Nasza szkoła jest przygotowana na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012. Klasy zostały wyposażone w nowoczesne telewizory, sprzęt komputerowy oraz tablice. W pracowni informatycznej są nowe biurka oraz tablica interaktywna z laptopem. Jest też nowa podłoga w sali gimnastycznej. Do klas młodszych zostały zakupione wykładziny podłogowe oraz ciekawe pomoce dydaktyczne. Zdjęcia można zobaczyć w zakładce Album fotograficzny.
Nasza szkoła w nowej odsłonie
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 1 września 2011r. Msza św. będzie o godz. 9.00 w Kościele Parafialnym. Uroczyste rozpoczęcie w szkole o godz. 10.00.
Wakacyjna wycieczka do Żelazowej Woli
Uczniowie klasy II zostali zwycięzcami konkursu szkolnego "Bądź grzeczny - będziesz bezpieczny" i w nagrodę pojechali na wycieczkę do Żelazowej Woli oraz pizzerii. Zdjęcia znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Festyn Rodzinny w naszej szkole
Dnia 19 czerwca 2011r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Oficjalne rozpoczęcie festynu nastąpiło o 12.30. Wówczas dyrektor szkoły Bogumiła Kamińska powitała gości, wśród nich byli: Poseł na Sejm RP Dariusz Kaczanowski, Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski. Oprócz dobrej zabawy i integracji, społeczność szkolna postawiła sobie zadanie, że podczas festynu zostaną zebrane pieniądze na zakup pomocy dydaktycznej, jaką jest tablica interaktywna. Na scenie wystąpiły wszystkie dzieci uczące sie w tej szkole oraz dwa znane zespoły "Alive-Star" - prowadzony przez byłego członka zespołu "Partita" Ryszarda Wagnera oraz "Maxim" - Mariusz Mrówka i Sławomir Krykwiński. Na szkolnym boisku odbywały się imprezy sportowe. Była też loteria fantowa, słodka kawiarenka, grill, dmuchana zjeżdżalnia oraz malowanie tatuaży. Zdjęcia znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Zakończenie klasy VI 2010/2011
W Albumie fotograficznym znajdują sie zdjęcia z zakończenia klasy VI
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011
W środę, 23 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wśród zebranych gości m. in. byli: Małgorzata Religa, córka Zbigniewa Religi - patrona szkoły, dr Jan Sarna z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Prowadząca uroczystość, dyrektor Bogumiła Kamińska wymieniała osiągnięcia uczniów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach: "Pingwin", "Panda", "Albus", "Kangur Matematyczny", Fox, Sezam, Mix...Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy, a uczniów, którzy dostali wyróżnienia było wielu. Najlepszymi uczennicami zostały: Marta Mrówka - 5,66, Paulina Ziąbska - 5,41, Karina Olszanowska - 5,5. Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2010/2011 znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Zielona szkoła w Kątach Rybackich
W dniach 6.06 - 13.06.2011r. uczniowie naszej szkoły byli na zielonej szkole w Kątach Rybackich. Zdjęcia znajduja się w zakładce Album fotograficzny.
Oto program:
Poniedziałek- wyjazd z miejsca zamieszkania godz. 8:00. Godz. 11:30, przerwa w podróży na polach Grunwaldu. Zwiedzanie do godz 12:30. Przyjazd do Kątów Rybackich około 15:00. Obiad, zakwaterowanie, wieczorny spacer po lesie i nad morzem.Kolacja godz.19:00
Wtorek- 8:30 śniadanie, wyjazd do Malborka, zwiedzanie zamku, powrót na obiad około godz. 14:00. Po obiedzie las, morze, wieczorem dyskoteka.
Środa- śniadanie 8:00, wyjazd do Gdyni, zwiedzanie portu, ORP Błyskawica, Dar Pomorza, Muzeum Oceanograficzne, Sopot molo. Powrót do Kątów Rybackich około 16:00. Po obiedzie, zajęcia własne, kolacja, morze, ognisko, pieczenie kiełbasek.
