg - Międzyzdroje - Trzęsacz). 

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny

 • Wycieczka do ZOO

  Dnia 07.06 2017r. dzieci z klasy I były na wycieczce w Ogrodzie  Zoologicznym w Warszawie. Miały one okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Dzieciaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały z bliska zwierzęta, poznawały  ich wygląd i tryb życia. Największą ciekawość dzieci wzbudziły słonie, żyrafy, hipopotamy, rodzina małp i goryli. Ponieważ pogoda tego dnia była  piękna,  resztę czasu dzieci spędziły  na placu zabaw. Mogły  skorzystać z przejażdżki  kolejką i bawić się na urządzeniach jakich nie ma na szkolnym placu zabaw. Wycieczka  była dla pierwszaków wspaniałym przeżyciem, ale też atrakcyjną lekcją przyrody.

 • Dzień Dziecka w klasie "0"

  31 maja z okazji Dnia Dziecka rodzice dzieci klasy "O" zorganizowali dla swoich pociech wycieczkę do pobliskiej miejscowości Łubno. Główną atrakcją całej wyprawy był przejazd kolejką. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji: plac zabaw, trampoliny, dmuchany pałac oraz zjeżdżalnie linowe. Po szaleństwach na świeżym powietrzu dzieci wraz z  rodzicami i wychowawcą odpoczywali przy pysznych kiełbaskach z ogniska. 

  Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny

 • Zaproszenie na Festyn Rodzinny

 • Wycieczka do Bolimowa - zajęcia garncarskie

  05.06.2017

  5 czerwca uczniowie klasy I, pod opieką p.Wacławek, uczestniczyli w zajęciach z garncarstwa. Dzieci miały możliwość poznania techniki powstwania naczyń glinianych. Samodzielnie przekonały się, że praca na kole garncarskim nie jest łatwa i wymaga dużej cierpliwośći. Uczniowie otrzymali w prezencie naczynia gliniane, które mogli pomalować według własnego pomysłu. Zakończeniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami. 

  Zdjęcia z wycieczki znajdują się w albumie fotograficznym.

 • 250-lecie koronacji Cudownego Obrazu

  3 czerwca, podczas obchodów jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, chór naszej szkoły zaprezentował spektakl słowno-muzyczny pt."Wiara, nadzieja, miłość". Podszas występu uczniowie wykonali pieśni tj."Strumień", "Miłość cierpliwa jest", "Tak mnie skrusz",  "Obudź mnie do wiary Matko", "Schowaj mnie", "Błogosławieni miłosierni". Wszystkich, którzy nie mieli możliwości udziału w koncercie zapraszamy w najbliższą sobotę (10 czerwca) o godz.17.00. 

 • Lekcja przyrody w terenie - wycieczka do leśniczówki

  2 czerwca uczniowie klas II - IV uczestniczyli w wycieczce do leśniczówki znajdującej się na Hipolitowie. Podczas spaceru po lesie zapoznali się z miejscową fauną i florą, śledzili ślady dzika i borsuka. Była to wyjątkowa lekcja przyrody w terenie. Zakończeniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami. 

  Fotorelacja znajduje się w albumie fotograficznym. 

 • Lekcja otwarta w ramach innowacji pedagogicznej "Myślę, więc programuję"

  Dnia 31 maja odbyła się lekcja otwarta „Myślę, więc programuję”.
  Uczniowie klasy IV przedstawili nowoczesne rozwiązania programowania
  nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Lekcję poprowadziła p. Małgorzata Ciężka.

  Celem zajęć było podsumowanie innowacji pedagogicznej z zajęć komputerowych w klasie IV. Uczniowie tej klasy przedstawili gry, komiksy, kartki multimedialne zaprogramowane  w języku Scratch.  Dodatkowo uczniowie zaprogramowali robota. Miało to pokazać nowe, do tej pory nieznane sposoby wyrażania siebie, wykorzystujące nowoczesne narzędzia multimedialne, zapoznające wszystkich uczniów i nauczycieli z nowoczesnymi technologiami (robotyka, elementy programowania). Uczniowie przedstawiali na tablicy interaktywnej oraz na swoich stanowiskach komputerowych programy w Scratch’u.
  Scratch jest to wizualny język programowania. Został zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, a nazwa wywodzi się z techniki miksowania muzyki (tworzenie tzw. skreczy). Został stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania. Program ten pozwala na łatwe tworzenie i uruchamianie programów w tym języku. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie ich mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi, który reaguje na zdarzenia zewnętrzne. Język programowania służy do tworzenia programów, których zadaniem jest przetwarzanie danych i obsługa urządzeń zewnętrznych (robotów). Roboty wykonują zadania dokładnie, dlatego każdą czynność trzeba opisać ściśle krok po kroku, ponieważ komputer nie potrafi dociec, co programista miał na myśli. Jest to możliwe poprzez opracowane algorytmy pozwalające automatycznie realizować zadania. Skraca to czas tworzenia aplikacji i zmniejsza liczbę okazji do popełnienia błędu.
  Uczniowie rewelacyjnie poradzili sobie z zadaniami programistycznymi, mówili z ogromnym zainteresowaniem o swoich wrażeniach, oceniając swoje umiejętności i dzieląc swoim doświadczeniem z kolegami. Na zakończenie wspólnie z obserwującymi lekcje wykonali dowolne projekty w Scratch’u.

  Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.

 • Gala B&N

  8 maja 2017r. w Warszawie odbyła się Gala B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony. Spotkanie było okazją do podziękowania za prawie 3 lata ciężkiej i efektywnej pracy ponad 400 konsultantów i koordynatorów programu z terenu całego województwa mazowieckiego. Inicjatorem przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Podczas gali zostały wręczone certyfikaty dla koordynatorów ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.Taki certyfikat otrzymała również nauczycielka naszej szkoły p. Małgorzata Ciężka

 • Dnia pierwszego czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu. To wydarzenie splotło się z dniem dziecka, a więc uczniowie naszej szkoły swoje święto spędzili w sposób relaksujący. Dzień sportu nawiązywał do tradycji olimpijskich a więc odbyły się: ceremonia otwarcia, przemarsze, prezentacje klas-kontynentów a następnie zawody sportowe. W zmaganiach postawiono na drużynowość w związku z czym całe klasy brały udział w konkurencjach i zdobywały punkty do klasyfikacji. W drugiej części dnia rozegrano mecz piłki w którym naprzeciw siebie  stanęli uczniowie oraz nauczyciele. W przerwie między igrzyskami a meczem zorganizowano zdrowy i smaczny poczęstunek dla wszystkich uczniów.

 • Gminny Konkurs o Sanktuarium w Miedniewicach

  W tym roku Sanktuarium w Miedniewicach obchodzi Jubileusz 250-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Świętej Rodziny. Uroczystości odbędą się od 3 czerwca do 11 czerwca.
  W piątek 12 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski i Kustosz Sanktuarium o. Krzysztof Oniszczuk.
  Wcześniej eliminacje konkursowe przeprowadzono we wszystkich szkołach z terenu gminy w: Guzowie, Franciszkowie, Miedniewicach i Wiskitkach. 
  Pierwszym etapem konkursu były indywidualne eliminacje przeprowadzone przez każdą ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wiskitki. Do drugiego etapu konkursu przystąpiło 12 uczniów ze Szkół Podstawowych w Wiskitkach, Miedniewicach, Franciszkowie i Guzowie.Ten etap składał się z dwóch części. W trakcie pierwszej, pisemnej, uczestnicy na arkuszach musieli odpowiedzieć na 20 pytań opracowanych na podstawie „Przewodnika po Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach” autorstwa pani Agnieszki Olszanowskiej.

  Czterech zwycięzców pierwszego etapu wzięło udział w części ustnej, podczas której każdy odpowiedział na trzy pytania dotyczące rzeźb i obrazów znajdujących się w Sanktuarium.

   Jury, w osobach o. Jana Krzysztofa Oniszczuka – Proboszcza Kustosza Sanktuarium
  w Miedniewicach, pani Agnieszki Olszanowskiej – autorki „Przewodnika…”, pani Ewy Kotowskiej – byłego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Miedniewicach wyrazili słowa uznania dla poziomu wiedzy wszystkich uczestników. 

  Laureatami konkursu zostali:

  1. miejsce: Amelia Matyjek ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie
  2. miejsce ex aequo:
   Zuzanna Szymańska ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
   Łukasz Czuba ze Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  3. miejsce: Hubert Gipsiak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

  Gratulacje zwycięzcom, w imieniu Pana Wójta Gminy Wiskitki, złożyła Pani Danuta Sienkiewicz – Sekretarz Gminy Wiskitki oraz Pan Andrzej Lemański – Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki.

  http://spmiedniewice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=358

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  Miedniewice 86
  96-315 Wiskitki
 • (46) 8569324

Galeria zdjęć