• Sprawozdanie za rok szkolny 2016/2017

• Szkoła Podstawowa im. prof. Z. Religi
          w Miedniewicach przystąpiła w tym roku szkolnym 2016/2017 kontynuowała realizację programu profilaktycznego

"B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony”.

W ramach realizacji programu zrealizowano szereg zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - uczestników ruchu drogowego.

Były prowadzone

• Zajęcia z wychowania komunikacyjnego
          • Spotkania i pogadanki z policją o bezpiecznej drodze do i ze szkoły
          • Konkurs wiedzy o ruchu drogowym i bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów
          • Projekcja filmów nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym
          • Gazetki ścienne
          • Zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową
          • Przeprowadzenie karty rowerowej
          • Wykonanie wraz z uczniami makiet skrzyżowań
          • Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy (na lekcjach oraz na festynie szkolnym)
          • Przeprowadzenie wraz z Policją akcji „Kierowco, nie polujemy na zebrach”

Nasza szkoła dnia 21 października wzięła udział w kampanii profilaktycznej "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!". Ponieważ znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie - mazowiecka drogówka przygotowała kampanię profilaktyczną - Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !!!

Uczniowie w obecności Policji rozdawali naklejki kierowcom i informowali o zasadach bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Uczniowie również wykonali plakaty. Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu: B&N Bezpieczny i Niechroniony.

8 maja 2017r. w Warszawie odbyła się Gala B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony. Spotkanie było okazją do podziękowania za prawie 3 lata ciężkiej i efektywnej pracy ponad 400 konsultantów i koordynatorów programu z terenu całego województwa mazowieckiego. Inicjatorem przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Podczas gali zostały wręczone certyfikaty dla koordynatorów ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Taki certyfikat otrzymała również nauczycielka naszej szkoły
          p. Małgorzata Ciężka.

KONKURS  WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

Dnia 15 maja w naszej szkole odbył się "Konkurs  wiedzy o bezpieczeństwie. "Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach klas I-III i klasy IV-VI i miał formę pisemnego sprawdzianu. Pytania konkursowe dotyczyły: zasad poruszania się po drogach, znajomości telefonów alarmowych, zachowania podczas spotkań z nieznajomymi oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie.

Laureatami konkursu zostali ;

klasa I