Czwartek- śniadanie godz. 8:00, wyjazd do Fromborka, zwiedzanie: muzeum, wzgórza katedralnego, planetarium, katedry, Kadyn. Powrót około godz. 15:30, po obiedzie las, morze.Kolacja godz.19:00
Piątek- śniadanie około 8:00, wyjazd do obozu koncentracyjnego Stutthof, potem do Wisłoujścia, £acha Mew, podróż promem na drugą stronę Wisły, powrót około 14:30.
Po obiedzie zwiedzanie portu rybackiego na Bałtyku, a także portu znajdującego się na Zalewie Wiślanym, wycieczka statkiem po Zalewie Wiślanym. Kolacja godz.19:00
Sobota- śniadanie godz.8:00 , wyjazd do Gdańska, katedra i park w Oliwie, Starówka w Gdańsku, Port Północny, Westerplatte, powrót ok. godz.15:00. Po obiedzie i odpoczynku, spacer po lesie i nad morzem.Kolacja godz.19:00 i dyskoteka
Niedziela- śniadanie godz. 9:00. Po śniadaniu chętni zostaną zawiezieni do kościoła na Mszę ¦więtą. Obiad, wyjazd do Krynicy Morskiej, spacer nad morzem. Zabawy. Kolacja godz.19:00
Poniedziałek- śniadanie godz 8:00. Po śniadaniu około godz. 9:00 wyjazd do domu.
II Gminny Przegląd Taneczny
1. Rozpoczęcie festiwalu 16 VI 2011r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach (przywitanie gości, prezentacja wszystkich uczestników)
2. Część pokazowa - godz. 10.20
· Pokazy najmłodszych klas 0 – 3 (Szkoły Podstawowe: Franciszków, Guzów, Wiskitki, Miedniewice)
· Pokazy klas starszych 4 – 6 (Szkoły Podstawowe: Franciszków, Guzów, Wiskitki, Miedniewice)
3. Przerwa i poczęstunek – ok. 30 min.
4. Pokaz tańca towarzyskiego pary tanecznej: Paweł Urbański
i Sandra Michalczyk z klubu tańca „Blue Clasic” z Warszawy5. Część warsztatowa (w warsztatach biorą udział tylko uczestnicy pokazów)
· Salsa –Ewelina Rybkowska (instruktor)
· Taniec towarzyski – Adam Oracz (tancerz, sędzia taneczny)
· Hip – hop – Paweł Zając ( choreograf „YOU CAN DANCE”)
6. Zakończenie I podsumowanie festiwalu – wręczenie dyplomów za udział w pokazach i warsztatach tanecznych – ok. 13.30
Festyn Rodzinny w naszej szkole
Dnia 19 czerwca odbędzie się w naszej szkole Festyn Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy. Przedstawiamy program festynu
1. Loteria fantowa
2. Zawody sportowe
3. Kawiarenka
4. Grill
5. Występy uczniów
· Piosenka międzynarodowa
· Występy taneczne
· Występy klas
Plan występów
1. Piosenka międzynarodowa ( około 12.30)
· Klasa VI – „ Pretty woman”
· klasa V –„ Mamia Mia”
· klasa VI – „ Katiusza”
· klasa IV – „ Och, Karol”
· klasa III – „ Waka waka”
· klasa I – „ Twist”
· klasa O – „ Coco jumbo”
2. Wstępy taneczne – ( około 13.30)
3. Występy klas – ( około 14.00)
· Klasa VI – „ Pociągi”
· Klasa – V- „ Piosenka o wiośnie”
· Klasa IV- „ Kanikuły”
· klasa III - „ W przyjaźni tkwi siła”
· klasa II- „ Na wakacje”
· klasa I – „ Żabki”
· klasa 0 „ W siną dal”
· klasa II – B. występ akordeonowy
· klasa III -„ Czarne oczy”
· klasa IV – „ Dla mnie luty , dla ciebie maj”
· klasa II – „ Zakazany owoc”
· klasa 0 „ Katiusza”
Akcja sadzenia drzewek
Środowisko naturalne naszej szkoły wzbogaciło się o 12 drzewek, jakie w miniony piątek (13.05.2011r.) dzieci wraz z wychowawcami w ramach ekologicznej akcji wsadziły na terenie szkoły. Bardzo ważne jest, by nasi uczniowie mieli świadomość swojego wpływu na przyrodę. Dzięki takim akcjom uświadamiamy sobie ile wysiłku trzeba włożyć, by otaczały nas drzewa. Bardzo ważna jest edukacja ekologiczna od najmłodszych lat. Z pewnością ta piątkowa lekcja przyrody w terenie na długo pozostanie w pamięci, a za kilka lat wsadzone przez uczniów drzewa cieszyć będą nasze oczy.
