Dnia 24 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielem wf-u była na PGE Narodowym i kibicowała naszej drużynie narodowej w meczu Polska - Łotwa. Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
Wyjazd na PGE Narodowy
Gminny Konkurs Recytatorski
W dniu 14 marca 2019r. odbyły się eliminacje gminne do XXI Małego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Żyrardowskiego zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiskitkach. Zgodnie z regulaminem konkursowym reprezentanci wszystkich szkół Gminy Wiskitki walczyli o awans do etapu powiatowego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. W kategorii klas I – III Sebastian Jarosz z klasy III – uzyskał wyróżnienie. Klasy IV – VI Paweł Radziwon z kl. V – zdobywając I miejsce oraz Oliwia Jarosz z kl. V - II miejsce. Klasy najstarsze, czyli VII – VIII reprezentowały uczennice klasy VIII Julia Ciężka – zdobywając I miejsce i Aleksandra Karlińska – wyróżnienie. Julia Ciężka i Paweł Radziwon będą reprezentowali w swoich kategoriach Gminę Wiskitki na eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Mszczonowie
Ostatki w naszej szkole
We wtorek 5 marca w naszej szkole świętowaliśmy zakończenie karnawału. Tradycyjnie odbyło się to w formie zabawy tanecznej. W pierwszej kolejności na parkiet wkroczyli uczniowie klas 0-III. Tańce i zabawy przy muzyce zostały rozszerzone o nowym program. Firma ANIMI p. D. Mitrowskiej zorganizowała dla uczniów moc atrakcji w postaci malowania twarzy, robienia tatuaży, dekorowania włosów, słodkiego poczęstunku, zabaw przy użyciu chusty clanzy oraz innych zabaw klasowych. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować p. Dominice oraz animatorkom Wioli i Klaudii za bardzo bogaty i ciekawy program artystyczny. Od godziny 12 do 13 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt.: „Polski muzyczno- taneczny świat na przestrzeni 100 lat” w wykonaniu klasy V. Od godz. 13 na sali bawiły się klasy IV-VIII wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie tańczyli przy dźwiękach współczesnej muzyki rozrywkowej, którą to sami wcześniej przygotowali.
Edukacja globalna w kl III - Problemy Afryki
Uczniowie klasy III w minionym tygodniu mieli możliwość zapoznania się z problemami, z jakimi borykają się ich rówieśnicy zamieszkujący Afrykę. Wychowawca kl III, p.M.Wacławek w bardzo interesujący sposób przybliżyła swoim uczniom geograficzne, kulturowe i społeczne aspekty życia mieszkańców Afryki. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, ich uwagę zwrócił zaprezentowny film edukacyjny, przygotowany przez UNICEF, pt."Szkoła w Mali".
Zdjęcia znajdują się w Albumie Fotograficznym.
Tytuł laureata
Julia Ciężka uczennica klasy VIII z sukcesem przeszła kolejne etapy konkursu kuratoryjnego z języka polskiego (na poziomie szkolnym, rejonowym i wojewódzkim). Julia przygotowywała się do konkursów z pomocą nauczyciela polonisty p. Angeliki Rybickiej. Rozstrzygnięciem Wojewódzkiej Komisji Konkursu Polonistycznego w roku szkolnym 2018/2019 Julia uzyskała tytuł laureata tego konkursu. Osiągnięcie upoważnia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Julia od kliku lat interesuje się językiem polskim, rozwija swoje zainteresowania poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych oraz w konkursach m.in. recytatorskich, osiągając sukcesy.
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 1 marca dwie uczennice klasy VIII, Aleksandra Karlińska i Julia Ciężka, reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 w Żyrardowie. W pierwszym etapie wzięło udział 13 zespołów dwuosobowych z różnych szkół z całego powiatu. Dziewczyny z sukcesem zakwalifikowały się do II etapu tego konkursu i znalazły sie wśród pięciu szkół w ścisłym finale. Ogromna rywalizacja i emocje, które towarzyszyły zmaganiom udzieliły się wszystkim uczestnikom i widzom. Ale nasze uczennice walczyły z ogromnym zaangażowaniem zajmując bardzo dobre miejsca. Ostatecznie Julia zdobyła trzecie miejsce, a Ola była piąta w kolejności. Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia znajdują się w zakłace Album Fotograficzny oraz na stronie Życia Żyrardowa
Młodzi piłkarze powtórzyli sukces
- W marcu reaktywowane zostały rozgrywki „Z podwórka na stadion. O Puchar Tymbarku”. Jest to turniej, który zrzesza tysiące dzieci z całej Polski. W przeszłości brali w nim udział tacy piłkarze jak Piotr Zieliński czy Arkadiusz Milik, dziś gwiazdy europejskiego formatu. Dnia 8 marca zostały rozegrane eliminacje na szczeblu powiatowym. . Do tegorocznej edycji przystąpiliśmy w składzie: Jan Muller, Maksymilian Wojciechowski, Kamil Kuran, Paweł Radziwon, Łukasz Matusik, Piotr Matusik, Rafał Majewski, Igor Krzysiak, Bartosz Łapiński. Naszym przeciwnikiem była drużyna z Korytowa, którą po emocjonującym meczu i wyczerpującej serii rzutów karnych pokonaliśmy 3:2. Tym samym nasi chłopcy powtórzyli sukces sprzed roku kiedy to również zajęliśmy 1 miejsce. Następnym etapem będą rozgrywki wojewódzkie, gdzie nasza szkoła będzie reprezentować powiat żyrardowski. Ponadto w nagrodę chłopcy wraz z rodzicami zostali zaproszeni przez PZPN na mecz kadry narodowej Polska – Łotwa, który odbędzie się na stadionie PGE Narodowym w dniu 24.03.2019r.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w naszej szkole zorganizowany został apel poświęcony Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego przedstawiono krótką historię Niezłomnych oraz przybliżono wybrane sylwetki bohaterów m.in.:Witolda Pilckiego, Zygmunta Szendzielarza, Danuty Siedzikówny. Społeczność naszej szkoły, po wprowadzeniu w tematykę, obejrzała film dokumentalny pt."Żołnierze Wyklęci".
