Dnia 8 marca delegacja szkoły (klasa V i VII) odwiedziła grób naszego Patrona w dziewiątą rocznicę śmierci. Delegacja w imieniu całej społeczności szkolnej oraz władz Gminy Wiskitki uczciła pamięć naszego Patrona składając kwiaty i zapalając znicze. Przy grobie, jak co roku spotkała się z rodziną Profesora, Jego przyjaciółmi i współpracownikami, delegacją Szkoły w Siedlcach, dyrektorem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu dr Janem Sarna, pacjentami profesora Religi, członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich płk Mirosławem Czechowskim.
Wizyta w Ambasadzie Niemiec
W lutym 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi z klasy siódmej zostali zaproszeni do Ambasady Niemiec w Warszawie.
Budynek Ambasady Niemiec mieści się w centrum miasta, przy ul. Jazdów. Uczniów wraz z opiekunami powitała w przestronnym foyer prowadząca później wykład Pani z Wydziału Prasowego Ambasady.
Prezentacja dotycząca najważniejszych informacji oraz ciekawostek związanych z Niemcami odbyła się w sali konferencyjnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, najważniejszych informacji o Niemczech, jak wygląda praca w ambasadzie oraz gdzie mieszka ambasador. Po zakończonej prezentacji była okazja do zadawania pytań dotyczących Niemiec, czy pracy w ambasadzie.
Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, by uwiecznić ten niezwykle ciekawy oraz niepowtarzalny dzień.
Wizyta w Ambasadzie Niemiec w Warszawie stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat kraju, jakim są Niemcy.
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach pamiętając o Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych podjęli liczne działania, które miały na celu upamiętnienie bohaterów.
Uczniowie klas starszych na lekcjach historii, w ramach godzin wychowawczych oraz na zajęciach komputerowych gromadzili materiały, oglądali filmy dotyczące Żołnierzy Wyklętych. Materiały te wykorzystali do przygotowania prezentacji upamiętniających Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
W przeddzień 1 marca na korytarzu uczniowie wraz z opiekunem wykonali gazetkę pt.”Żołnierze Wyklęci”.
Zwieńczeniem wszystkich działań był Apel pt. ”Cześć i Chwała Bohaterom” przygotowany przez uczniów klasy VII dla wszystkich uczniów szkoły.
W trakcie Apelu przypomniano historię i przytoczono sylwetki wybranych Żołnierzy Wyklętych. Na zakończenie zaprezentowano piosenkę „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze” zespołu Forteca.
Sukces Julii Ciężkiej
Julia Ciężka uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach, z sukcesem przechodząc kolejne etapy konkursu kuratoryjnego z języka polskiego (na poziomie szkolnym i rejonowym), zakwalifikowała się w roku szkolnym 2017/2018 do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego (szkoły podstawowe).
Konkursy te są organizowane z myślą o uczniach wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem nauczania.
Julia od kliku lat interesuje się językiem polskim, rozwija swoje zainteresowania poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych oraz w konkursach m.in. recytatorskich, osiągając sukcesy. Dwa lata temu została laureatką III miejsca Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Rozstrzygnięciem Wojewódzkiej Komisji Konkursu Polonistycznego Julia uzyskała tytuł finalistki tego konkursu.
Rok Ireny Sendlerowej - Pamiętamy!
Rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej, w związku z tym nasza szkoła przystąpiła do działań, aby upamiętnić tę wybitną postać, która w trakcie trwania II wojny światowej uratowała ok.2500 dzieci.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetkę dotyczącą Ireny Sendlerowej, z której każde dziecko dowie się, kim była ta odważna kobieta. W klasach starszych uczniowie na lekcji historii, informatyki przygotowują prezentacje i prace o Sendlerowej.
Klasy młodsze zapoznają się z sylwetką Ireny Sendlerowej poprzez odczytanie fragmentów książki "Listy w butelce - opowieść o Irenie Sendlerowej" Anny Czerwińskiej-Rydel.
Solidarna Szkoła - Książki Drugiego Obiegu
Uczniowie klasy VII, zainteresowani tematyką czasów PRL-U i historią solidarności, mieli możliwość zapoznania się z książkami drugiego obiegu.
Publikacje te powstały w Polsce w okresie PRL poza oficjalnym ruchem wydawniczym. Książki i czasopisma drugoobiegowe publikowane bez zezwolenia cenzury w nielegalnych, zakonspirowanych drukarniach, rozprowadzano bez tzw. „debitu” – zezwolenia cenzury, przy pomocy indywidualnych kolporterów.
Nasi uczniowie dotarli do osoby, która w czasach PRL-u była kolporterem owych książek, dzięki czemu otrzymali przykładowe publikacje min."Pożoga", "Dlaczego i jak wywołać wojnę", "Wolne wybory 1947", "Bohaterski Miś", oraz oryginalne przypinki min. "Solidarność", "ks.Jerzy Popiełuszko", "Niezależne Zrzeszenie Studentów'".
Dzięki pozyskanym eksponatom oraz uzyskanych od ich właściciela informacji uczniowie mieli możliwość poznania historii bezpośrednio od jej świadka.
Więcej zdjęć w Albumie Fotograficznym.
Zbiórka elektrośmieci "Odpad zdasz - życie dasz"
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w pomoc dla Natalki Kostrzewy - dziewczynki, która walczy o życie z glejakiem IV stopnia. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy okolicznych miejscowości stanęli na wysokości zadania organizując zbiórkę elektrośmieci.
Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć można w Albumie Fotograficznym
http://spmiedniewice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=435
oraz na stornie Emka S.A klikając w link:
https://www.facebook.com/emka.zyrardow/photos/pcb.883029241876103/883029195209441/?type=3&theater
Dyskoteka
W czwartek, 8 lutego, odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla klas IV - VII. Karnawałowy nastrój podkreśliły wspaniałe układy taneczne, świetne konkursy i smaczny poczęstunek. Wszyscy doskonale się bawili i jeszcze długo po skończonej dyskotece mieli dobre humory.
Zdjęcia są w zakładce Album Fotograficzny.
Tydzień Edukacji Informatycznej
W dniach od 5 lutego do 9 lutego odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Informatycznej. W poniedziałek 5 lutego 2018r. rozpoczęliśmy informatyczne zmagania konkursem z ogólnych wiadomości o informatyce. Zostali wyłonieni Mistrzowie Klasowi z ogólnej wiedzy informatycznej. We wtorek 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. W tym dniu odbył się apel, podczas którego została przedstawiona prezentacja z zasadami bezpiecznego Internetu. Klasa VII wystąpiła w inscenizacji o zawieraniu znajomości przez Internet. Dodatkowo wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy z którego zostali wyłonieni Mistrzowie Klasowi z wiedzy o bezpiecznym Internecie. Środa - 7 luty to Dzień z Programowaniem, Animacją i Grafiką. W tym dniu odbyły się następujące konkursy: konkurs na multimedialny komiks w języku Scratch (kl. IV-VII), konkurs na prezentację multimedialną o zastosowaniach komputera w życiu codziennym (kl. III), konkurs na projekt graficzny w programie Paint „Kartka walentynkowa”(kl. I-II) oraz konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Komputer” (kl. „0”). Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził czwartek – Dzień z Robotyką pod hasłem „Jestem kontrolerem”. W tym dniu odbyły się warsztaty z robotyki. Klasa IV prowadziła warsztaty dla klasy „0”, Klasa V prowadziła warsztaty dla klasy I, klasa VI prowadziła warsztaty dla klasy II, a klasa VII prowadziła warsztaty dla klasy III. W piątek 9 lutego odbył się apel podsumowujący konkursy, zostały wręczone dyplomy i nagrody, klasa „0” zaprezentowała piękny plakat „Mój przyjaciel komputer”, a uczniowie klasy III pokazali swoje prezentacje multimedialne.
Dzięki aktywnemu udziałowi w tym projekcie, uczniowie naszej szkoły zgłębili tajniki wiedzy informatycznej, poznali świat robotów, dowiedzieli się również jak bezpiecznie korzystać z internetu. Wszystkim uczestnikom, nauka połączona z zabawą sprawiła ogromną radość i satysfakcję.Zdjęcia są w zakładce Album Fotograficzny.
DBI 2018 w naszej szkole odbędzie się 6 lutego
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Więcej informacji można odnaleźć na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2018/2019
Postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wiskitki na rok szkolny 2018/2019
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
14 stycznia uczniowie naszej szkoły: Julia Ciężka, Julia Lewandowska, Łukasz Czuba, Mateusz Strzelczyk oraz Krzysztof Twaróg pod opieką p.Pyszko brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nasza młodzież nie bacząc na niesprzyjające warunki atmosferyczne z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę pieniędzy.
Koncert Kolęd i Pastorałek
7 grudnia zespół muzyczno-wokalny naszej szkoły wystąpił w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej prezentując Kolędy i Pastorałki.
Uczniowie śpiewali zarówno kolędy znane takie jak: "Wśród nocnej ciszy", "Bóg się rodzi", "Cicha noc", jak również pastorałki "Ja do Ciebie Mały Jezu", "Mario, czy Ty wiesz?", "Żeglarska kolęda". Wśród wykonawców pojawili się również instrumentaliści: Kacper Owczarek - grający na akordeonie oraz Paulina Jarosz i Oliwia Zmorzyńska - wykonujące kolędę na dzwonkach chromatycznych.
Występ trwający około godziny zgromadził szeroką publiczność, która w pełni wypełniła miedniewicki kościół. Wśród zgromadzonych znaleźli się: Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski, Radny Powiatu Franciszek Jankowski.
Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym
Zebrania z Rodzicami "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"
Na zebraniach z Rodzicami, dnia 11 stycznia, odbyły się pogadanki na temat cyfrowego bezpieczeństwa uczniów. Wychowawcy wykorzystali materiały ze strony cyfrowobezpieczni.pl.Te spotkania były kontynuacją rozmów podjętych na zebraniach wrześniowych. Wspólnie rodzice i wychowawcy zastanawiali się jak wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.
Lekcja w kl. II "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"
W klasie II odbyła się lekcja w ramach konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni" na temat bezpiecznego korzystania z komputera, tabletu, telefonu. Wychowawca klasy przeprowadził lekcję na podstawie scenariusza ze strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl "Ergonomia korzystania z urządzeń cyfrowych".
Lekcja w kl. VI "Jesteśmy cyfrowobezpieczni"
W klasie VI odbyła się lekcja w ramach konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni" na temat bezpiecznego wprowadzania haseł i loginów. Wychowawca klasy przeprowadził lekcję na podstawie scenariusza ze strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl "Hasła, Loginy i bezpieczne logowanie".
Archiwum Aktualności