Zdjęcia znajdują sie w Albumie Fotograficznym
Życzenia Wielkanocne
Alleluja, Alleluja !
Wesoły nam dziś dzień nastał,
Chrystus bowiem Zmartwychwstał,
Radujcie się więc i z ufnością
patrzcie w przyszłość.
Niech zsyła na Was łaski
i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życiaSpołeczność
Szkoły Podstawowej
im. Prof. Z. Religi
w MiedniewicachWielkanoc 2011r.
Lekcja otwarta z języka rosyjskiego "Moja rodzina"
Dnia 28 marca 2011r. odbyła sie lekcja otwarta języka rosyjskiego z udziałem kl. IV, V, VI. Lekcję obserwowali Rodzice i nauczyciele. Uczniowie doskonale zaprezentowali swoje umiejętności: przedstawiali i określali zainteresowania członków rodziny. Wspólnie zaśpiewano piosenkę w języku rosyjskim. Rodzice byli zachwyceni umiejętnościami swoich dzieci. Zdjęcia znajdują sie w zakładce Album fotograficzny
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole
Dnia 21 marca odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody pierwszego dnia wiosny. Zdjęcia znajdują się w Albumie Fotograficznym.
VIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Dnia 16 marca odbył się w naszej szkole VIII Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział najlepiej recytujący uczniowie z klas I - VI. W młodszej kategorii wiekowej: I miejsce zajęły uczennice z klasy III - Kinga Rybkowska i Alicja Skop, II miejsce zajęły Julia Sybilska z klasy I i Maria Twaróg z klasy II, III miejsce zajął Jan Sybilski z klasy III, wyróżnienie otrzymała Natalia Paluch z klasy III. W starszej kategorii wiekowej: I miejsce zajęła Karolina Wasilewska z klasy VI, II miejsce Gabriela Mońka z klasy V, III miejsce zajęły dwie uczennice z klasy IV - Julia Modelewska i Sylwia Wasilewska, wyróżnienie otrzymała Paulina Karolewska z klasy VI. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Zbigniew Religa. Opowieść o Człowieku Ponadczasowym
We wtorek 8 marca minęła 2 rocznica śmierci Zbigniewa Religi - kardiochirurga, który jako pierwszy w Polsce 26 lat temu dokonał przeszczepu serca. Był założycielem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Na Sali operacyjnej i w parlamencie dbał o zdrowie i interes pacjenta. W środę 9 marca widzowie telewizyjnej Jedynki, o godz. 22 mieli okazję obejrzeć premierę filmu dokumentalnego: "Profesor od serca - Zbigniew Religa". Prof. Zbigniew Religa był człowiekiem błyskotliwym, pełnym pasji, radości życia i sympatii. Był mężczyzną, który stale nosił w sercu miłość do drugiego człowieka.
Autorka filmu, Halina Szymura (scenariusz i reżyseria) jest urzeczona skromnością profesora, który potrafił przez 15 lat nosić ten sam garnitur i nie zmieniać fryzury, a jednocześnie pełna uznania dla człowieka zdeterminowanego, niezłomnie walczącego o życie każdego powierzonego mu pacjenta.
Film ukazuje materiały archiwalne z pierwszych operacji (lata 1985-88), które w naszej świadomości stanowiły wówczas coś niewyobrażalnego. Wtedy też odnotowano największe sukcesy polskiego kardiochirurga, który wiedzy i praktyki nabył wcześniej w klinikach amerykańskich.