Apel poprzedzony był przygotowaniem gazetki, która znalazła się na dolnym korytarzu.
10 rocznica śmierci Patrona naszej szkoły - Powązki
Dnia 8 marca delegacja naszej szkoły i gminy Wiskitki wzięła udział w obchodach dziesiątej rocznicy śmierci prof. Z. Religi - Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki i Patrona naszej szkoły. W spotkaniu na Powązkach uczestniczyli: Wójt Gminy Wiskitki p. Rafał Mitura, Dyrektor naszej szkoły p. Bogumiła Kamińska, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Wioletta Lewandowska, była Dyrektor szkoły p. Ewa Kotowska oraz Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. Uczniowie w imieniu władz samorządowych Gminy Wiskitki i całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicz.
Przy grobie Profesora nasza delegacja miała okazję spotkać się z Rodziną Profesora, delegacją Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu z dyrektorem Janem Sarną, Głównym Inspektorem Sanitarnym dr Jarosławem Pinkasem, Prezesem Stowarzyszenia Transplantacji Serca Jarosławem Cyryngierem, Członkiem Stowarzyszenia Lotników Polskich płk Mirosławem Czechowskim, przyjaciółmi Profesora, pacjentami po przeszczepie serca oraz wychowankami naszego Patrona - znanymi profesorami medycyny. W obchodach 10 rocznicy śmierci prof. Z. Religi uczestniczył również Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który zaprosił naszą delegację na otwarcie wystawy "Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk", która zostanie otwarta 20 marca w Senacie RP.
W czasie pobytu na Powązkach, do grobu podchodziło również wiele osób, składających kwiaty i zapalających znicze. Wizyta okazała się spotkaniem ludzi pamiętających o Profesorze Relidze.Dzień wcześniej 7 marca delegacja naszej szkoły spotkała się przy grobie prof. Z. Religi z prof. Marianem Zembalą i przedstawicielami kardiochirurgii.
Te dwa spotkania były okazją do zaproszenia przyjaciół i osób związanych z Profesorem na obchody 20 lecia nadania naszej szkole imienia prof. Zbigniewa Religi, które odbędą sie w tym roku 7 czerwca.
Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny
Obchody IV rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły
Dnia 7 marca 2013 roku w czwartą rocznicę śmierci prof. Z. Religi delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamietniającej prof. Zbigniewa Religi przy Alei 3 Maja 2 w Warszawie oraz odwiedziła na Powązkach grób swojego Patrona. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej i władz samorządowych Gminy Wiskitki złożyli kwiaty, zapalili znicz i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć przyjaciela szkoły i Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki. Mieli okazję spotkać się z synem, córką, żoną Profesora, Panem Jackiem Lipińskim, delegacjami szkół, które noszą także imię prof. Zbigniewa Religi, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na czele z dr Janem Sarną. W czasie naszego pobytu grób odwiedziło jeszcze wiele innych osób. Uroczystość odsłonięcia tablicy oraz wizyta na Powązkach pokazała jak wielu ludzi pamięta o Profesorze. Pamięć o naszym Patronie jest wciąż żywa. Na zawsze pozostanie On w naszej pamięci i sercach...
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w Albumie fotograficznym
Obchody III rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły
Dnia 8 marca 2012 roku w trzecią rocznicę śmierci prof. Z. Religi delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach odwiedziła na warszawskich Powązkach grób swojego Patrona. Na miejscu czekała na nich żona Profesora Pani Anna Religa. Uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej i władz samorządowych Gminy Wiskitki złożyli kwiaty, zapalili znicz i symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć przyjaciela szkoły i Honorowego Obywatela Gminy Wiskitki. Przy grobie mieli okazję spotkać się z synem i córką Profesora, Panem Jackiem Lipińskim, delegacją Medycznej Szkoły Policealnej z Siedlec, która od listopada 2011r. nosi także imię prof. Zbigniewa Religi, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na czele z dr Janem Sarną. W czasie naszego pobytu grób odwiedziło jeszcze wiele innych osób. Wizyta na Powązkach pokazała jak wielu ludzi pamięta o Profesorze. Pamięć o naszym Patronie jest wciąż żywa. Na zawsze pozostanie On w naszej pamięci i sercach…
Kolejnym etapem obchodów III rocznicy śmierci Patrona była uroczystość ogólnoszkolna zorganizowana dnia 9 marca „Dzień z Patronem”. W tym dniu wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Z. Religi w Miedniewicach wzięli udział w lekcji otwartej i quizie o Patronie, wytypowani uczniowie przygotowali i przedstawili prezentacje multimedialne o życiu i pracy Profesora. Klasa „0” zaprezentowała kolorowe portrety swojego Patrona. Uczniowie recytowali także wiersze o Profesorze Zbigniewie Relidze autorstwa swojego starszego rodzeństwa - absolwentów naszej szkoły. Zdjęcia znajdują się w zakładce Album Fotograficzny.
Archiwum Aktualności