Zestaw podręczników do klasy VI (do zakupienia przez rodziców).
Pozostali uczniowie klas I, II, III, IV, V otrzymają bezpłatne podręczniki w szkole we wrześniu (oprócz religii i języka rosyjskiego).
Zestaw podręczników do klasy VI (do zakupienia przez rodziców).
Pozostali uczniowie klas I, II, III, IV, V otrzymają bezpłatne podręczniki w szkole we wrześniu (oprócz religii i języka rosyjskiego).
23 września 2016r. będzie zorganizowana wycieczka do Torunia. W programie:
Dnia 24 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Sanktuarium w Miedniewicach, a dalsza część miała miejsce na terenie szkoły. W czasie zakończenia zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły wszystkim absolwentom oraz świadectwa z wyróżnieniem pozostałym uczniom. Odbyło się także uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego oraz ślubowanie absolwentów. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie w tym roku szkolnym oraz życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji. Przekazała także życzenia od pana Wójta, Franciszka Grzegorza Miastowskiego. Po uroczystym zakończeniu wszyscy rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
godz. 9.00 - Msza św. w Kościele Parafialnym
godz. 10.00 - uroczystośc zakończenia w szkole
Ostatni dzień roku szkolnego w naszej szkole to tradycyjnie dzień z wychowawcą. W tym roku dzięki uprzejmości pana Piotra Stegenko dzień ten był wyjątkowo atrakcyjny. Wszystkie dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Było przy tym wiele radości i zabawy.
Zdjęcia można znaleźć w zakładce Album fotograficzny.
21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klasy III. Uczniowie podczas występu artystycznego wierszami i piosenkami podsumowali kończący się pierwszy etap edukacji. Po występie wraz z wychowawcą, rodzicami i zaproszonymi gośćmi spędzili miłe chwile przy poczęstunku.
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Dnia 20 czerwca 2016 odbył się w naszej szkole bal klasy VI. Rozpoczął się pięknym polonezem oraz walcem angielskim. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny "Klasa na wagę złota". Uczniowie tym przedstawieniem podziękowali dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły, Władzom Gminy oraz wszystkim gościom za pomoc i wsparcie przez wszystkie lata nauki w tej szkole. W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili naszych absolwentów goście:
- Pan Franciszek Grzegorz Miastowski, Wójt Gminy Wiskitki;
- Pan Andrzej Lemański, Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki
- Pan Leszek Śmigiera, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wiskitki
- Pan Stanisław Kajrukszto, Radny Gminy Wiskitki
- Pan Sławomir Milczarek, Radny Gminy Wiskitki
- Pani Ewa Brzezińska, Dyrektor Gminnego Zespołu d/s Oświaty w Wiskitkach
- Pani Emilia Szymańska, Księgowa Gminnego Zespołu d/s Oświaty w Wiskitkach
- Pani Małgorzata Szczepaniak, Inspektor Gminnego Zespołu d/s Oświaty w Wiskitkach
- Pan Doktor Jan Sarna, Dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu
- Pan Pułkownik Mirosław Czechowski, Sekretarz Stowarzyszenia Lotników Polskich w Warszawie
- Pan Jerzy Dawyniak
- Pan Jarosław Cyryngier, Prezes Stowarzyszenia Translantacji Serca w Warszawie
- Pan Wojciech Kaźmiński
- Pani Marzena Szymczak, Przewodnicząca Rady Rodziców
- Pani Ewa Kotowska, była Dyrektor szkoły
- o. Krzysztof Oniszczuk, Proboszcz Kustosz Sanktuarium w Miedniewicach
Zdjęcia znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
Szkoła Podstawowa im. prof. Z. Religi
w Miedniewicach przystąpiła w tym roku szkolnym 2015/2016 do realizacji programu profilaktycznego
"B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony”.
W ramach realizacji programu zrealizowano szereg zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - uczestników ruchu drogowego.
