Na lekcjach informatyki uczniowie uczą się wprawiać w ruch roboty. Zajęcia rozwijają kreatywność, twórcze myślenie oraz zdolności manualne. W trakcie zajęć uczniowie sterowali robotami. Roboty poruszały się za pomocą klaśnięcia dłoni, potrafiły wykryć przeszkodę i się od niej odbić, poruszały się za latarką oraz śledziły linie. Samodzielne sterowanie robotami dało uczniom wiele radości i satysfakcji z bycia „kontrolerem”.
Życzenia świąteczne
Boże Narodzenie 2017
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa chwila…
W tę noc świętą każda rodzina
Czeka aż narodzi się Boża Dziecina
Jest to czas wiary, pełen miłości
Radość i szczęście w każdym domu gości
To On, to Jezus, to maleńkie Dziecię
Niech Wam da wszystko co najlepsze na świecie…Zdrowych i spokojnych Świąt
życzy
Społeczność Szkoły Podstawowej im. prof. Z. Religi w Miedniewicach
Wigilia Szkolna
Dnia 20 grudnia odbyła się w naszej szkole Wigilia Szkolna dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu gościliśmy Zastępcę Wójta p.Beatę Stępniewską, Radnego Powiatu Żyrardowskiego p.Franciszka Wojciecha Jankowskiego, Ojca Sławomira Denderskiego, emerytowanych pracowników, Radę Rodziców na czele z przewodniczącą Marzeną Szymczak.
Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.
Wigilia dla Rodziców
19 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia dla Rodziców uczniów z kl."0"-III. Jak co roku najmłodsi przygotowali przedstawienie jasełkowe, które zarówno skłaniało do refleksji, jak i rozśmieszało. Uczniowie uświetnili swój występ kolędami i pastorałkami. Na koniec spotkania p.Dyrektor przekazała Rodzicom symboliczny opłatek, składając przy tym życzenia świąteczne i noworoczne.
Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.
Sukces naszych piłkarzy
W sobotę 16 grudnia na hali sportowej w Wiskitkach odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez miejscowy klub- Pogoń. W zawodach wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas starszych zajęliśmy 3 miejsce spośród czterech ekip. Tę drużynę reprezentowali min.: Łukasz Brzeziński, Piotr Wójcik, Mateusz Strzelczyk oraz Łukasz Łęgiewski. Jeszcze więcej radości dostarczyli nam chłopcy z klas młodszych. Zespół w składzie Łukasz Modelewski, Maksymilian Wojciechowski, Łukasz Matusik, Piotr Matusik, Bartosz Łapiński, Rafał Majewski , Igor Krzysiak oraz Paweł Radziwon zajął bowiem pierwsze miejsce w turnieju, wygrywając wszystkie swoje mecze. Warto także dodać, że królem strzelców całego turnieju został Rafał Majewski a nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Bartosza Łapińskiego.
Gratulacje
Turniej Piłkarzyków Stołowych
Za nami kolejna edycja Szkolnego Turnieju Piłkarzyków Stołowych. Tak jak do tej pory i tym razem był on rozgrywany w formule par a do tegorocznej edycji zgłosiło się ich 15. Zespoły podzielono na 3 grupy aby wyłonić finalistów. Z bardzo dobrej strony pokazała się klasa IV zdobywając dwa pierwsze miejsca. Kolejne lokaty zajęły pary „mieszane” (uczniowie z różnych oddziałów klasowych) co pokazuje, że turniej jest doskonałą okazją nie tylko do dobrej zabawy ale także do integracji wśród uczniów.
Kolejność końcowa:
1 miejsce: Legia Dynamo – Majewski Rafał, Matusik Łukasz
2 miejsce: Hiszpania FC – Jarosz Oliwia, Strzelczyk Wiktoria
3 miejsce: Wschodnie Tygryski – Staniak Adrian, Bargieł Dominik
Konkurs na stroik
Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie organizowany jest konkurs na stroik świąteczny. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac - 65 stroików. Komisja miała nie lada kłopot z wyłonieniem tych najpiękniejszych. W rezultacie konkurs został rozstrzygnięty poprzez przyznanie nagród specjalnych, nagród oraz wyróżnień. Wszyscy, którzy wzięli udział w tym konkursie we wtorek 19 grudnia zostali nagrodzeni.
13 grudnia - Rocznica Stanu Wojennego
Uczniowie klasy VII (Kacper Owczarek, Mateusz Strzelczyk, Krzysztof Twaróg) przygotowali gazetkę przypomonajacą o Rocznicy Wybuchu Stanu Wojennego. Dzięku temu cała społeczność szkolna, również najmłodsi, może poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii naszego kraju.
W ramach lekcji historii p.Skop przybliżył uczniom klasy VII tematykę Stanu Wojennego, uczniowie mieli możliwość wysłuchania przemówienia Jaruzelskiego, które ogłaszało Stan Wojenny oraz dyskusji na ten temat.
10 grudnia - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Uczniowie naszej szkoły, pamiętając o Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, przygotowali gazetkę, która ma przypomianać wszyskim członkom społeczności szkolnej, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka.
Ponadto nawiązuje ona do niedawno przeprowadzonych warsztatów "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi" (Projektu Amnesty International) oraz akcji społecznej, która miała na celu propagowanie przestrzegania praw człowieka.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia w naszej szkole odbył się apel pt."Międzynarodowy Dzień Wolontariusza". Aby zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele przybliżyli sobie teamtykę apelu, uczennica klasy VII - Julia Ciężka przygotowała prezentację wyjaśniającą najważniejsze aspekty wolontariatu (cele, sposoby działania), jak również przybliżyła źródła ideii wolontariatu.