Historia jednego z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów zebrana w całość miała swoją kinową prapremierę w Zabrzu 8 marca 2011r.Kiedy mówimy Religa, w pierwszym momencie nasuwają nam się skojarzenia: pionier polskiej transplantacji, pierwszy przeszczep serca w Polsce, a przecież ten wybitny lekarz i naukowiec wdrożył wiele własnych, oryginalnych programów w zakresie leczenia skomplikowanych, wrodzonych wad serca, wprowadził ciekawe zabiegi z obszarów chirurgii naczyniowej. Jednak jego największe dzieło to stworzenie komory do mechanicznego wspomagania krążenia. Film nie jest biografią Profesora, jest natomiast przypomnieniem jego najważniejszych dokonań w medycynie, w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym. Jego bogaty życiorys starczyłby zapewne na kilka filmów.
Całość oparta jest na wspomnieniach najbliższych mu osób w zawodzie i w życiu. O atmosferze, jaka towarzyszyła pierwszym transplantacjom, mówią towarzyszący mu przy zabiegach dawni asystenci, dziś profesorowie renomowanych klinik: Andrzej Bochenek, Marian Zembala, Jerzy Foremny. Wszyscy oni uwiecznieni są w cennych archiwalnych materiałach z pierwszych przeszczepów serca, jakie miały miejsce w latach 1985 1990. O tym, jak życie zawodowe męża wpływało na życie rodzinne, mówią żona, córka i syn. Wzruszające są opowieści dawnych pacjentów, którzy nazywają Profesora drugim ojcem. Tadeusz Żytkiewicz jest najdłużej żyjącym pacjentem z przeszczepionym sercem. To finał jego operacji obiegł cały świat za pośrednictwem zdjęcia Jamesa Steinfielda /National Geographic/. Henryk Kubiak, najstarszy człowiek, któremu w Polsce przeszczepiono serce, opowiada o swoich sukcesach na międzynarodowych olimpiadach sportowych, mimo że ukończył 76 lat. O niezwykłych sytuacjach podczas współpracy lotnictwa wojskowego z prof. Religą opowiada lotnik płk. inż. Mirosław Czechowski. Dramaty, jakie towarzyszyły tym lotom, uwiecznione na filmie dokumentalnym zrealizowanym dla potrzeb lotnictwa wojskowego, obrazują chwile grozy i determinacji w walce o ludzkie życie. Prezes Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, bliski przyjaciel Profesora wspomina koncerty z cyklu "Serce za serce". Były to wydarzenia, które elektryzowały całą Polskę. To na prośbę Profesora po raz pierwszy wystąpili w Polsce, w Zabrzu, Placido Domingo, Jose Carreras, Monserat Cabaille, June Anderson i wielu innych artystów światowych estrad. O tym, kim jest prof. Zbigniew Religa dla młodych ludzi, mówią uczniowie szkoły w Miedniewicach, która nosi imię słynnego kardiochirurga i których pasował na uczniów. Film ten jest obrazem o charyzmatycznym chirurgu, ale też o człowieku o wielkim sercu i pogodzie ducha.
Obchody II rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły
Dnia 8 marca 2011 roku w rocznicę śmierci prof. Z. Religi delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli pojechała na grób swojego Patrona. Na miejscu czekała na nich żona Profesora Pani Anna Religa. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej i władz samorządowych Gminy Wiskitki złożyli kwiaty, zapalili znicz i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć przyjaciela szkoły i Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki. Mieli okazję również spotkać się z synem Patrona - dr Grzegorzem Religą i Jego żoną, Panem Jackiem Lipińskim, delegacją Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu na czele z dr Janem Sarną, delegacją współpracowników Profesora ze szpitala w Aninie oraz ze szpitala przy ul. Spartańskiej w Warszawie. W czasie pobytu do grobu podchodziło również wiele innych osób, składających kwiaty i zapalających znicze. Wizyta na Powązkach okazała się spotkaniem ludzi pamiętających o profesorze Relidze.