Były prowadzone
Podsumowaniem całej akcji był:
- Happening dla Bezpieczeństwa – który odbył się 16 czerwca 2016r. Był to przemarsz uczniów i nauczycieli ulicą Miedniewic z użyciem kamizelek i innych elementów odblaskowych (oznaczenia na odzieży, obuwiu, dodatkowe opaski na ramionach). Impreza została zabezpieczona przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Wiskitkach
Dzieci wraz z policjantami promowały używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego .
Hasła, które m.in. pojawiły się na happeningu to:
Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
Festyn Rodzinny w naszej szkole organizujemy od kilku lat na początku czerwca. Jest on połączeniem Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Ma na celu integracje całej społeczności szkolnej i mieszkańców okolicznych wsi. W tym roku w czasie festynu zaprezentowaliśmy dorobek artystyczny naszych uczniów. Był to wspaniały koncert połączony z tańcem. Koncert rozpoczęły dzieci z klasy „0” piosenką nawiązującą do charakteru festynu, „Moja wesoła rodzinka”. Po klasie „0” wystąpiły starsze klasy w repertuarze podsumowującym cały rok pracy. Po występach artystycznych przyszedł czas na zawody sportowe – był to turniej rodzinny oraz wzbudzający dużo emocji mecz piłki nożnej, w którym nauczyciele zmierzyli się z uczniami. Przez cały czas trwania festynu licznie przybyłym gościom czas umilał DJ – Jakub Panicz, a na zakończenie festynu przyszedł czas na zabawę taneczną przy muzyce zespołu Romix. Całej imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, malowanie twarzy, bramka celnościowa i Mega Dart. W międzyczasie można było się posilić na licznie zorganizowanych przez rodziców naszych uczniów stoiskach takich jak: grill, słodka kawiarenka, wiejski stół oraz orzeźwiające drinki i koktajle warzywno – owocowe. Podczas festynu mieszkańcy okolicznych wsi, rodzice, mają możliwość spotkania się oraz wymiany poglądów na temat nurtujących ich spraw. Oprócz mieszkańców gościliśmy w tym roku: Wójta Gminy Wiskitki – Franciszka Grzegorza Miastowskiego, Radnych Gminy Wiskitki – pana Leszka Śmigierę, Sławomira Milczarka i Dariusza Pieńkosza, Radnego Powiatu Żyrardowskiego – Franciszka Jankowskiego, Proboszcza Miejscowej Parafii – o. Krzysztofa Oniszczuka, Gminny Zespół d/s Oświaty na czele z p. Dyrektor Ewą Brzezińską, byłą dyrektor szkoły – Ewę Kotowską. Oprócz tego dzięki pomocy harcerzy z Grodziska wszyscy mogli obejrzeć pokaz pierwszej pomocy. Wszystko to było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, oraz darczyńcom:
- Firma St. Majewski Spółka Akcyjna
- Tradycyjne Wyroby Wędliniarskie S&S Jakub Sobieraj
- Sklep spożywczy – Mariusz Paluch
- Bajaderka – Miedniewice
- Stadnina Sobiescy
- ZPC FLIS Sp. J.
- Agnieszka Gawart
- ANDREA Andrzej Olizarowicz, Danuta Olizarowicz, Sp. J.
- JANDAR
- Zakład produkcji cukierniczej Box Kozłowice Nowe
- OSP Miedniewice
- Parafia Miedniewice
Zdjęcia z Festynu Rodzinnego można zobaczyć w zakładce Album Fotograficzny.
20 maja 2016r., w odpowiedzi na zaproszenie od zaprzyjaźnionej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywających się na Stadionie Narodowym Warszawskich Targach Książki.
W trakcie wyjazdu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z aktorami: Arturem Barcisiem, Lucyną Malec, Joanną Moro, Anetą Teodorczuk-Perchuć oraz Miss Polski Ewą Mielnicką.
Artyści odczytali zebranym dzieciom wiersze i opowiadania, tym samym odkrywając przed najmłodszymi świat nieznanych dotąd bajek. Zwieńczeniem wyjazdu było spotkanie z Panią Beatą Tyszkiewicz. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję otrzymać autograf, czy dedykację od Aktorki.
