• Archiwum z 50 lecia szkoły

• Spotkanie informacyjne

Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach będzie obchodzić w tym roku ubileusz 50 - lecia istnienia szkoły w obecnym budynku. Uroczystości planowane są na 8 czerwca 2013 – część oficjalna i 9 czerwca piknik 50 – lecia szkoły. To piękna rocznica. To także wyjątkowa okazja, by wspomnieniami  ożywić przeszłość.

W związku z tym Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców zaprasza wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły, którzy są zainteresowani pomocą przy organizacji uroczystości  i pikniku na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w budynku szkoły
          dn. 7 kwietnia 2013r. (niedziela) o godz. 15.00

Serdecznie zapraszamy.

„Są miejsca, czasy i ludzie,

których się nie zapomina…”

Drodzy Absolwenci!

W bieżącym roku szkolnym mija 50 lat od dnia, w którym nasza szkoła jest w obecnym budynku. Tak, tak choć trudno w to uwierzyć, w roku 1963 pierwsi uczniowie przekroczyli próg naszej szkoły.

To piękna rocznica. To także wyjątkowa okazja, by wspomnieniami ożywić przeszłość. Przeżyjmy wspólnie tę chwilę refleksji i wzruszeń. Powróćmy raz jeszcze do szkolnych przyjaźni.

Serdecznie zapraszamy Państwa na obchody Jubileuszu 50 - lecia istnienia szkoły w obecnym budynku (8- 9 czerwca 2013r)

Pozwólmy minionym chwilom powrócić we wspomnieniach.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

50 –ty Jubileusz Szkoły istnienia w obecnym budynku

50 –lat w życiu każdego człowieka to już spory bagaż osiągnięć, sukcesów i doświadczeń,  a i w życiu  szkoły tak piękny jubileusz to bardzo ważna chwila,  która łączy  w sobie, zapisaną grubą już kartę wydarzeń i jest symbolem  wzruszeń, refleksji i wspomnień. A   wspomnienia są częścią naszego życia.Patrząc wstecz dochodzimy do wniosku, że ciekawe były karty historii tej szkoły i wiele  zmian nastąpiło od tej pamiętnej daty 1 września 1963 roku. W tym dniu mogli wejść do nowych pomieszczeń – pierwsi uczniowie siedmioklasowej szkoły w Miedniewicach.  I tak zaczęła się 50 – letnia historia naszej szkoły. Od pierwszych chwil i przez całe dziesiątki lat, szkoła była nie tylko  miejscem nauki, ale także centrum kultury dla całej lokalnej społeczności. Obiektywnie musimy przyznać, że  wiele zmieniło się przez ten czas. Niegdyś uczniowie pochłaniali miesięcznie kilkanaście książek, a dziś z upodobaniem surfują po Internecie.  Bez względu jednak na wszelkie uwarunkowania, upodobania i mody, szkoła - wspólnie z rodzicami - kształtowała i kształtuje dobrych, aktywnych i solidnych obywateli.

Można się zadumać nad tym lub owym zapisem w szkolnych kronikach, można się uśmiechać, patrząc jak w zwierciadle faktów odbija się rzeczywistość. Jednak najważniejsze w historii szkoły - jubilatki - było zawsze to, że niezależnie od zmieniających się haseł, w gronie nauczycieli nigdy nie wygasał żar prawdziwych wartości i szczerej troski o wychowanków.

Historię tworzą nie daty i nazwy, lecz ludzie. To oni są duszą każdej instytucji, to oni kształtują jej życie. To oni pozostają w pamięci na zawsze. Nie sposób wymienić tu wszystkich tych, którzy zasłużyli się naszej szkole i budowali jej świetność. Na przestrzeni lat było ich wielu - nauczycieli, rodziców, uczniów. Każdy z nich wniósł swoją cząstkę do historii miedniewickiej  szkoły.

Szczególną zasługę w sukcesach naszej szkoły, mają jej pierwsi założyciele i dyrektorzy. To ich wysiłek i trafność decyzji przyczyniła się do rozkwitu szkoły i jej bardzo dobrej pozycji w środowisku.

Od momentu powstania miedniewicka szkoła wykształciła wiele młodych osobowości. Wśród absolwentów szkoły są ludzie różnych zawodów; urzędnicy, naukowcy, policjanci, bankowcy, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki, a także siostry zakonne i księża, przedsiębiorcy i robotnicy.

Obecni uczniowie szkoły idą w ich ślady. Zdobywają laury w wielu olimpiadach przedmiotowych i turniejach. Biorą udział w wielu konkursach i  programach edukacyjnych odnosząc sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym i krajowym.

Nie byłoby tylu sukcesów, gdyby nie zaangażowanie byłych i obecnych pedagogów. To o nich często rozmawiamy, do nich wracamy myślami, a już wkrótce będziemy mieli okazję spotkać się z nimi.

Z perspektywy mijających lat możemy powiedzieć, że  działania Szkoły uwieńczone zostały wieloma sukcesami. Nie sposób tu wymienić wszystkich. Wiemy jednak, że chlubą naszej Szkoły są nie tylko liczne osiągnięcia uczniów, ale przede wszystkim ludzie z nią związani, wspaniali nauczyciele i wychowawcy, rozsądni i oddani rodzice, absolwenci, którzy dzisiaj już dorośli, przekazują otrzymane tu wartości swoim dzieciom – nie rzadko naszym teraźniejszym uczniom.

Dzisiejsza szkoła jest niewątpliwie inna. Czy znajdziecie w niej swoje ławki, swój autograf wyryty na tablicy - tego nie wiem - ale wiem, że  na pewno  przy jej zwiedzaniu towarzyszyć Wam będą wielkie emocje. Zaglądniecie w stare kąty by szukać w nich swoich wspomnień.

O szkole w Miedniewicach można by mówić wiele i długo. Na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę, pokolenia wychowanków, kadrę kierowniczą i nauczycielską. W istocie jednak pozostała taka sama - jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale jest też częścią naszego życia.

Jej święto jest świętem nas wszystkich, którzy tworzyli i tworzą jej historię. Cieszymy się, że możemy razem je obchodzić.

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów na 50 - te urodziny.

Program obchodów 50 – lecia istnienia szkoły w obecnym budynku

08.06. 2013r. (sobota)

Część oficjalna obchodów 50 – lecia istnienia szkoły w obecnym budynku

10.30 – Zbiórka uczestników uroczystości przed budynkiem szkoły