Kolejnym etapem obchodów II rocznicy śmierci Patrona była uroczystość ogólnoszkolna zorganizowana dnia 9 marca. W tym dniu wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Z. Religi w Miedniewicach obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą sylwetkę Patrona, przygotowaną przez Samorząd Uczniowski. Następnie rozstrzygnięte zostały konkursy (plastyczny i poetycki) pt. „Patron mojej szkoły”. Na zakończenie uroczystości przeprowadzony został również szkolny konkurs wiedzy o Patronie, do którego przygotowali się wszyscy uczniowie. Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
Konkurs BĄDŹ GRZECZNY - BĘDZIESZ BEZPIECZNY
Dnia 10 marca 2011r. rozpoczyna się Konkurs "Bądź grzeczny - będziesz bezpieczny". Konkurs obejmuje wszystkich uczniów naszej szkoły i ma na celu:
- zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w trakcie przerw,
- uświadomienie że jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych,
- kształtowanie postawy szacunku wobec pracowników szkoły,
- dbanie o czystość naszej szkoły
- wdrażanie do posługiwania się językiem wolnym od wulgaryzmów.
Konkurs będzie odbywał się na wszystkich przerwach. W akcję oprócz nauczycieli dyżurujących zaangażowani będą uczniowie SU (w specjalnie oznakowanych chustach z napisem BEZPIECZNA PRZERWA),którzy będą pomagali nauczycielom w utrzymaniu porządku na przerwach. Uczniowie w trakcie przerw muszą się stosować do „Regulaminu zachowywania się na przerwie” oraz zapisów w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania.
Co miesiąc zespół nauczycieli „Bezpiecznej Przerwy” będzie podliczał kartki i na ich podstawie wyłaniał najlepszą klasę na dany miesiąc. Co miesiąc na apelu porządkowym będzie wyczytywana najlepsza klasa wraz z wręczeniem od Dyrektora Szkoły drobnej nagrody, w formie gadżetów. Natomiast na koniec roku szkolnego wszystkie punkty w klasach będą zliczane.
WYBIERAMY RÓWNIEŻ DAMĘ I DŻENTELMENA KLASY W ROKUSZKOLNYM 2010/2011
Warunki jakie musi spełniać uczeń ubiegający się o przyznanie tytułu
,, Damy „ i ,, Dżentelmena”
- jest zawsze uprzejmy , taktowny
- nigdy nie stosuje wulgaryzmów
- używa słów : ,, proszę” , ,, dziękuję” ,,,przepraszam”, ,,dzień dobry „
,, do widzenia”
- jest życzliwy wobec wszystkich: koleżanek, kolegów, osób dorosłych
- chętnie udziela pomocy tym , którzy jej potrzebują
Druga rocznica śmierci Patrona naszej szkoły
W związku z drugą rocznicą śmierci naszego Patrona w dniu 8 marca 2011r. planowany jest wyjazd do Warszawy na Cmentarz Powązkowski na grób Profesora Zbigniewa Religi. W skład delegacji wchodzą Dyrektor szkoły Bogumiła Kamińska, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Dnia 9 marca odbędzie się Konkurs "Patron naszej szkoły". Będzie to konkurs wiedzy, plastyczny i literacki. Pytania do konkursu znajdują się w zakładce Nasz Patron.
Akcja Zimowa Gminy Wiskitki - Ferie 2011
Poniedziałek 14.02.2011 - Zabawa Walentynkowa (godz.9.00 - 12.00)
Wtorek 15.02.2011 - Zajęcia sportowe (godz.9.00 - 12.00)
Środa 16.02.2011 - Basen (godz.9.00 - 13.00)
Czwartek 17.02.2011 - Zajęcia sportowo - rekreacyjne (godz.9.00 - 12.00)
Poniedziałek 21.02.2011 - Wyjazd do kina na film 3D "Podróże Guliwera" (godz.8.00 - 14.30)
Podczas zajęć w szkole przewidziany jest słodki poczęstunek. Opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele ze szkoły według harmonogramu podanego uczniom. Poczęstunek i wyjazdy naszych uczniów sfinansowane są przez Gminę Wiskitki.
Zabawa karnawałowa w naszej szkole
Dnia 9 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wszyscy byli pięknie przebrani. Można było zobaczyć księżniczki, Cyganki, piratki, kowbojów itp. Zabawę uświetnił poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. Zdjęcia znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Archiwum Aktualności