Należy podkreślić, iż w tym dniu każda z klas wzięła aktywny udział w apelu. Klasy "0" - VII zaprezentowały wybrane przez siebie formy wolontariatu, oraz krótko je opisały. W prezentacjach klas pojawili się m.in. lekarze bez granic, szlachetna paczka oraz wzbudzająca największe zainteresowanie słuchaczy Fundacja dr Clown'a.
Spotkanie z autorką książek p. Agnieszką Olszanowską
Pierwszego grudnia 2017 roku gościła w naszej szkole mieszkanka Miedniewic, pani Agnieszka Olszanowska – pisarka, autorka książek takich jak „ Hej, hej kurczaki,”, Wirtualnik egoistki.”, „Wakacje w Ladispoli.”, „Genetyczna samotność.”, „Tajemnica dziesiątej wsi.”, „Listy z dziesiątej wsi.” Tematem przewodnim spotkania, w którym uczestniczyła młodzież czwartej, piątej, szóstej i siódmej klasy naszej szkoły, był „Przepis na książkę.” - w przenośni i dosłownie. Agnieszka Olszanowska opowiadała młodzieży o swojej historii, o tym jak została pisarką, jak powstaje książka oraz o tym, jak zrealizować marzenie o pisaniu. Spotkanie było ciekawe, ekspresyjnie prowadzone, nie zabrakło pytań do autorki. Pisarka tak zainteresowała młodzież swoim przepisem na książkę, że powstał pomysł spróbowania własnych sił- napisania przez uczniów opowiadań na dowolny temat i zebrania ich w jeden tomik. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Olszanowskiej, że pomimo wielu zajęć, znalazła dla nas czas i zechciała podzielić się swoimi przeżyciami, pasjami i doświadczeniem.
Ślubowanie klasy I
30 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie dzieci z klasy pierwszej. Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna, zaproszeni goście z Urzędu Gminy w Wiskitkach, miejscowej Parafii, media. Kilka dni wcześniej, ze względu, że nie mógł przyjechać w dzień uroczystości, dzieci odwiedził Przewodniczący Rady Gminy z upominkami i życzeniami sukcesów w nauce. Pierwszoklasiści piosenkami i wierszykami przygotowanymi na tę uroczystość udowodnili, że są gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po części artystycznej zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z klasy I. Zaproszeni goście obdarowali uczniów prezentami i przy przepysznym torcie życzyli im samych szóstek w dzienniczkach.
Moja rodzina - drzewa genealogiczne w klasie trzeciej
Uczniowie klasy 3 podczas zajęć związanych z poznawaniem "własnych korzeni" przygotowali projekt drzew genealogicznych swoich rodzin,a następnie wspólnie z rodzicami wykonali prace plastyczno-techniczne obrazujące swoje drzewa genealogiczne. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, ze wspólna praca w domach dzieci zaowocowała niesamowitym zainteresowaniem z ich strony. Każdy przedstawiał w klasie swoją rodzinę na zdjęciach, koledzy natomiast słuchali z zaciekawieniem i niejednokrotnie zadawali ciekawe pytania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia pradziadków i prapradziadków, których poznano dopiero podczas pracy nad wykonaniem drzewa.
Z dziejów Polski - lekcje w klasie III
Uczniowie klasy 3 poznając ważne wydarzenia z dziejów Polski od Mieszka I podjęli wspólna inicjatywę "wybudowania" zamku obronnego z tamtych lat. Praca nad warownym zamkiem przebiegała sprawnie, w kilku etapach.Wspólna budowla po kilku dniach zaowocowała makietą zamku z jej mieszkańcami, wojskami obronnymi, ludnością niezbędną do utrzymania władcy tego obiektu i zwierzętami. A wszystkie miniaturowe ludziki i elementy zdobnicze powstały z plasteliny i były misternie dobierane. Zadowolenie z przedsięwzięcia było ogromne, ponieważ można było popracować w grupie, korzystając z pomocy kolegi, koleżanki w miłej atmosferze.
Dokarmianie ptaków
Zima to dla ptaków to czas poszukiwania pokarmu. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu. W naszej szkole uczniowie klas VI i VII wykonali w grupach karmniki dla ptaków. Uczniowie dzięki swoim zdolnościom manualnym wykonali piękne karmniki, które umożliwią ptakom przetrwać zimę i uwrażliwią dzieci i młodzież na dokarmianie zwierząt zimą.
Starsi czytają przedszkolakom - listopad
W ramach akcji wolontariatu w naszej szkole, w listopadzie kontynuowaliśmy akcję: „Starsi uczniowie czytają przedszkolakom”. Najstarsza klasa czyli klasa VII czytała tym razem bajki rosyjskie. Uczniowie klasy VII przeczytali w grupach (podzieleni na role) pięć bajek rosyjskich. Dzieci chętnie słuchały starszych koleżanek i starszych kolegów i odpowiadały na pytania. Póżniej dzieci wraz ze swją wychowawczynią odwiedziły bibliotekę. Każdy mógł wybrać sobie ulubioną książeczkę. Wszystkim to spotkanie bardzo się podobało, dlatego uczniowie klasy VII chętnie spotkają się z przedszkolakami już w grudniu.
Archiwum Aktualności