Zdjęcia znajduja się w zakładce Album Fotograficzny.
Tegoroczny VII Gminny Przegląd Taneczny odbył się dnia 11 maja. Patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski. Na gościnnym parkiecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedniewicach zaprezentowało się ok. 150 adeptów tańca. Duszą tej imprezy była Agnieszka Sybilska – zawodowa tancerka, wcześniej związana z warszawskim zespołem „Swing”, inicjatorka i koordynatorka tego przeglądu oraz Adam Oracz – wieloletni tancerz i partner taneczny Agnieszki Sybilskiej. Jak co roku aranżacje muzyczne, pomysły na stroje taneczne i cała oprawa były na bardzo wysokim poziomie. W przeglądzie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół naszej gminy. Miło było gościć na deskach naszej sceny gości z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Pasjonat” z Sochaczewa (8 lat – 3 pary i 12 lat – 3 pary) pod kierunkiem swoich trenerów. Gościliśmy pana Rafała Karbowiaka – założyciela szkoły tańca „Pasjonat”, który od wielu lat jest tancerzem najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Pan Rafał po zakończonych pokazach udzielił naszym tancerzom profesjonalnych rad. Po części pokazowej przeglądu odbyły się warsztaty taneczne dla wszystkich uczestników. W tym roku składały się z dwóch części: zumba prowadzona przez uczennice z Gimnazjum w Wiskitkach i taniec towarzyski prowadzony przez p. Jakuba Okraskę - trenera szkoły tańca „Pasjonat”. Było to wielkie wydarzenie taneczne dla naszej szkoły oraz całej naszej gminy. Wszystkim dzieciom, nauczycielom, rodzicom, gościom oraz p. Wójtowi Gminy Wiskitki bardzo dziękujemy za zorganizowanie i udział w VII Gminnym Przeglądzie Tanecznym. Zapraszamy za rok
Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny
W naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika. W tym dniu dzieci z klasy I przyszły do biblioteki odświętnie ubrane. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji: klasa IV przygotowała krótkie przedstawienie. Nasi milusińscy dowiedzieli się, jak i kiedy wypożyczać książki, jak zachowywać się w wypożyczalni i czytelni. Wspólnie ustaliliśmy czego „nie lubią książki” i w jaki sposób należy je szanować. Kulminacyjnym punktem było uroczyste PASOWANIE NA RYCERZA KSIĄŻKI, w czasie którego uczniowie złożyli książkom ślubowanie, że będą o nie dbali i szanowali je. Nasze pierwszaki pomyślnie przeszły „egzamin” i tym sposobem zostały włączone w Poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej . Spotkanie zakończyło się zapewnieniami, że: "...będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy”. Każdy mały czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę.
Zdjęcia znajdują się w zakładce Album fotograficzny.
7 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XX Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Zdrowie”. Tegoroczny Piknik Naukowy przybliżał związki nauki z naszym zdrowiem. Nasi uczniowie mogli zobaczyć nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, stoły operacyjne, endoskopy penetrujące najbardziej niedostępne zakątki organizmów oraz wiele innych stoisk, które pokazywały jak współczesna technika toruje drogę postępowi w medycynie i ochronie zdrowia. Największą radością dla naszych uczniów było spotkanie z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza. Na stoisku Fundacji uczniowie mogli sterować sztucznym sercem, zobaczyli jak wygląda trening chirurgów na specjalnym symulatorze. Wszyscy otrzymali różnego rodzaju gadżety, a na stoisku FRK serduszka i zakładki do książek w kształcie serca. Piknik naukowy był dla wszystkich bardzo atrakcyjny i pouczający. Niektórzy z naszych uczniów chcą w przyszłości być również naukowcami.
Dnia 3 maja odbyły się ważne uroczystości gminne w tym roku w Miedniewicach. Tego dnia nasza lokalna społeczność świętowała 225 rocznice uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i obchody 90-lecia istnienia OSP Miedniewice. Nie zabrakło tego dnia dostojnych gości. Uroczystości jubileuszowe zakończył wspaniały występ przygotowany przez młodych artystów z naszej szkoły. Wszyscy byli zachwyceni talentami artystycznymi naszych uczniów.
Dnia 5 maja uczennice naszej szkoły odniosły ogromny sukces w Gminnym Konkursie "Jan Paweł II Wielki Papież i Wybitny Polak" we Franciszkowie. Agata Twaróg z klasy VI i Julia Ciężka z klasy V zajęły drugie miejsce, a Weronika Lewandowska z klasy VI zajęła trzecie miejsce. Nasze trzy uczennice znalazły się wśród czterech laureatów tego gminnego konkursu. Dziewczyny otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody (tablety) ufundowane przez Wójta Gminy Wiskitki.
Dnia 28 kwietnia odbył się Gminny Konkrs Piosenki Przedszkolnej w Guzowie. W kategorii zespołów: zespół "Tropiciele" z naszej szkoły - z klasy "0" (Sebastian Jarosz i Mikołaj Migda) zajął pierwsze miejsce. W kategorii solistów: nasz solista z klasy "0" Sebastian Jarosz zajął drugie miejsce.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego propaguje ideę bezpieczeństwa na wsi także wśród najmłodszych, czego efektem jest zorganizowany w bieżącym roku VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pn. „Bezpiecznie na wsi- niebezpieczne atrakcje w wakacje”. Wśród laureatów konkursu na etapie gminnym są uczennice z naszej szkoły: w kategorii klas IV - VI: pierwsze miejsce zdobyła Martyna Sola z klasy VI, trzecie miejsce zdobyła Julia Jakubaszek z klasy VI. Wyróżnienie w kategorii klas I - III otrzymała Lena Podolska z klasy III.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę dnia 26 kwietnia w Gminnym Konkursie Piosenki Międzynarodowej w Guzowie, odnieśli sukces. W kategorii klas "0" - III pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Strzelczyk z klasy II , która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim "Let's twist again". W tej samej kategorii trzecie miejsce otrzymał zespół z klasy I (Michał Dąbrowski, Julia Migda i Amelia Pawlak) , który wykonał piosenkę angielską "It's my father". W kategorii klas IV - VI trzecie miejsce zdobyła Julia Ciężka z kl. V , która zaspiewała "Thank you for the music", wyróżnienie wywalczył zespół z klasy V (Mateusz Strzelczyk i Kacper Owczarek) z piosenką "One way ticket . W piosence rosyjskiej zespół z klasy VI (Julia Jarosz, Weronika Lewandowska i Martyna Sola) zdobył trzecie miejsce.
Julia Ciężka z klasy V zajęła III miejsce i znalazła się wśród 4 laureatów z Mazowsza w kategorii klas IV – VI w finale 39 Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”. Julia przeszła 3 etapy (szkolny, gminny i powiatowy) i znalazła się w ścisłym finale.
Co roku w eliminacjach do finału bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Finał 39 Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka” odbywał się 16 i 17 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Recytatorzy reprezentowali bardzo wysoki poziom. W sumie w finale zaprezentowało się 175 wykonawców z różnych typów szkół, wśród nich Julia Ciężka. Prezentacje konkursowe oceniało profesjonalne jury w składzie: Przewodniczący Jerzy Łazewski-aktor, Leszek Zduń-aktor, Michalina Olszańska -aktorka. Jury nagrodziło i wyróżniło najlepszych.
Julka została zaproszona 23 kwietnia na Koncert Laureatów, w którym brało udział tylko 14 recytatorów (laureatów poszczególnych grup wiekowych) z tak dużej grupy wykonawców. Jest to bardzo duży sukces uczennicy i nauczyciela języka polskiego p. Marzeny Wiśniewskiej, a także ogromna radość dla całej społeczności szkolnej.
Powered by aSc EduPage